Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

tapicer meblowy

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2007 - 22:40

Witam mam problem potrzebuje pilnie charakterystyki pracy tapicera meblowego, konkretnie jakie zagrożenia moga wystąpić na stanowisku pracy

#2 Guest_Kuba

Guest_Kuba
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2007 - 23:21

Aniu! zajrzyj na adres http://www.ciop.pl/10862.html, odnajdź zakładkę karty zagrożeń zawodowych. Co prawda tapicer meblowy nie jest opisany ale stolarz i tapicer samochodowy sa zawodami pokrewnymi.Dodatkowo podrzucam poradnik dotyczący pytania. PozdrawiamZagrożenia pożarowe w stolarniach i tapicerniachPył drzewnyPodstawowym źródłem zagrożenia pożarowego (wybuchowego) w stolarniach jest pył drzewny. Obróbce drewna skrawaniem, w szczególności obróbce wykańczającej (szlifowanie, dogładzanie) towarzyszy powstawanie dużej ilości pyłów. Pyły to materiały stałe w postaci rozdrobnionej, tworzące układy dyspersyjne, w których faza rozproszoną jest ciało stałe, a faza rozpraszającą powietrze. Pyły mogą występować w postaci osiadłej (układ statyczny) lub chmur pyłowych zawieszonych w powietrzu (układ dynamiczny). Zagrożenie pożarowe stanowią zarówno jedne, jak i drugie. W przypadku układu statycznego istnieje niebezpieczeństwo zapalenia się pyłu osiadłego i bardzo szybkie rozprzestrzenienie się ognia, zaś w przypadku układu dynamicznego - możliwość wybuchu.Parametry zagrożenia pożarowego pyłówPodstawowymi parametrami określającymi zagrożenie pożarowe pyłów są:· temperatura tlenia, · temperatura zapalenia.Uwaga!Proces tlenia pyłu jest początkowym procesem jego spalania, dlatego też przy ocenie skali zagrożenia pożarowego wartość temperatury tlenia ma istotne znaczenie.Temperatura tlenia pyłówTemperatura tlenia pyłów określana jest jako najniższa temperatura gorącej powierzchni poziomej, na której pył osiadły w warstwie o grubości 2 mm ulega zapłonowi w określonym czasie.Temperatura zapalenia pyłówTemperatura zapalenia pyłów jest najniższą temperatura gorącej powierzchni, od której następuje zapalenie się pyłu bez udziału punktowego źródła (bodźca) ciepła. Dla mączki drzewnej temperatura zapalenia pyłu osiadłego wynosi 480°C, a dla aerozolu 540°C.Ocena zagrożenia pożarowego i wybuchowegoDokonując oceny zagrożenia pożarowego i wybuchowego stwarzanego przez pyły należy brać także pod uwagę ich: · stan rozdrobnienia, · minimalną energię zapalającą, · dolną granicę wybuchowości (DGW), · maksymalne ciśnienie wybuchu, · ciepło spalania.Uwaga!Im cząstki pyłu są mniejsze, tym łatwiej mogą powstać chmury pyłowe i dłużej utrzymywać się w powietrzu. W związku z tym wzrasta możliwość większej absorpcji tlenu, a zmniejsza minimalna energia zdolna do zapalenia takiej chmury pyłowej.Wydzielanie metanuPył drzewny, wióry i trociny w wyniku proces tlenia ulegają procesowi biologicznego rozkładu, wydzielając między innymi palny gaz - metan. Środki chemicznePrzy obróbce mechanicznej drewna i w przemyśle meblarskim mają zastosowanie różnego rodzaju środki chemiczne (impregnaty, kleje, bejce, farby, lakiery, rozpuszczalniki), z których część stanowią materiały łatwo palne, kwalifikowane do substancji pożarowo niebezpiecznych. Uwaga!Niektóre kleje oparte są na bazie sztucznych żywic, z których wydzielają się niebezpieczne substancje chemiczne, na przykład łatwo palny formaldehyd.Źródło zapłonu (pożaru, wybuchu) w stolarniŹródłem zapłonu (pożaru, wybuchu) w stolarni jest najczęściej: · nieostrożność pracowników (zaprószenie ognia, stosowanie prowizorycznych urządzeń grzewczych), · instalacje i urządzenia elektryczne, · urządzenia mechaniczne, · samozapalenie, · wyładowanie elektryczności statycznej.Eliminowanie potencjalnych zagrożeńEliminowanie potencjalnych zagrożeń polega na:· stosowaniu odciągów pyłu (cyklonów), · stosowaniu wentylacji mechanicznej, · stosowaniu osprzętu elektrycznego w wykonaniu przeciwwybuchowym, · uziemianiu maszyn obróbki mechanicznej drewna, · odprowadzaniu ładunków elektryczności statycznej, · zapewnieniu bieżące konserwacji maszyn i urządzeń, · utrzymaniu wysokiej dyscypliny załogi, zapewnieniu ładu i porządku na stanowiskach pracy, · ograniczenie ilości materiałów niebezpiecznych (kleje, farby, lakiery) na stanowiskach pracy do wielkości dobowego (zmianowego) zapotrzebowania.Warsztaty tapicerskieZagrożenie pożarowe w warsztatach tapicerskich jest z pewnością znacznie mniejsze niż w stolarniach. Nie można go jednak lekceważyć, ani też tym bardziej całkowicie wykluczyć. Uwaga!Zapalenie się tworzyw sztucznych, gumy, skóry, materiałów tekstylnych czy pianki poliuretanowej, stwarza olbrzymie zadymienie. Wydzielają się wtedy duże ilości silnie toksycznych związków chemicznych, na przykład:· tlenek węgla, · chlorowodór, · cyjanowodór, · aldehyd akrylowy,oraz gazów palnych. Jerzy Żurekstarszy brygadier pożarnictwa

#3 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2007 - 23:29

KUBA - DZIĘKUJE !!!!!!!

#4 Juras

Juras

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 143 postów

Napisano 05 luty 2021 - 11:20

Ja ostatnio korzystałam z usług tapiciera meblowego i byłam bardzo zadowolona z jego usług. Był to tapicer meblowy i samochodowy Wojciech Miller Warszawa i okolice: https://tapicer.warszawa.pl/. Zachęcam do skorzystania z jego usług.

#5 pawel36

pawel36

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 08 luty 2021 - 22:10

Założenie spółki jest dosyć skomplikowane, ale utrzymanie jej wysokiego stopnia rentowności, w obecnych czasach, to heroizm i niemal cud. Nie dziwi więc, że wielu przedsiębiorców jest zmuszona zamykać swoje firmy, bo nie przynoszą dochodów, tracą płynność finansową i popadają w spore zadłużenia, które trudno im spłacić. Rynek jest niestabilny, a coraz to nowe obostrzenia rządowe nie służą gospodarce. W LTDBroker doskonale rozumiemy trudne położenie przedsiębiorców dycydujących zamykać swoje biznesy. Mamy wieloletnią praktykę w obsłudze spółek wymagających sprzedaży, przechodzących przez kontrole z urzędów państwowych i bardzo zadłużonych. LTDBroker zajmuje się skupem zadłużonych spółek. LTDBroker skup zadłużonych spółek www.ltdbroker.pl Nasz zespół składaja się z doświadczonych specjalistów od prawa handlowego, procesów upadłościowych i restrukturyzacji firmy, biegłych sądowych i logistyków. LTDBroker skup zadłużonych spółek www.ltdbroker.pl Poradzimy sobie z niepełną dokumentacją, zadłużeniami w ZUS, US i u kontrahentów, z przeróżnymi kontrolami i bankructwem spółki. LTDBroker skutecznie chroni majątek osobisty członków zarządu przed wierzycielami. Jeśli potrzebują Państwo pomocy, prosimy o kontakt. Gwarantujemy rozwiązanie spełniające Wasze oczekiwania i potrzeby. Skup zadłużonych spółek www.ltdbroker.pl

#6 fabiola

fabiola

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 11 maj 2021 - 12:37

Ja ostatnio korzystałam z usług tapiciera meblowego i byłam bardzo zadowolona z jego usług. Był to tapicer meblowy i samochodowy Wojciech Miller Warszawa i okolice: https://tapicer.warszawa.pl/. Zachęcam do skorzystania z jego usług.

Ja z kolei miałam korzystać, ale koniec końców się jakoś nie zeszło. Kupiliśmy klasyczne łóżko, bez specjalnego kombinowania. Wydaje mi się jednak, że muszę dokupić ochraniacz na materac https://materacnawym...z-na-materac/26. Dzięki temu nie będę się przejmować, jak coś mi się wyleje, czy po prostu coś upuszczę. To przecież zabezpieczenie wcześniej wydanych pieniążków.

#7 ilonakaminska80

ilonakaminska80

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 14 czerwiec 2021 - 09:07

Czasem nie warto decydować się na obicie starych mebli - jest to nieopłacalne. W tej samej cenie możesz mieć nowe meble, które będą pasować do aktualnych trendów aranżacyjnych :)

#8 Kemet

Kemet

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 czerwiec 2021 - 12:20

A ja korzystałem z usług tej firmy która zajmuje się również tapicerstwem meblowym https://otomistrz.pl...erowanie-mebli/ i nie tylko, że wciąż mają tyle ciekawych ofert i usług ale do tej pory korzystałem z usługi tylko tapicerki tapicerowane meble, postanowiłam wymienić tapicerkę na kanapie w salonie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych