Skocz do zawartości

Błąd na zwolnieniu lekarskim - co zrobić?

wróć do serwisu Kadry 116 odpowiedzi w tym temacie

#101 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13510 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 25 październik 2016 - 21:04

Wg mnie żadne, napisz pismo wyjaśniające opóźnienie i wyślij/złóż razem z uzupełnionym ZLA.  

#102 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 29 listopad 2016 - 14:29

Witam! Przeczytam cały wątek, przeszukałam zasoby internetu i dalej nie wiem... 

sad.png Czy jeśli na zwolnieniu są niekompletne dane adresowe (ulica, bez numeru) to powinno być poprawione?

sad.png

#103 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 29 listopad 2016 - 14:32

niekoniecznie, choć powinien widnieć prawidłowy adres miejsca zamieszkania w razie kontroli ZUS

ulica bez numeru może być, na następnym zwolnieniu proszę dopilnować aby był wpisany numer

#104 Guest_kbk

Guest_kbk
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2017 - 13:16

Co w przypadku gdy na zwolnieniu zabrakło ostatniej cyfry numeru pesel ale wszystkie inne dane są poprawnie?

#105 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19287 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 09 czerwiec 2017 - 13:27

Zwrócić do uzupełnienia

#106 Guest_tolka

Guest_tolka
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2017 - 12:21

mam pytanie. jestem od 6 czerwca na l4 ( ciąża ). w pierwszym i drugim zwolnieniu, w pkt 20 NIP LUB PESEL PŁATNIKA SKŁADEK został wpisany nip pracodawcy (jako że jestem zatrudniona,ok). przy trzecim zwolnieniu ( gdzie okres 33 dni płacenia przez pracodawce minął ), został wpisany mój pesel. w czwartym zwolnieniu został wpisany ponownie nip pracodawcy. Czy jest to jakiś błąd i różnica dla zusu ( przy wypłacaniu świadczenia ) ?

#107 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 październik 2017 - 14:41

Jeśli jesteś zatrudniona to powinien być wpisany NIP pracodawcy na każdym wystawionym zwolnieniu. Zwolnienie powinno być poprawione przez lekarza (podpis+ pieczątka lekarza).

#108 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 18 listopad 2017 - 13:20

Witam lekarz na zwolnieniu ze szpitala wpisał mi adres zameldowania stałego, a zwolnienia wypisywane mam na adres zameldowania tymczasowego. Czy mam iść z tym zwolnieniem do poprawki. Mam już ciągłość zwolnień bo jestem w ciąży i podlegam już wypłatami w ZUS

Proszę o pomoc

#109 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19287 postów

Napisano 18 listopad 2017 - 14:02

Nie musisz, ważne że PESEL prawidłowy

#110 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5377 postów

Napisano 19 listopad 2017 - 14:22

Witam lekarz na zwolnieniu ze szpitala wpisał mi adres zameldowania stałego, a zwolnienia wypisywane mam na adres zameldowania tymczasowego. Czy mam iść z tym zwolnieniem do poprawki. Mam już ciągłość zwolnień bo jestem w ciąży i podlegam już wypłatami w ZUS

Proszę o pomoc

Na zwolnieniu lekarskim podajemy adres pobytu podczas trwania zwolnienia lekarskiego (pisze to na druku zwolnienia).

Adres istotny jest podczas kontroli zasadności wystawienia zwolnienia lekarskiego.

#111 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19287 postów

Napisano 19 listopad 2017 - 15:00

Zasadność zwolnienia sprawdza orzecznik ZUS wzywając pacjenta, a prawidłowość wykorzystania kontroluje się w miejscu pobytu pacjenta.

#112 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13510 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 19 listopad 2017 - 16:54

i dlatego powinien być wpisany adres zamieszkania a nie zameldowania 

#113 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19287 postów

Napisano 19 listopad 2017 - 17:27

A to już zależy pod którym adresem pytając będzie przebywała podczas zwolnienia :)

#114 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19287 postów

Napisano 19 listopad 2017 - 17:28

Pytająca*

#115 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2017 - 11:35

Witam. Na moim zwolnieniu lekarskim widnieja prawidłowe dane jednak imie zostało wpisane w miejscu nazwiska i odwrotnie. Czy tego typu zapis stanowi bład który trzeba korygować?

#116 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 29 październik 2018 - 21:01

Ja każde zwolnienie z błędami odsyłam do poprawy, kilka razy przespacerowali się do przychodni i nauczyli się sami sprawdzać zwolnienia, czy to tak ciężko przeczytać czy nasze nazwisko, adres i data urodzenia/pesel są poprawne... pracownicy też musza myśleć, nawet chorzy :(

Tak, a co ze zwolnieniem elektronicznym? Pacjent, nie widzi co wpisał lekarz.

#117 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 17:03

Witam wszystkich. Piszę o poradę ponieważ mam problem. Wczoraj 29.01.2019 lekarz wystawil mi L4 (elektronicznie) z powodu chorego kręgosłupa. Za wizytę zapłaciłem 120 zł. W dniu dzisiejszym dostałem telefon z kadr że L4 jest z błędem ponieważ w zwolnienie jest oznaczone Jako B, oznacza to że jestem w ciąży. Fajnie by było ale ja jestem facetem 😁. Zadzwoniłem do lekarza żeby anulowal to zwolnienie i wystawił nowe. W odpowiedzi usłyszałem że on nie popełnił błędu tylko że to jest błąd systemu i że nie będzie tego poprawiał bo dużo czasu to zajmuje i że mam wyjaśnić sobie sprawę z zusem. Po dłuższej rozmowie kazał mi przyjechać osobiście na wizytę prywatna za którą znów będę musiał zapłacić 120 zł i powiedział że poprawi. Niech mi ktoś doradzi czy to normalne ze będę musiał płacić jeszcze raz i jak się bronić przed zapłata. Dla mnie to jest chore. Z góry dziękuję

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych