Skocz do zawartości

zwolnienie lekarskie ze wskazaniem '2'

wróć do serwisu Kadry 45 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_mb

Guest_mb
  • Goście

Napisano 22 marzec 2010 - 11:58

Pracownik choruje juz dośc długo .Na druku zus zla ma wskazanie lekarskie ze moze chodzic .Pracodawca chce go skontrolowac i zwolnic dyscyplinarnie , bo podejrzewa że nie ma go w domu.prosze mi pow

#2 Guest_zzz

Guest_zzz
  • Goście

Napisano 22 marzec 2010 - 12:02

można wychodzić ale wyłącznie w celu załatwienia "koniecznych życiowo potrzeb pracownika" , tak to ZUS określa, czyli pracownik może iść do apteki, po zakup podstawowych produktów spożywczych,na zabiegi rehabilitacyjne , wyjechać do rodziny w celach leczenia (jesli mieszka sam) itp.

#3 Guest_olinka1

Guest_olinka1
  • Goście

Napisano 22 marzec 2010 - 12:03

kadry.infor.pl/poprzednie_tematy_dnia/teksty/262433,jak_kontrolowac_wykorzystywanie_zwolnien_lekarskich_przez_pracownikow.html,2

#4 Guest_eee

Guest_eee
  • Goście

Napisano 22 marzec 2010 - 12:04

z Zusem to nigdy nic nie wiadomo, oni mają swoje przepisy itd...teoretycznie może cię nie być w domu, ale praktycznie mogą powiedzieć, że jeśli jesteś chory to możesz chodzić, ale że byli dwa razy np tego dnia i ciebie nie było. Czyli kwestia kontrolujących. Do tego mogą cię wezwać do siebie na kontrole.

#5 Guest_Aśka

Guest_Aśka
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2011 - 16:58

Pracownik ma zwolnienie lekarskie ze wskazaniem 2 , a ja go widziałam na imprezie . Co w tej sytuacji mogę zrobić jako pracodawca ?

#6 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2011 - 16:52

No właśnie co możesz zrobić ?Bez przesady, pewnie nic nie zrobisz, bo jak mu to udowodnisz ?

#7 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2011 - 11:01

na zwolnieniu lekarskim nie można pracować,a impreza to przecież nie praca

#8 Guest_Ktoś

Guest_Ktoś
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2013 - 10:23

Jak pracownik ma 2 to moze chodzić i możecie go pocałować w ....Równie dobrze ma L4 bo ma depresje, załamanie psychoczne spowodowane sytuacją losową , rodzinną i tak dalej...I może sobie iść na impreze jeśli to pomoże mu wrócić do lepszego stanu zdrowia psychicznego.

Ja miałam depresje i miałam na L4 - 2. Wyjechałam na 2 tygodnie do rodziny za granice.

#9 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2013 - 18:28

Koleżanka z pracy wzięła zwolnienie bo dostała  okres, zaznaczam, że nigdy nie miała z tym  problemów. Okazało się jednak , że  pojechała z chłopakiem nad morze, bo w upały jak mówiła nie chce się jej pracować Tak się kombinuje. A może takich należałoby kontrolować przez pracodawców, bo do 30 dni to zakład pracy płaci za zwolnienie a nie ZUS. Co wy na to?

#10 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14006 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 10 sierpień 2013 - 12:52

[font="georgia, serif;"]Z tego co wiem pracodawca ma prawo skontrolować chorego pracownika, ale różne są przypadki i przeważnie taki pracownik potrafi się wytłumaczyć. [/font]

[font="georgia, serif;"]Zresztą - jakie konsekwencje mógłby wyciągnąć wobec takiego pracownika ? Tylko w przypadku zasiłku chorobowego ZUS może odebrać prawo do niego gdyby stwierdził nieprawidłowe korzystanie ze zwolnienia lekarskiego.[/font]

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2013 - 17:12

Pracownik ma zwolnienie lekarskie ze wskazaniem 2 , a ja go widziałam na imprezie . Co w tej sytuacji mogę zrobić jako pracodawca ?

#12 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 11 wrzesień 2013 - 07:39

udzelić mu nagany, potrącić z wynagrodzenia chorobowego (jeśli jeszcze nie na zasiłku). 

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#13 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 11 wrzesień 2013 - 07:47

Na pewno spisz sobie notatke słuzbową. 

#14 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 12:10

I co? Zazdrościsz bo nie wziął Ciebie tylko inną??

#15 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2014 - 17:46

Jaka płaca taka praca

#16 Guest_Marcelina

Guest_Marcelina
  • Goście

Napisano 27 marzec 2014 - 08:16

udzelić mu nagany, potrącić z wynagrodzenia chorobowego (jeśli jeszcze nie na zasiłku). 

pracodawca nagany?Chyba za swoje postępowanie wobec pracownika( niech se udzieli nagany,)!któremu sama to zwolnienie,urzadziła Dołączona grafika

Natomiast może Go powiadomić,że wie o kombinowaniu ze zwolnieniem,upomnie

ć i On juz wiecej na imprezę nie pójdzie,he he

#17 Guest_henryk

Guest_henryk
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2014 - 08:13

Jak pracownik ma 2 to moze chodzić i możecie go pocałować w ....Równie dobrze ma L4 bo ma depresje, załamanie psychoczne spowodowane sytuacją losową , rodzinną i tak dalej...I może sobie iść na impreze jeśli to pomoże mu wrócić do lepszego stanu zdrowia psychicznego.

Ja miałam depresje i miałam na L4 - 2. Wyjechałam na 2 tygodnie do rodziny za granice.

Ty naciągaczu poprostu oszukałeś lekarza , pracodawcę i pojechałeś dorobić gdzieś przy myciu kibli.fuj

#18 Guest_Madzia

Guest_Madzia
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2014 - 21:36

lekarze ,którzy wystawiają zwolnienia "na życzenie" to zwykli oszuści tacy sami jak ich klienci, w Gubinie woj. lubuskie nie ma  problemu z takim zwolnieniem od psychiatry czy ginekologa z czego nagminnie korzystają różni złodzieje ,oszuści i naciągacze....a później dziwią się ludzie z jakiego powodu zatrudnia się ich na umowy śmieciowe -no właśnie z takiego żeby nie dać się okradać ...bo nie dość ,że taki pseudopracownik, który  ma np. lepkie ręce i kradnie to dodatkowo idzie na zwolnienie żeby uniknąć zwolnienia z pracy czy sankcji za złodziejstwo (bo przecież się leczy psychiatrycznie ) naraża pracodawcę na kolejne koszty płacy i zusu co nawet przy minimalnej pensji daje koszt kilku tysięcy...ale co to obchodzi ,złodzieja czy lenia ???

Jedynie dobre jest to ,że coraz częściej wymagane są świadectwa pracy a przecież kto rozsądny zatrudni chorego psychicznie no chyba ,że do zamiatania placu przed firmą ale to i tak za duże ryzyko

..a poza tym często pracodawcy dzwonią do poprzedniego pracodawcy i może wypytać  i się dowie o lewych nagminnych zwolnieniach czy złodziejstwie ...

#19 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 19 sierpień 2014 - 23:13

No nie tak bardzo.Były pracodawca nie może wystawić złej opinii o byłym pracowniku,tym bardziej przez telefon.Więc nie licz na to,że dzwoniąc do poprzedniego pracodawcy,dowiesz się prawdziwej przyczyny rozwiązania lub nie przedłużenia umowy o pracę.

#20 Ane

Ane

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 sierpień 2014 - 07:03

Czemu nie może jeśli jest to prawdą?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych