Skocz do zawartości

osoba która ma ziemie w dzierżawie nie m...

wróć do serwisu Kadry 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_karolina

Guest_karolina
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2009 - 20:15

właśnie skończyłam studia i chciałam się zarejestrować w urzedzie pracy. Po całym dniu czekania na swoją kolej pani w okienku zapytała czy mam rente powiedziałam ze mam, wiec dodatkowo musz

#2 Guest_anew

Guest_anew
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2009 - 09:44

Ogólnie rzecz biorąc pani w Urzędzie Pracy ma rację. Status osoby bezrobotnej może otrzymać osoba, która: (art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy),nie jest zatrudniona, tzn. nie wykonuje pracy na postawie stosunku pracy, stosunku służbowego oraz innej pracy zarobkowej nie wykonuje pracy na podstawie umowy agencyjnej, zlecenia, o dzieło jest zdolna i gotowa do podjęcia zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy (w przypadku osób niepełnosprawnych w wymiarze, na jaki pozwala stan zdrowia). nie uczy się w systemie dziennym ukończyła 18 lat nie ukończyła: 60 lat kobieta, 65 lat mężczyzna nie nabyła prawa do renty inwalidzkiej, renty socjalnej, renty szkoleniowej lub emerytury nie pobiera świadczenia rehabilitacyjnego, zasiłku chorobowego, macierzyńskiego lub wychowawczego, zasiłku przedemerytalnego, świadczenia przedemerytalnego nie pobiera zasiłku stałego na podstawie przepisów o pomocy społecznej nie jest właścicielem nieruchomości rolnej lub gospodarstwa rolnego o powierzchni powyżej 2 ha przeliczeniowych nie podjęła pozarolniczej działalności gospodarczej i jej nie zawiesiła nie podlega obowiązkowi ubezpieczenia społecznego lub zaopatrzenia emerytalnego na podstawie odrębnych przepisów nie jest tymczasowo aresztowana nie odbywa kary pozbawienia wolności nie uzyskuje miesięcznie (z innego tytułu niż praca) przychodu w wysokości przekraczającej połowę minimalnego wynagrodzenia z wyłączeniem przychodów uzyskanych z tytułu odsetek od środków zgromadzonych na rachunkach bankowych nie pobiera po ustaniu zatrudnienia świadczenia szkoleniowego nie pobiera świadczenia pielęgnacyjnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu samotnego wychowywania dziecka i utraty prawa do zasiłku dla bezrobotnych na skutek upływu ustawowego okresu jego pobierania zarejestrowała się we właściwym dla miejsca zameldowania stałego lub czasowego Urzędzie Pracy

#3 Guest_karolina

Guest_karolina
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2009 - 21:31

tylko chodzi o to że tą ziemie dzierżawie wraz z rodziną. I teraz niewiem czy pozbyć się ziemi czy po prostu znaleźć sobie prace i bez łaski z urzędem???

#4 Guest_aniutka

Guest_aniutka
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2009 - 16:02

jestem rolnikiem pracującym, ale kiedyś też stanełam jak wryta przed panią z UP kiedy powiedziała że rolnik nie może mieć statusu osoby bezrobotnejradzę albo pozbyć się udziału w tych hektarach lub poszukać pracy, ale z tego co piszesz to nie wiele tej ziemi dzierżawisz to chbay łatwiej pozbyć się ziemi( może wystarczy zrzec się na kogoś z rodzeństwa?)po drugi mając prawo do ziemi lub dzierżawisz ją z mocy ustawy podlegasz ubezpieczeniu KRUSjak podejmiesz pracę to musisz powiadomić tę instytucję bo z mojego doświadczenia wynika że KRUS tego nie pilnuje i nalicza składki automatycznie, a później ciężko jest anulować zaległości powastałe już w trakcie zatrudnienia poza rolniczego.

#5 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 18 listopad 2009 - 18:26

A ja mam inny problem, mianowicie posiadam 2 udziały w sp z o.o. Czy ja też nie mogę się ubiegać o status bezrobotnego?

#6 Guest_takeda

Guest_takeda
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2010 - 12:35

jeśli w tym co anew pisze wszystko jest dobrze to nie widzę problemu, hektar przeliczeniowy, nie jest tożsamy z hektarem fizycznym, więc jesli ta ziemia to jakaś słabsza klasa bonitacyjna,bedzie dobrze

#7 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2011 - 18:11

A jak ktoś ma 2ha ziemi czy może się zarejestrować w PUP?

#8 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2011 - 18:16

Jak wysokie są odsetki jeżeli ktoś niema ciągłości w opłacaniu składek KRUS np: 6 miesięcy.

#9 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 15 listopad 2011 - 11:39

mąż dzierżawi ziemię od rodziców prowadzi działalność gosp., ale opłaca ZUSnatomiast za mnie- Zonę jako domownika KRUSchcę zakończyć działalność od nowego roku.moje pytanie- czy ja jesli bym chciała załozyć działalność mogę opłacać Krus jako żona męża który ma tylko dzierżawę ziemi???

#10 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2013 - 12:10

Jaki wpływ ma ilość posiadanych hektarów przeliczeniowych ziemi kwalifikowanej jako ziemia uprawna na obliczanie zarobków. Czy może to mieć wpływ na przydzielenie pomocy materialnej na studiach? Oczywiście mam na myśli ziemię zapisaną na rodziców, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej, otrzymali ją jako darowiznę. W jaki sposób przelicza się hektary przeliczeniowe na zarobki?

#11 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2018 - 17:38

Mam pytanie pracuje i mam 4h pola chce uzyskać status bezrobotnego czy umowa dzierżawy wystarczy w up

#12 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 306 postów

Napisano 20 lipiec 2018 - 11:05

Mam pytanie pracuje i mam 4h pola chce uzyskać status bezrobotnego czy umowa dzierżawy wystarczy w up

Oddanie ziemi w dzierżawę nie wpłynie na możliwość rejestracji w urzędzie pracy ze statusem osoby bezrobotnej. Rejestracja nadal nie będzie możliwa.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych