Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Rozliczanie czasu pracy kierowców-pomóż...

wróć do serwisu Kadry 65 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_dorota

Guest_dorota
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 17:39

Łukaszu

Prostej odpowiedzi chyba nie ma.

Jeżeli kierowca pracuje po 16 godzin to przede wszystkim łamie normy  odpoczynków dobowych kierowcy.

Jeżeli firma płaci wszystkie nadgodziny to widocznie wie ile ich jest.

Pytanie" jak wprowadzić czas pracy do systemu " jest niezrozumiałe.

Chętnie Ci pomogę ale musisz zadać bardziej konkretnie pytanie.

Do jakiego systemu? Programu?

Jeżeli nie masz programu to codzienne spisujesz z tacho ile godzin jazdy, ile godzin pracy, ile godzin dyżuru, rozliczasz przerwy 45-minutowe jako czas pracy i dyżur 50%.

wszystko sobie sumujesz i obliczasz czas pracy z nadgodzinami każdego dnia.

#42 Guest_imbir

Guest_imbir
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 23:26

Są na to sposoby

DATA SYSTEM GROUP z Poznania robi takie rzeczy dla firm, monitoring podczas jazdy, monitoring zużycia paliwa, prędkości, zapłonu i całą masę innych szczegółów wraz z rozgrzaniczaniem godzin jazdy w celach prywatnych i słuzbowych

#43 Guest_dorota

Guest_dorota
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2016 - 09:09

Pobieranie danych to jedno, a prawidłowe rozliczenie CZASU PRACY zgodnie kodeksem pracy to drugie.

#44 Guest_Marzena

Guest_Marzena
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2016 - 16:40

W sieci znajduje sprzeczne informacje na temat zastosowania ustawy o czasie pracy kierowców. Raz podawane są informacje, że kierowcy poniżej 3,5 tony podlegają pod ustawę, innym razem, że nie podlegają. Ktoś wyjaśni?

#45 Guest_Mat

Guest_Mat
  • Goście

Napisano 14 marzec 2016 - 12:36

Szukam specjalisty, freelancera (a nie kancelarię transportową), która zna się na czasie pracy kierowców. Czekam na kontakt na mata519@gmail.com

#46 Guest_karina83

Guest_karina83
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2016 - 07:49

W mojej firmie od niedawna funkcjonuje system Biosys, który sprawdza się także przy pracy kierowców. Jest łatwy w obsłudze i niezwykle pomocny :)

#47 Guest_Kierowca

Guest_Kierowca
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2016 - 13:50

Zaczynam pracę w firmie tzw bus, czyli przewozy pasażerskie. Jestem zielona.Mam prowadzić pełne rozliczenie. Gdzie szukać porady dla zielonych. Czyli od podstaw. Co to są te tachografy i jak to wszystko ma wyglądać.Trochę już poczytałam w poradach wyżej. Nie wiem o co tu chodzi tylko jak to wygląda wizualnie w praktyce. Czas pracy w teorii ale co dalej . Gdzie i co mam wpisywać. Szukam i szukam ale nic nie znajduję.może jest strona dla takich jak ja.

Skoro jesteś zielona w te klocki to lepiej nie zaczynaj tej pracy. Oszczędzisz nerwów kierowcom i innym pracownikom tej firmy. Kobieto z całym szacunkiem ale skoro nawet nie wiesz co to tachograf to jak możesz rozliczać czas pracy kierowców!!?? Szkolenie to podstawa i to w pełnym zakresie!!

#48 Guest_Efkaf1

Guest_Efkaf1
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2016 - 14:08

Witam

mam zamiar rozpocząć przygodę w firmie transportowej i powoli na własną rękę próbuję wszystko ogarnąć. Sama  nie dam rady, proszę pomóżcie. Zatrzymałam się nad taką kwestią: mam tygodniowe podsumowanie pracy kierowcy :

start 6:42 koniec 19:27 w tym jazda 7:15  praca 0:15 dyspozycyjność 0:00 jak obliczyć czas pracy tego kierowcy czy od startu do końca ?, czy 7:15 jazda + 0:15 praca i 0:45  doliczyć zastosowane pauzy ? Proszę  pomocy !

#49 BRK TACHO

BRK TACHO

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 133 postów
  • Lokalizacjakujawsko-pomorskie

Napisano 16 wrzesień 2016 - 17:39

Witam

mam zamiar rozpocząć przygodę w firmie transportowej i powoli na własną rękę próbuję wszystko ogarnąć. Sama  nie dam rady, proszę pomóżcie. Zatrzymałam się nad taką kwestią: mam tygodniowe podsumowanie pracy kierowcy :

start 6:42 koniec 19:27 w tym jazda 7:15  praca 0:15 dyspozycyjność 0:00 jak obliczyć czas pracy tego kierowcy czy od startu do końca ?, czy 7:15 jazda + 0:15 praca i 0:45  doliczyć zastosowane pauzy ? Proszę  pomocy !

Tygodniowe, czy dzienne?

Wydaje mi się że chodzi ci o 1 dzień?

Prawie dobrze zaczynasz, ale pytanie co z resztą czasu?

Wychodzi na to ,że brakuje ci jeszcze 4,5 godziny?

Wszystko zależy od tego jak układają ci się poszczególne okresy jazdy, pracy i przerw;

-krótkie przerwy (do 15) minut pomiędzy okresami jazdy powinnaś policzyć do pracy

-przerwy  wymagane   przepisami  (15-30-45 minutowe) zaliczasz do dyżuru (dyżur to nie praca), 

-przynajmniej  15 minut z jakiejś przerwy musisz doliczyć do pracy jako tzw. śniadaniówka

-jeżeli masz przerwę  3 godziny -  możesz potraktować jako odpoczynek dzielony dobowy (niepłatny)

Jak widzisz jest wiele zależności.

Sam czas jazdy i młotków to za mało.

Robisz to ręcznie, czy korzystasz z programu?

Pozdrawiam

Biuro Rozliczeń Kierowców Tacho
Usługowo; Analiza wykroczeń, oraz rozliczanie czasu pracy kierowców.
                                 www.brktacho.pl                             

#50 Guest_uli

Guest_uli
  • Goście

Napisano 08 listopad 2016 - 18:02

To nie są tematy jakie można ogarnąć z Internetu! Jak ktoś nie wie jak wygląda tarczka czy też co to karta kierowcy to chyba przez pomyłkę trafił do firmy transportowej.
Czas pracy kierowcy w rozliczeniu to przede wszystkim rozp. WE 561/2006, Ustawa o Czasie Pracy Kierowcow, Kodeks Pracy, ale też wytyczne Komisji Unii Europejskiej jak np. Wytyczna nr 7.

#51 Guest_rafbud

Guest_rafbud
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2017 - 13:22

Witam,

jestem nowy.... i mam takie pytanie, mianowicie czy kierowców w firmie budowlanej ( samochody tzw specjalne do przewozu betonu, obsługa tzw gruszki i pomp do betonu, dźwig, zwyżka) obowiązują przepisy dot rozliczania czasu pracy kierowców? a co gdy kierowca jest operatorem np dźwigu?

firma pracuje po 8-9 godzin dziennie, czasem tylko max 10godz , transport do 20 km, głównie na potrzeby własne, max 2do 3 kursów dzienie.

prosze o pomoc

#52 Mobiliser

Mobiliser

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 18:15

W temacie rozliczania czasu pracy kierowców warto udać się do specjalisty w temacie. Ja od długiego czasu korzystam z usług  www.traxe.pl. Fachowi doradcy w temacie, idący z postępem, na bieżąco doinformowani i przekazujący wiedzę i doświadczenie na najwyższym poziomie.

#53 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 810 postów

Napisano 18 październik 2017 - 19:33

Najlepiej takie zdanie powierzyć profesjonalistom. Nie jest to wcale takie łatwe jakby się mogło wydawać. Tutaj jest namiar na firmę, której domeną jest rozliczanie czasu pracy kierowców http://rozliczaniepracykierowcow.pl . Warto tam sobie zerknąć, poczytać i być może podjąć współpracę. W ten sposób można uniknąć wielu problemów.

#54 ikam82

ikam82

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 październik 2017 - 21:46

europim z Tarnowa.

rewelacyjnie rozliczają wynagrodzenia kierowcow - dzieki czemu jest obniżenie dopłat do wynagrodzeń.

#55 Krokodyl

Krokodyl

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów
  • LokalizacjaTarnów, Cała Polska

Napisano 27 październik 2017 - 13:00

Dziękujemy i zapraszamy.

rozliczanie_kierowcow_ikonka_100_100.jpgGrzegorz Kłusek
Skontaktuj się (kliknij)     facebook.png

Rozliczenia I Ewidencja Czasu Pracy Kierowcy, Diety, Ryczałty, Wynagrodzenia, Płaca minimalna UE.

Szkolenia okresowe dla kierowców zawodowych C, C+E, D, D+E (świadectwo kwalifikacji KOD 95 )

Biuro rozliczania ewidencji czasu pracy kierowców euroPiM (płace minimalne, delegacje, ewidencja, wynagrodzenia)

EWIDENCJA CZASU PRACY KIEROWCÓW - usługi

= WARSZAWA = TARNÓW = KRAKÓW= GDAŃSK = SZCZECIN = ŁÓDŹ = WROCŁAW = TORUŃ = KATOWICE = BIAŁYSTOK = BYDGOSZCZ = SZCZECIN = CAŁA POLSKA

#56 KRJP

KRJP

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 październik 2017 - 22:44

Witam

mam pytane: czy kierowcę do 3,5 t obowiązują ustawa o czasie pracy kierowcy. Jak wygląda sprawa  z dyżurem i przerywanym czasem pracy, a także pracą w godzinach nocnych ?

Dziękuje za odpowiedz.

#57 edi_9

edi_9

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 30 październik 2017 - 19:15

Znalazłam sporo ofert pracy dla kierowców, więc jeśli chcecie to możecie się zapoznać z tymi ofertami https://praca.money....ty/kierowca-ce/. Kolega tam pracuje i jest zadowolony z zarobków. Także polecam.

#58 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21591 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 30 październik 2017 - 19:41

Zdaje się, że masz lekarstwo na każdy problem

#59 umberto

umberto

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 13 maj 2018 - 08:24

A jeżeli chodzi o cyfrowe tachografy? Przecież informacje w nich zawarte można teoretycznie przesyłać drogą internetową (internet mobilny)??

#60 zieba

zieba

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 184 postów

Napisano 15 maj 2018 - 07:38

A jeżeli chodzi o cyfrowe tachografy? Przecież informacje w nich zawarte można teoretycznie przesyłać drogą internetową (internet mobilny)??

Jak najbardziej można tak zrobić. Ba wiele firm właśnie w ten sposób rozlicza, nadzoruje i zarządza czasem pracy kierowców.

Istnieje kilka systemów które dosyć fajne kompleksowo zarządzają czasem pracy kierowców, rejestróją różne zdarzenia jak rozgraniczenie jazdy służbowej i prywatnej, przekroczenia granic państw, rozliczenia delegacji itd.

Opis takiego systemu możesz znaleźć np tutaj: https://www.infis.pl...racy-kierowcow/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych