Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Rozliczanie czasu pracy kierowców-pomóż...

wróć do serwisu Kadry 65 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2013 - 13:39

Witam,niedawno zaczęłam pracę w firmie transportowej - na mojej głowie jest m.in.rozliczanie czasu pracy kierowców.Czy ktoś mógłby pomóc i napisać na co przede wszystkim zwrócić uwagę

witam cię Julka. jak chcesz to mogę podać ci nr tel do siebie. sam też pracuję w w firmie od 5mie. w firmie transportowej i prowadze 40 zestawów. sam ich rozliczam z całości od czsu pracy po delegacje itp.

#22 Krokodyl

Krokodyl

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów
  • LokalizacjaTarnów, Cała Polska

Napisano 26 wrzesień 2013 - 09:56

Witam

Jeżeli macie problemy z ewidencją czasu pracy kierowcy, rozliczaniem ITD... zapraszam do siebie 

W moim profilu jest adres do strony gdzie znajdziecie kontakt do mnie.Pozdrawiam

Krokodyl

rozliczanie_kierowcow_ikonka_100_100.jpgGrzegorz Kłusek
Skontaktuj się (kliknij)     facebook.png

Rozliczenia I Ewidencja Czasu Pracy Kierowcy, Diety, Ryczałty, Wynagrodzenia, Płaca minimalna UE.

Szkolenia okresowe dla kierowców zawodowych C, C+E, D, D+E (świadectwo kwalifikacji KOD 95 )

Biuro rozliczania ewidencji czasu pracy kierowców euroPiM (płace minimalne, delegacje, ewidencja, wynagrodzenia)

EWIDENCJA CZASU PRACY KIEROWCÓW - usługi

= WARSZAWA = TARNÓW = KRAKÓW= GDAŃSK = SZCZECIN = ŁÓDŹ = WROCŁAW = TORUŃ = KATOWICE = BIAŁYSTOK = BYDGOSZCZ = SZCZECIN = CAŁA POLSKA

#23 789misiek

789misiek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 03 październik 2013 - 16:49

witam cię Julka. jak chcesz to mogę podać ci nr tel do siebie. sam też pracuję w w firmie od 5mie. w firmie transportowej i prowadze 40 zestawów. sam ich rozliczam z całości od czsu pracy po delegacje itp.

Do Gość-Gość może podasz mi swój tel. względnie e-maila mój email 789misiek789@gmail.com

zaczynam pracę w firmie transportowej

#24 BRK TACHO

BRK TACHO

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 133 postów
  • Lokalizacjakujawsko-pomorskie

Napisano 04 październik 2013 - 11:41

Współpracuję z działami księgowymi Firm Transportowych, z Biurami Rachunkowymi. Wyliczam Czas pracy kierowców na podstawie  zapisów na wykresówkach i kartach kierowców, rozliczam delegacie, dostarczam raporty wykroczeń.

Księgowa dostając takie dane, nie ma problemu ze sporządzeniem prawidłowej Listy Płac dla kierowców.

Zapraszam na stronę podana w moim profilu.

Biuro Rozliczeń Kierowców Tacho
Usługowo; Analiza wykroczeń, oraz rozliczanie czasu pracy kierowców.
                                 www.brktacho.pl                             

#25 sinia83

sinia83

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 październik 2013 - 16:56

Witam,jestem księgową ale niestety zajmuję się też kadrami. Od jakiegoś czasu rozliczam firmę transportową i mam problem. Jak rozliczyć kierowcę busa do 3,5 t (bez tacho), który od pn do pt jeździ w Niemczech? Dodam że system czasu pracy jest równoważny. I jeszcze jedno - taki sam przypadek tylko w grę wchodzi jazda po PL od 7-15. Czy jemu też należą się diety? Będę wdzięczna za pomoc!

#26 BRK TACHO

BRK TACHO

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 133 postów

Napisano 14 październik 2013 - 13:26

Witam

Kierowców do 3,5 nie obowiązuje ustawa o czasie pracy kierowców

Do 8 godzin nie należy się żadna dieta

Kierowca, który jeździ po Niemczech musi prowadzić kartę drogową i na jej podstawie rozliczasz czas pracy, delegacje.  

www.brktacho.pl                             

#27 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 05 marzec 2014 - 17:18

Proszę o pomoc. Wyjazd z Polski do Czech, dostawa ma się odbyć między godziną 6 a 8 rano. Odległość: 540km, średnia prędkość 60km/h czyli 9h. W drodze powrotnej przewożę puste palety i ten wyładunek i załadunek trwa 1,5h, w którym uczestniczę. Jak mam ustalić termin wyjazdu? Mam dwie wersje, która dobra:1)wyjazd z Polski o 9:15 i jazda przez 4,5h do 13:45. Przerwa 45 minut do 14:30, jazda od 14:30 do 19:00 przez 4,5h. Odpoczynek 11h. O 6 dostawa i wyładunek 1,5 godzinny do 7:30. O 7:30 do 12:00 przewóz przez 4,5h. Przerwa 45 minut (12:-12:45). Przewóz przez 4,5h od 12:45 do 17:15.2)wyjazd z Polski o 20:15 do 00:45 przez 4,5h. Przerwa 45 minut od 00:45 do 1:30. Przewóz od 1:30 do 6 przez 4,5h. Od 6 do 7:30 wyładunek i załadunek (1,5h). Przerwa 11 h od 7:30 do 18:30. Przewóz od 18:30 do 23:00 przez 4,5h. Przerwa 45 minut od 23:00 do 23:45. Jazda od 23:45 do 4:15 przez 4,5h.Która wersja jest dobra? proszę o pomoc.

#28 BRK TACHO

BRK TACHO

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 133 postów

Napisano 07 marzec 2014 - 17:13

Witam Darku.

Czy to zadanie z egzaminu państwowego spedytora?

Niby obie wersje są poprawne, jeżeli chodzi o czas  jazdy i przerw.

Bez względu jak masz ustalony zakres godzin nocnych dla kierowców, to i tak w drugiej wersji  się na nie załapiesz.

Masz razem 10,5 ( 9 jazdy i 1,5 załadunki ) godziny pracy w porze nocnej, czyli o 0,5 godziny za dużo.

Odpowiedz brzmi wersja 1

Jaka ocena z egzaminu:)

www.brktacho.pl                             

#29 BRK TACHO

BRK TACHO

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 133 postów

Napisano 07 marzec 2014 - 17:14

Witam Darku.

Czy to zadanie z egzaminu państwowego spedytora?

Niby obie wersje są poprawne.

Bez względu jak masz ustalony zakres godzin nocnych dla kierowców, to i tak w drugiej wersji  się na nie załapiesz.

Masz razem 10,5 ( 9 jazdy i 1,5 załadunki ) godziny pracy w porze nocnej, czyli o 0,5 godziny za dużo.

Odpowiedz brzmi wersja 1

Jaka ocena z egzaminu:)

www.brktacho.pl                             

#30 dorotea79

dorotea79

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 13:45

Witam, 

pracuję w placówce budżetowej. Mamy 2 kierowców zatrudnionych na pełny etat, którzy dowożą obiady dla dzieci do innej placówki. Obiady dostarczane są przez 7 dni w tygodniu. W soboty i niedziele kierowcy potrzebni są tylko na czas dowozu obiadów czyli 2 godz. łącznie z dojazdem i powrotem. Jak ustalić harmonogram pracy dla kierowców aby nie płacić nadgodzin bo dyrektor nie chce o nich słyszeć. Dodam, że jestem początkująca w tych kwestiach. Za odpowiedzi z góry dziękuję.

#31 BRK TACHO

BRK TACHO

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 133 postów

Napisano 03 kwiecień 2014 - 16:01

Witam, 

pracuję w placówce budżetowej. Mamy 2 kierowców zatrudnionych na pełny etat, którzy dowożą obiady dla dzieci do innej placówki. Obiady dostarczane są przez 7 dni w tygodniu. W soboty i niedziele kierowcy potrzebni są tylko na czas dowozu obiadów czyli 2 godz. łącznie z dojazdem i powrotem. Jak ustalić harmonogram pracy dla kierowców aby nie płacić nadgodzin bo dyrektor nie chce o nich słyszeć. Dodam, że jestem początkująca w tych kwestiach. Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Należy pamiętać o średnio 5 dniowym tygodniu pracy, o średnio 40 godzinnym czasie pracy, system równoważny np

2+2+12+12+12

www.brktacho.pl                             

#32 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 03 październik 2014 - 13:54

Activ-Trans to firma , która w całości poświęcona jest branży transportowej.

Oferuje kompleksową  pomoc prawną dla klientów indywidualnych,  kierowców, przewoźników oraz osób posiadających transport na potrzeby własne , obejmującą szeroki wachlarz usług pomagających rozwiązać problemy . Rodzaj i zakres świadczonych usług jest w każdym wypadku dopasowywany do indywidualnych potrzeb Klienta. Są one realizowane poprzez:

bezpośredni kontakt z Klientem i świadczenie pomocy prawnej niezależnie od miejsca zamieszkania, prowadzenia działalności lub siedziby,
    reprezentowanie interesów Klienta przed ITD, Viatoll, PIP
    pomoc prawna
    przygotowywanie dokumentów do kontroli
    odwołania do ITD oraz  Viatoll
    użyczenie certyfikatów
    rozliczanie czasu pracy kierowcy-analogowe i cyfrowe, sczytywanie danych z pojazdów, zaświadczenia
    pomoc w prowadzeniu dokumentacji
    rejestracja pojazdów
    przygotowywanie i przesyłanie w dogodnej formie sporządzanych dokumentów,
    zapewnienie stałego kontaktu z Klientem na drodze telefonicznej, faksowej i poprzez pocztę elektroniczną.
    dojazd do siedziby firmy na życzenie klienta
    tłumaczenia
    bhp. ppoż
    licencje, zezwolenia
    okresowe szkolenia kierowców
    egzamin kompetencji zawodowych- certyfikat w trakcie przygotowywania
    konferencje

Firma stara się, aby każdy Klient był zadowolony ze świadczonej pomocy. W trosce o dobro Klienta gruntownie i uczciwie analizuje problem. Przed podjęciem się prowadzenia sprawy rzetelnie ocenia szanse osiągnięcia celu. Wspólnie z Klientem konsultuje strategię działania.

Dzięki współpracy z prawnikami i kancelariami z innych miast w Polsce Activ-Trans jest w stanie zapewnić swoim Klientom wszechstronną pomoc w każdym miejscu w kraju .

Zasady wynagradzania stosowane przez firmę Activ-Trans uzależniane są od charakteru sprawy. Specyfika problemów  Klientów powoduje konieczność indywidualnego określania wynagrodzenia.

Jeżeli mieli byście państwo jakieś pytania lub wątpliwości jesteśmy do państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu pod nr tel 608058204
Zapraszamy również na nasza stronę www.active-trans.com.pl

#33 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 listopad 2014 - 19:40

witam kierowca wyjechal w niedziele o 15 godz, do  którego dnia moze jechac, wraca z niemiec do polski

#34 Guest_dorota

Guest_dorota
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 10:51

sobota 14,59

#35 Guest_goscqqqq

Guest_goscqqqq
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2015 - 14:05

Będę miała certyfikat kwalifikacji w transporcie drogowym rzeczy i osób gdzie mogę pracować i jak go wykorzystać. certyfikat uzyskam po odbyciu studiów podyplomowych bez konieczności zdawania egzaminu państwowego

#36 Guest_goscqqqq

Guest_goscqqqq
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2015 - 14:49

Będę miała certyfikat kwalifikacji w transporcie drogowym rzeczy i osób gdzie mogę pracować i jak go wykorzystać. certyfikat uzyskam po odbyciu studiów podyplomowych bez konieczności zdawania egzaminu państwowego

#37 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2015 - 12:23

tak to jest jak ktoś dostajępracę po znajomości:)

Nie wszystko musi opierać się na wielkich korporacjach i niezrozumiałych systemach. Są jeszcze małe normalne firmy i normalni ludzie którzy pracę chcą zrozumieć od a do z a nie tylko wklepać dane do systemu i czekać na przetworzenie. Bo co będzie kiedy "cudowny system" padnie? Wówczas człowiek ze swymi umiejętnościami jest bezcenny.

#38 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2015 - 12:26

Jak w temacie wink.png jak zorganizować sobie pracę, wszystkie dokumenty żeby się nie pogubić i nie zwariować ... Poradzcie

#39 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2016 - 12:49

Witam, mam problem z rozliczeniem czasu pracy kierowcy. Nie wiem z której strony to "ugryźć" , mianowicie. Kierowca w ciągu 2 dni zrobił tak jakby 3 dni tzn. 

po przerwie weekendowej pracownik o godzinie 2:00 wsiada do auta robi kurs. na bazę wraca o 10:00 i idzie na pauzę która trwa 12 godzin.

o godzinie 22:00 tego samego dnia wraca do auta i robi kurs, wraca o 5:00, włącza pauzę na 14 godzin. i do pracy przychodzi o 19;00 i robi kolejny kurs.

Wszystkie normy odnośnie przerw ma zachowane jednorazowo nie jedzie dłużej niż 9 godzin. Ale z czytując dane z karty widnieje dwa razy ten sam dzień roboczy. Jak to rozliczyć? 

Ewelina

#40 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 15:56

Witam,

Proszę o pomoc, Kierowca pracuje ponad normy czasu pracy powiedzmy 10-16h, firma twierdzi, że wszyscy pracownicy są rozliczani w systemie podstawowym tj 5 * 8h tygodniowo- firma oczywiście łaci za wszystkie nadgodziny. Moje pytanie jak wprowadzić czasy pracy do "systemu" tak aby wszystko było zgodne z przepisami ale też żebym miał rzeczywistą informację ile kto, kiedy zrobił nadgodzin, Pani która się tym zajmuje twierdzi, że spisuje dane z tachometru ? Jest jakaś prosta odpowiedź ?

Łukasz  

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych