Skocz do zawartości

Rozliczanie czasu pracy kierowców-pomóż...

wróć do serwisu Kadry 57 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Julka

Guest_Julka
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2009 - 13:17

Witam,niedawno zaczęłam pracę w firmie transportowej - na mojej głowie jest m.in.rozliczanie czasu pracy kierowców.Czy ktoś mógłby pomóc i napisać na co przede wszystkim zwrócić uwagę

#2 Guest_a

Guest_a
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2009 - 13:25

współczuję... podjełas nie lada wyzwanie, bez szkolenia taka działka. no no, temat zbyt obszerny zeby udzielić wyczerpujących informacji, ale jeśli mogę podsunąć jakąś radę to ustawa o czasie pracy kierowcy to podstawa!

#3 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2009 - 13:28

NA 4,5 GODZ. JAZDY PRZYPADA 45 MIN. PRZERWY, KTÓRĄ MOŻNA podzielić na minimum 15 minut+ minimum 30 minut. Nie odwrotnie!Odpoczynki- dobowy: 11 godzin, który można 2X w tyg. skrócic do 9, lub też 3godz.+9 godz. (nie odwrotnie!). Odpoczynek tygodniowy- 45 godzin (łącznie z dobowym np. 11 godz+34=45), który można skrócić do 24 godzin, ale pozostałą część należy oddać (tzn. dołożyć do odpoczynku dobowego lub tygodniowego) najpóźniej do 3 tyg.Jazda- 9 godz. dziennie z możliwością przedłużenia do 10 godz. 2X w tygodniu.Tygodniowy czas pracy- max. 56 godzin.Dwutygodniowy czas pracy- max. 90 godzin. Tygodnie się "zazębiają", czyli np. 1-14, 7-21, 14-28 itd.mała ściąga:www.bialystok.witd.gov.pl/pdf/okres_pracy.pdftachospeed.pl/pliki/Rozporzadzenie_561_2006_czas_pracy_kierowcy.pdf

#4 Guest_Madzia

Guest_Madzia
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2009 - 14:51

Julka na stronie www.logsped.pl znajdziesz podstawowe informacje o czasie pracy kierowców. Jest tam również skrypt dotyczący przepisów z ilustracjami, oprócz tego redaktorzy pomagają zrozumieć niektóre pojęcia.

#5 Guest_Julka

Guest_Julka
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2009 - 09:35

Bardzo Wam dziękuję za porady, które są bardzo pomocne, te stronki również:)!! Nio niestety na szkolenie brak funduszy w tej firmie, ale w temacie braku szkoleń na pewno nie jestem sama;)Jeszcze raz wielkie dzięki!!!

#6 Guest_O

Guest_O
  • Goście

Napisano 10 listopad 2010 - 00:22

pozdrawiamy :)

#7 Guest_kaśka

Guest_kaśka
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2010 - 16:48

jak prawidłowo rozliczyć kierowcę ,który pracuje w syst.podstawowym pracy. W dobie pracowniczej przepracował już8 godz (od 7-15) potem musiał wyjechac o godz 1 w nocy i wrócił o godz 17 następnego dnia. czy wystarczy jak oddam mu czas wolny za 6 nadgodzin i wypłacę mu dodatek za 5 godz nocnych? (pora nocna od godz 22-6). I co to znaczy że pracownik gdy pracuje choc minutę w godz nocnych to jego łączny czas pracy w danej dobie nie może przekroczyć 10 godz ? a jak to rozliczyć gdy włąśnie przekroczy? Przecież nie stanie na srodku drogi bo właśnie minęło 10 godz pracy?I czy to też dotyczy pracownika z podstawowym syst. czasu pracy czy tylko z równoważnym? Bardzo proszę o pomoc .Kierowca sam. pow. 3,5 tony

#8 Guest_mirek

Guest_mirek
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2011 - 23:07

witam! czy można przekroczyć 10 godz jazdy, a jesli tak to o ile?

#9 Guest_paulleaa

Guest_paulleaa
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2011 - 17:39

kaśka - witam, dla mnie sprawa wygląda następująco:w pierwszej dobie pracowniczej masz przepracowane 14 godzin (7-7 godz) w tym 5 godzin w porze nocnejw drugiej dobie 10 godzinjeśli masz kierowce w podstawowym systemie czasu pracy to wiadomo że może pracować 8 godzin dziennie czyli powyżej tego masz nadgodziny.Poza tym są takie naruszenia jak:w pierwszej dobie rozpoczęta praca dwa razy, nie zachowany odpoczynek dobowy (11 godzin) oraz masz przekroczoną pracę powyżej 10 godzin która jest maxymalnym limitem w dniu gdy pracujesz tez w porze nocnej.Dodatkowo praca w nadgodzinach nie może występować tak często, proponuję zmienić system czasu pracy na np. równoważny.Zasada 10 godzin PRACY gdy pracujemy w porze nocnej dotyczy wszystkich systemów czasu pracy.Podkreślam pracy bo jeśli w tych 14 godzinach było więcej niż 10 godz jazdy to też masz kolejne naruszenie.Proponuje oddać zaległy 1 godz odpoczynek zwiększając odpoczynek w innej dobie pracowniczej, np. gdy normalnie przychodzi na 7 to niech przyjdzie na 8 (najlepiej oddać w następnym dniu) wypłacić lub oddać wolne za nadgodziny + dodatek za pracę w nocy + napisać oświadczenie wyjaśniające naruszenie tylu przepisów podpisane przez kierowcę

#10 Guest_paulleaa

Guest_paulleaa
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2011 - 17:43

do mirek - nie nie można przekroczyć 10 godzin jazdy dodam, że można jeździć 9 godz a 2 x w tygodniu 10 godzin art. 6 par.1 rozporządzenia 561

#11 Guest_czass

Guest_czass
  • Goście

Napisano 22 luty 2011 - 12:56

www.tacho-rozliczenia.pl

#12 Guest_ppp

Guest_ppp
  • Goście

Napisano 08 marzec 2011 - 14:56

a u mnie sprawawygląda następująco: kierowca wyjechał 27.02 godz. 10.00 z ładunkiem. sam do 3,5 t bez tacha. kierowca robi przerwy co ok. 3 godz.ma przerwę na dłuższy odpoczynek od 23.00- 8.00 Wrócił na teren firmy 01.03 o godz. 19.00. Jak mu prawidłowo rozpisać czas pracy?

#13 Guest_Krystyna

Guest_Krystyna
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2011 - 11:29

szukam pomocy (fachowej)Prawidłowe rozliczenie czasu pracy kierowcy w oparciu o tarcze tachografu oraz dane z karty kierowcówza okres nieobjęty przedawniwniem (z uwzględnieniem okresu zatrudnienia) Głównie chodzi mi o ten okres przedawnienia kiedy jest przedawnienie

#14 Guest_kiero

Guest_kiero
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2011 - 20:17

pulele jak ci tam,dlaczego to kierowca ma to podpisac,ja bym ci takiego czegos nie podpisal,cwana jestes

#15 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2011 - 01:36

Zaczynam pracę w firmie tzw bus, czyli przewozy pasażerskie. Jestem zielona.Mam prowadzić pełne rozliczenie. Gdzie szukać porady dla zielonych. Czyli od podstaw. Co to są te tachografy i jak to wszystko ma wyglądać.Trochę już poczytałam w poradach wyżej. Nie wiem o co tu chodzi tylko jak to wygląda wizualnie w praktyce. Czas pracy w teorii ale co dalej . Gdzie i co mam wpisywać. Szukam i szukam ale nic nie znajduję.może jest strona dla takich jak ja.

#16 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2011 - 23:01

nie ma stron i informacji dla zielonych

#17 Guest_Aga123

Guest_Aga123
  • Goście

Napisano 09 luty 2012 - 18:52

Proszę o pomoc ?!Kierowca ma działalność gospodarczą i będzie nam wystawiać rachunek za usłuę, na podstawie wyliczeń, podanych przez nas. Nie posiada licencji transportowej ani pojazdu. Licencję i auto posiada nasza firma.Mam pytanie: czy kierowca na własnej działalności wystawia nam rachunki, czy faktury VAT (jest vatowcem)?Ponadto - jak ma się do takiej sytuacji kwestia tarczek: przechowywuje je nasza firma? Czy w takiej sytuacji rozliczamy czas pracy kierowcy ( nie jestem pewna), choć w tej sytuacji kierowca nie jest naszym pracownikiem - ale proszę mnie upewnić. Nadgodziny też nas nie interesują?

#18 Guest_Andrzej74

Guest_Andrzej74
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2013 - 11:58

Jak właściwie wyliczyć czas pracy kierowcy wożącego dzieci do szkoły, który pracuje w systemie przerywanym? Jak rozliczyć nadgodziny, spowodowane poleceniem dodatkowego wyjazdu?

#19 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 15:58

Firma zajmuje się rozliczaniam czasu pracy kierowców.Polecam

http://rcuolkusz.pl/...ncja-SkanTacho/

#20 Guest_seba

Guest_seba
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2013 - 09:44

tak to jest jak ktoś dostajępracę po znajomości:)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych