Skocz do zawartości

KONIEC umowy o pracę a dalsze L4 jest tak...

wróć do serwisu Kadry 170 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_roma

Guest_roma
  • Goście

Napisano 22 październik 2011 - 12:08

mam pytanie mam umowe na trzy miesiace tydzien przed zgasnieciem umowy zaniosłam L4 ,to długa choroba mam zerwane sciegno ahhillesa nie moge chodzic, co teraz bedzie pracoje na pół etapu, prosze o pomoc

#42 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 22 październik 2011 - 13:55

Za zwolnienie do końca umowy pracodawca musi wypłacić ci wynagrodzenie chorobowe, a dalej ZUS przejmie wypłatę i będzie ci płacić zasiłek chorobowy. Pracodawca będzie zobowiązany przekazać do ZUS twoje ZLA, druk Z-3 oraz kopię świadectwa pracy. Ty możesz wysłać do ZUS pismo z numerem swojego konta jeśli chcesz zasiłek dostawać przelewem. Kolejne zwolnienia będziesz przekazywać bezpośrednio do ZUS.

#43 Guest_gonia

Guest_gonia
  • Goście

Napisano 22 listopad 2011 - 00:23

mam pytanie i prosze o odpowiedz obecnie przebywam na urlopie wychowawczym 2 lata a kaczy mi sie 3 rok w sierpniu a umowe mam do stycznia 2012 roku.to moga mi juz nieprzedluzyc i czy nalezy mi sie jakies 3 miesieczne wypowiedzenie albo czzy musza mnie przyjac na miesiac.prosze o odpowiedz..

#44 Guest_EMMI

Guest_EMMI
  • Goście

Napisano 22 listopad 2011 - 00:39

Na urlopie wychowawczym możesz być tylko do stycznia 2012 roku, chyba ze pracodawca podpisze dalszą umowę.Nie należy Ci się żadne wypowiedzenia, umowa rozwiąże się w styczniu 2012 r.

#45 Guest_M

Guest_M
  • Goście

Napisano 23 listopad 2011 - 12:34

w styczniu kończy mi sie umowa o prace zaszłam w ciąże, pracodawcy jeszcze o tym nie poinformowałam ze zwolnieniem chcem zaczekac do przedłużenia umowy ...mam pytanie czy jesli powiedzą mi ze nie przedłużaja ze mną umowy czy moge jeszcze w tedy isc na zwolnienie lekarskie?

#46 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 26 listopad 2011 - 13:54

Mam pytanie do dobrego fachowca znającego się na prawie pracy .Otóż pracowałam w jednym zakładzie 26 lat mam obecnie 48 lat dostalam 3miesieczne wypowiedzenie z pracy związku z ciężką sytuacja firmy . Przez tyle lat pracy przechorowałam tylko 40 dni w obawie ze moga mnie zwolnic za chorobowe .Mam pytanie właśnie odnośnie chorobowego . Chcę od połowy grudnia tego roku zaczac chorować u lekarza internisty wiem że można 182 dni ale doszły mnie tez słuchy że po tym czasie chorobowego mogę chorować u psychiatry i u niego podobno można chorowac rok czasu ? czy to wogóle jest prawda ?Chciałabym dociągnąc do 50 lat ( marzec ) by z biura pracy dostać rok zasiłku dla bezrobotnego .Nigdy nie miałam L4 tak długo wiec chociaż teraz bym się podratowała finansowo , BARDZO PROSZĘ O POMOC BO JESTEM W WIELKIM DOŁKU ;(

#47 Guest_Jola

Guest_Jola
  • Goście

Napisano 27 listopad 2011 - 22:56

JolaUmowę o pracę miałam na okres próbny zaszłam w ciążę ,jestem teraz na urlopie macierzyńskim,który kończy mi się 15 stycznia 2012r czy dalej mogę iść na chorobowe bo grozi mi operacja.

#48 Guest_Luśka

Guest_Luśka
  • Goście

Napisano 28 listopad 2011 - 08:38

Witam!!! Jestem w 4 tygodniu ciąży i mam umowę o prace na czas określony tz: od dnia 25.08 przedłużaną co miesiąc, czy pracodawca może nie dać mi kolejnej umowy ??? Może lepiej iść na zwolnienie czy będzie wtedy płatne i do kiedy ??? Proszę o szybką odp... Luśka

#49 Guest_misiek

Guest_misiek
  • Goście

Napisano 28 listopad 2011 - 17:24

Może ci przedłużyć i nie przedłużyć umowy , na L4 możesz być przez 182 dni płaci ci wtedy Zus. W czasie trwania ciąży zakład pracy nie powinien zwolnic gdyz kobieta jest pod ochroną

#50 Guest_Justi

Guest_Justi
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2011 - 22:09

Mam pytanie. Miałam umowę na miesiąc na okres próbny ale nie przedłużyłam jej dopiero później zorientowałam się że jestem w ciąży, czy w takiej sytuacji pracodawca ma obowiązek przywrócić mnie do pracy czy jedynie gdyby umowa była zawarta na dłuższy okres czasu?

#51 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2011 - 23:36

pracodawca nie ma obowiązku przywrócenia cię do pracy, skoro miałaś umowę na okres próbny

#52 Guest_Justi

Guest_Justi
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2011 - 15:56

Pracodawca musi przedłużyć umowę do momentu rozwiązania chodzi mi tylko o to czy dotyczy to tylko umów na okres dłuższy niż 1 miesiąc czy każdej?

#53 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2011 - 16:00

otóz mylisz sie, bo nie ma obowiązku przedłużenia ci umowy, skoro ona sie po prostu zakończyła w dniu, przewidzianym umową! On jej nie wypowiedział, anui tez nie rzowiązał w inny sposób - umowa się zakończyła po miesiącu, bo na tyle była zawartaart. 177 kp

#54 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2011 - 16:02

ciebie dotyczy art. 177 par. 3 - nie ma opcji, pracodawca NIE musi ci przedłużać umowy

#55 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2011 - 15:34

Witam, mam pytanie czy lekarz orzecznik od razu na komisji informuje o przerwaniu zwolnienia?

#56 Guest_lotto

Guest_lotto
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2011 - 22:14

lottto witam bylam na zwonieniu 4 miesiace na kolano uraz przepracowama miesiac i znow dostalam zwonienie na inna chorobe mam umowe do 31 12 2011 czy moge byc dalej na zwonieniu bo juz mi nie przedluzy pracodawca

#57 Guest_maryna

Guest_maryna
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2012 - 21:06

Witam skończyła mi sie umowa o prace obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim w czy zus bedzie płacił

#58 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2012 - 21:34

Zaczęłaś chorować w trakcie umowy o pracę czy po zakończeniu

#59 Guest_maryna

Guest_maryna
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2012 - 20:33

PANI DOROTO PROSZE O ODP TAK JAK JESZCZE TRWAŁA UMOWA 2 DNI PRZED ROZWIĄZANIEM UMOWY

#60 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2012 - 21:03

tak, ZUS będzie ci wypłacał zasiłek chorobowy aż do wyzdrowienia kolejne zwolnienia dostarczasz bezpośrednio do ZUS, mają być wystawione na byłego pracodawcę

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy