Skocz do zawartości

KONIEC umowy o pracę a dalsze L4 jest tak...

wróć do serwisu Kadry 170 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_doza

Guest_doza
  • Goście

Napisano 18 marzec 2010 - 16:46

Witam,Mam duży problem, 2,5 roku temu urodziłam syna, po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego wrócilam do pracy, przepracowałam ponad rok i postanowiłam zajść w kolejną ciążę ( nie chciałam zbyt dużej róznicy wieku między dziećmi). Starania o drugie dziecko rozpoczeliśmy we wrześniu zeszłego roku (okazalo się że mam problemy i to nie takie proste, w tej chwili leczę się hormonalnie). Nie chcąc wykorzystywać mojego pracodawcy nie chodzilam na zwolnienia, nie wykorzystywałam też urlopu wychowawczego. Niestety mój pracodawca okazał się "szybszy" i w październiku wręczył mi wypowiedzenie. Rozwiązanie umowy nastąpiło 31 stycznia 2010 roku. Jakby tego było mało niefortunnie upadłam i od 25 stycznia przebywam na zwolnieniu lekarskim. Moje pytanie brzmi: czy jezeli zajdę w ciążę będąc po rozwiązaniu umowy, ale na l4 mam szansę na jakiś zasiłek?? co z zasiłkiem macierzyńskim (jezeli udałoby się w końcu zajść w ciążę)???

#22 Guest_marlena

Guest_marlena
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2010 - 11:50

Pracowałam w firmie meblowej czyszcząc elementy meblowe rozpuszczalnikiem bez masek ochronnych często miałam chore gardło nie szłam na chorobowe ale 2 tygodnie temu poszłam gdyż już nie mogłam dostałam 5 dni chorobowego brałam leki i od poniedziałku wróciłam do pracy i w piątek wręczyli mi wypowiedzenie byłam w szoku pytałam dlaczego ale powiedział mi kierownik kadr że nie wie .Myśle że chorobowe było przyczyną byłam dobrym pracownikiem robiłam normy choć było ciężko dawałam rade pracując za 1000 zł Co mam zrobić ? Czy zaklad musi mi podać przyczynę zwolnienia?

#23 Guest_bea_5@op.pl

Guest_bea_5@op.pl
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2010 - 22:00

22bea Mam pytanie miałam umowę na czas określony do 10 06 2010 czy obecnie przed upłynięciem 14 dni od wygaśnięcia umowy mogę skorzystać ze zwolnienia lekarskiego.

#24 Guest_ANULA

Guest_ANULA
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2010 - 11:37

Witam wszystkich ,i prosze o pomoc.01-07-2010 ide podpisac umowę która prawdopodobnie bedzie na okres próbny.Czy w związku z tym,że istnieje prawdopodobieństwo nie przedłuzenia tej umowy,czy mogę wyręczyc pracodawcy l-4,jesli tak to kiedy,żeby nie zostac na lodzie.BŁAGAM O RADĘ KOGOŚ KTO WIE COS NA TEN TEMAT!!!

#25 Guest_zzz

Guest_zzz
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2010 - 11:39

Anula zdumiewasz mnie, jeszcze nie rozpoczęłaś pracy a już przewidujesz ,że cię zwolnią i zachorujesz. Na jaki okres masz tę umowę?

#26 Guest_ANULA

Guest_ANULA
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2010 - 20:45

TO NIE JEST TAK,ŻE PRZEWIDUJĘ.POPROSTU NIE WIEM CO MOGLABYM ZROBIC,ZEBY NIE STRACIC PŁYNNOŚCI FINANSOWEJ,A PRACA JEST W SEKTORZE HANDLU(PH) I WIEKSZOSC Z NAS WIE CO TO OZNACZA-3 MIESIACE NAKRECASZ FIRMIE KLIENTÓW O DO WIDZENA:( NASTEPNI DO GOLENIA.

#27 Guest_Sebastian

Guest_Sebastian
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2010 - 17:31

Witam serdecznie .Szukam odpowiedzi na moje nurtujace mnie pytanie .Choruje juz 2, 5 miesiaca , chorobowe dostaje co 2 tygodnie , umowe mam do konca 31 .08 .2010 wiem ze mi nie przedluza i tu pytanie .To ze po skonczeniu umowy chorowac moge to wiem bo to juz przerabialem ale tak los chcial ze , dzis dostalem nastepne zwolnienie czyli od 18 .08 2010 do 31 .08 .2010 hehe no wlasnie wypadlo na zakonczenie umowy i tu pytanie , nie ma co sie martwic i bede mogl kontynuowac chorobowe czy juz po sprawie ? doktor mowi ze mam ciaglosc i nic sie nie zmienia . czy to prawda ?

#28 Guest_wera

Guest_wera
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2010 - 17:34

doktorek ma racje jezeli kolejne zwolnienie bedzie od 1 wrzesnia wyplate zasilku chorobowego przejmie ZUS

#29 Guest_Sebastian

Guest_Sebastian
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2010 - 17:47

uff dziekuje za odpowiedz .Bylo by to dziwne zebym juz nie mogl dostac .owszem wiem ze nie mozna isc na chorobowe jak np 31 08 2010 konczy sie umowa a do lekarza sie idzie 1 wrzesnia to jest jasne. a jeszcze pytanie 1 wrzesnia gdzie mam zwolnienie dac ? dozusu takl ? i jeszcze jakies papiery ?

#30 Guest_Kara

Guest_Kara
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 13:15

co jeśli poród planowany jest dwa miesiace po koncu umowu o prace a nie mam pewnosci czy mi ja przedłuży o te dwa miesiace do porodu?

#31 Guest_Edzia

Guest_Edzia
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 20:52

Umowa o pracę zawarta na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, a także na czas określony, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży musi zostać przedłużona do dnia porodu (art. 177 par. 3 Kodeksu pracy – ustawa z 26 czerwca 1974 r., Dz.U. z 1998 r., nr 21, poz. 94, ze zm.).

#32 Guest_miśka423

Guest_miśka423
  • Goście

Napisano 26 listopad 2010 - 12:23

jestem w ciąży prawdopodobnie w 6 tygodniu,pod koniec stycznia kończy mi się umowa na czas określony,na razie dobrze się czuję ale jak dostanę zaświadczenie od lekarza,że jestem w ciąży mam zamiar dostarczyć zakładowi pracy L4.z tego co widzę to bez względu na to że jestem w ciąży pracodawca nie ma obowiązku przedłużyć mi jej( choć pracuję już tam rok) czy będę dostawać zasiłek z ZUS?proszę o odpowiedź.

#33 Guest_onicio

Guest_onicio
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2010 - 18:39

Ja tez bym w sumie chciala zapytac1) umowa konczy mi sie z koncem grudnia mam L4 do polowy stycznia i raczej bede miec przezz pol roku od psychiatry, w firmie przepracowalamdwa miesiace jak to wyglada w zusie z czym musze isc itp (takie krok po kroku)

#34 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2010 - 21:05

Wypełniony przez twojego pracodawcę druk Z-3, oryginał zwolnienia lekarskiego (ksero potwierdzone zostawia sobie pracodawca) trzeba dostarczyć do ZUS. Może to zrobić pracodawca poprzez pocztę lub możesz dokumenty te złożyć ty. W ZUS wypełnisz jeszcze druk Z-10. Następne zwolnienia dostarczasz bezpośrednio do ZUS

#35 Guest_karolka

Guest_karolka
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2011 - 21:46

Witam.Dzis wylądowałam na chorobowym wrr. Zdarza się. Umowe mam do 31-01-2011. I to chorobowe też się tak własnie kończy...pewnie będzie przedłużone bo choróbsko przewlekłe. Jeżeli kolejne zwolnienie będzie od 01-02-2011 czyli będzie ciągłość to ZUS będzie mi wypłacał zasiłek czy z racji tego ze to dwa różne zwolnienia to już nie. Bom zgłupiała juz od czytania tych przepisów...pomocy poproszę. :)

#36 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2011 - 15:04

ja tez chcialem o cos zapytac w nawiązaniu do pytania karolki.. czy ciagle obowiazuje zapis ze jezeli zachoruje sie na conajmniej 30 dni w przeciagu 14 dni od ustania stosunku pracy (rozumiem ze to nieistotne czy na okreslony czas umowa czy nie) to i tak przysluguej swiadczenie od ZUS?

#37 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2011 - 20:28

tak, w przypadku takich zachorowań o jakie pytacie przysługuje zasiłek chorobowy z ZUS

#38 Guest_aneta

Guest_aneta
  • Goście

Napisano 17 luty 2011 - 21:56

dostałam miesięczne wypowiedzenie z pracy( z powodu likwidacji działalności) na urlopie wychowawczym, czy mogę iśc na chorobowe

#39 Guest_Basia...strzegom

Guest_Basia...strzegom
  • Goście

Napisano 24 luty 2011 - 17:45

Witam,mam pytanie. mam umowe o prace na okres próbny na 1 miesiąc na 1/2 etatu (do 28.02.2011), wiem, że nie przedłużą mi umowy ponieważ jest redukcja etatów. Dzisiaj zaniosłam zwolnienie L4, które mam wystawione do 04.03.2011 chciałabym wiedzieć gdzie mam dostarczyć następne zwolnienie i czy należą mi się jakieś pieniążki??Z góry dziękuję za odpowiedzi

#40 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2011 - 11:38

WitamMam następującą sprawę, która mnie nurtuje. Do 26 sierpnia byłem zatrudniony na okres próbny. Następnego dnia w sobotę pracowałem w zakładzie pracy. Nie miałem możliwości podpisania umowy która została wystawiona 27 sierpnia. Okazało się, że przez pracę w tym dniu rozwinęła mi się infekcja i 29 sierpnia byłem zmuszony udać się do lekarza. Naturalnie wystawił on zwolnienie o czym poinformowałem pracodawcę. Dziś czyli 30 sierpnia przyszedłem do zakładu pracy aby okazać zwolnienie. Chciałem przy okazji podpisać umowę, która została wystawiona przed zwolnieniem. Niestety nie uzyskałem na to pozwolenia. Moje pytanie brzmi:1. Czy pracodawca ma prawo stosować taką praktykę?2. Czy może mi nie zapłacić za nadgodziny w dniu 27 sierpnia?3. Czy otrzymam jakiekolwiek świadczenia za dni zawarte w L4?Proszę o pomoc, ponieważ nie znam się zbytnio na przepisach.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych