Skocz do zawartości

wniosek o urlop i karta urlopowa

wróć do serwisu Kadry 55 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 05 listopad 2010 - 11:04

Witam. Jak dzwoniłam do PIPu, to poinformowano mnie,że najważniejsza jest ewidencja czasu pracy, a nie karty urlopowe.

#42 Guest_mia

Guest_mia
  • Goście

Napisano 05 listopad 2010 - 13:52

tak zgadza sie, ale jakie jest potwierdzenie, że pracownik był na urlopie skoro nie ma karty urlopowej, a na przykład na liscie obecności jest podpisany:) w ewidencji można wszystko wpisać tylko czy to jest zgodne z prawdą w każdym przypadku? karta urlopowa jest podpisana przez pracownika albo wniosek pracownika czyli jest czarno na białym, ze pracownik wnioskował o urlop

#43 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 listopad 2010 - 20:40

Pardon - chodziło mi przede wszystkim o to, że nie ma ustalonego planu urlopów. Nie ma u nas planowania urlopów. Aby wziąć wolne, to trzeba sobie z panem burmistrzem uzgodnić czy i kiedy można wolne, i czy w ogóle jest czas według burmistrza na urlop dla tego pracownika (bo bywa tak, że burmistrz np. uzna, że cały czas jest coś do zrobienia i akurat ten pracownik jest mu cały czas potrzebny), wszystko dzieje się ustnie, a w każdej chwili może on zmienić zdanie i nikt mu nic nie udowodni bo nie ma nic na papierze, np. już w następny dzień po wzięciu urlopu ściągać sobie do woli pracowników. Jakieś opinie?

#44 Guest_Jasny umysł pracowniczy

Guest_Jasny umysł pracowniczy
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2011 - 23:11

Coś tu nie tak! Nie można tak sobie dla własnego widzi misie zrywać pracownika z urlopu.Zasada jest jedna że każdy pracownik musi mieć 14 dni w roku nieprzerwanego odpoczynku. Czyli idąc dalej ,czy brnąć Pana myśleniem to gdyby pracodawca tak kombinował to w końcu któryś z jego poddańców by nie spełnił tego wymogu.Albo Pan o czyś nie wie ? Np? papier sobie ,życie sobie???

#45 Guest_pracownik

Guest_pracownik
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2011 - 23:14

czy do karty urlopowej musza byc podpiete wnioki urlowowe pracownika??

#46 Guest_janek

Guest_janek
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2013 - 13:52

witam, wiecie może czy karta urlopowa kierowcy musi zostać wypełniona zgodnie z tachometrem czy zgodnie z zegarami?

#47 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2014 - 11:33

W mojej firmie nie ma planu urlopów.Dostaję od pracownika wniosek o urlop np. na 3 dni.Jak pracownik wraca z urlopu to wypełniam kartę urlopową, która potwierdza, że pracownik był na urlopie, ile dni oraz ile dni mu zostało.Wniosek z kartą podpinam do ewidencji urlopów.

Na wniosku i karcie mam podpis pracownika i pracodawcy.

Czy tak jest ok?

#48 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8454 postów

Napisano 28 czerwiec 2014 - 17:39

W mojej firmie nie ma planu urlopów.Dostaję od pracownika wniosek o urlop np. na 3 dni.Jak pracownik wraca z urlopu to wypełniam kartę urlopową, która potwierdza, że pracownik był na urlopie, ile dni oraz ile dni mu zostało.Wniosek z kartą podpinam do ewidencji urlopów.

Na wniosku i karcie mam podpis pracownika i pracodawcy.

Czy tak jest ok?

wystarczy, że pracownik podpisze wniosek urlopowy;

ewidencjonujesz w karcie czasu pracy, a ewidencję urlopów prowadzisz w sposób przyjęty u pracodawcy

#49 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2014 - 09:39

A jak rozpisać urlop dla pracownika, któremu przysługuje 26 dni/rok, pracował 2 miesiące (I i II), wykorzystał 5 dni, czyli całość za te 2 miesiące.

W ewidencji urlopów (druk) mam rubrykę ile wykorzystał i ile zostało.Wyk.5, a zostało 0, czy 21?

#50 rita

rita

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1080 postów

Napisano 01 lipiec 2014 - 11:20

zostało 0. Wpisujesz tyle, ile faktycznie przysługiwało z długości zatrudnienia. Ale również urlop przysługującw powinieneś zmienić na 5 dni - proporcjonalnie do okresu zatrudnienia

#51 ZielonaMila

ZielonaMila

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 10 grudzień 2014 - 00:15

Czy wniosek urlopowy musi być z jakimś konkretnym terminem poprzedzającym, np. tydzień? Czy wystarczy jak np. pracownik na wniosku wpisze datę jeden lub dwa dni wcześniej?

#52 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8454 postów

Napisano 10 grudzień 2014 - 07:59

Czy wniosek urlopowy musi być z jakimś konkretnym terminem poprzedzającym, np. tydzień? Czy wystarczy jak np. pracownik na wniosku wpisze datę jeden lub dwa dni wcześniej?

wg ustaleń pracodawcy, może byćnawet dzień przed rozpoczęciem urlopu wypoczynkowego

#53 ZielonaMila

ZielonaMila

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 10 grudzień 2014 - 08:52

wg ustaleń pracodawcy, może byćnawet dzień przed rozpoczęciem urlopu wypoczynkowego

Rozumiem. Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

#54 Guest_Zuza

Guest_Zuza
  • Goście

Napisano 11 październik 2018 - 12:47

Mam pytanie czy opiekę na żonę po porodzie czyli L4 tez wypisujemy Kartę urlopową i piszemy korzysta z urlopu opiekuńczego??  

#55 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4740 postów

Napisano 11 październik 2018 - 12:56

Skoro masz zwolnienie lekarskie to nie wypisujesz karty urlopowej, ale jeśli to opieka nad członkiem rodziny to musisz wypełnić druk Z-15 (znajduje się na stronach ZUS).

#56 Guest_ANka

Guest_ANka
  • Goście

Napisano 12 październik 2018 - 07:26

opieka na "L4" czy to na żonę czy na dziecko ma być urlopem?????????

ZUS płaci zasiłek opiekuńczy a Wy chcecie to nazywać urlopem?

urlop opiekuńczy można uzyskać na podstawie 188 kodeksu pracy - są to 2 dni opieki nad zdrowym dzieckiem ( do 14 lat ) w ciągu roku.

nie umiecie obsługiwać google?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych