Skocz do zawartości

wniosek o urlop i karta urlopowa

wróć do serwisu Kadry 55 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_kaja

Guest_kaja
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 11:27

gdzie sie wpina wnioski o urlop i karty urlopowe?

#2 Guest_zzz

Guest_zzz
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 11:30

ja mam oddzielne segregatory URLOPY z kartotekami wszystkich pracowników imiennie i tam odnotowuję każdy przyjęty wniosek i nanoszę go na kartę czasu pracy. Polecam, system bardzo się sprawdził przy dyskusjach z pracownikami o ilość należnych do wykorzystania dni

#3 Guest_ruff

Guest_ruff
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 11:31

dokłądnie najlepiej osobny segregator

#4 Guest_anka1969

Guest_anka1969
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 11:40

Czy do urlopu na żądanie wypisuje się wniosek i kartę urlopowa ?

#5 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 11:45

Tak.

#6 Guest_zzz

Guest_zzz
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 11:46

Musisz odnotować nieobecnośc pracownika w tym dniu na karcie , ja używam symbolu UŻ żeby mieć go wyodrębnionego ,bo niestety mój program komputerowy nie sygnalizuje mi że pracownik wykożystał już 4 takie dni. Co do wniosku , to po powrocie do pracy pracownik wypisuje mi wniosek z adnotacją " urlop na żądanie"

#7 Guest_anka1969

Guest_anka1969
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 12:09

aha dzieki a co z wnioskiem?

#8 Guest_anka1969

Guest_anka1969
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 12:11

wniosek sporządza się na tydzień przed urlopem co z nim zrobic w sytuacji urlopu na żadanie

#9 Guest_zzz

Guest_zzz
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 12:11

wniosek chowasz sobie do kartoteki innych wniosków o urlop tego pracownika . To oczywiste

#10 Guest_zzz

Guest_zzz
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 12:17

przecież widomo,że urlop na żądanie jest udzielany w sytuacjach wyjątkowych , kiedy pracownikowi coś nagle " wypadło" , nie może więc z oczywistych przyczyn składac wniosku z tygodniowym np. wyprzedzeniem , bo nie był by to już urlop na żądanie ale zwykły. W przypadku zreszta urlopu na żądanie wniosek nie jest konieczny, wystarczy np. telefon pracownika przed rozpoczęciem pracy , że tego dnia taki urlop bierze. Ja po prostu proszę o wypisanie po powrocie takiego wniosku dla własnej wygody i żeby mieć podkładkę w razie dyskusji z pracownikiem ponieważ o pojedynczych dniach bardzo łatwo się zapomina i pracownik przychodzi z pretensjami ,ze należy mu się więcej dni urlopu do wykorzystania.

#11 Guest_mika

Guest_mika
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 12:34

jak mam wnioski o urlop i mam je w oddzielnym segregatorze, nanoszę je na ewidencję czasu pracy i listę obecności, to wystarczy? nie mam żadnych kart urlopowych... karta urlopowa = wniosek o urlop. czy dobrze rozumiem, czy może źle robię?? proszę o odp.

#12 Guest_anka1969

Guest_anka1969
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 12:34

dziękuję wszystko mam juz jasne pozdrawiam :-)

#13 Guest_mika

Guest_mika
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 12:35

jak mam wnioski o urlop i mam je w oddzielnym segregatorze, nanoszę je na ewidencję czasu pracy i listę obecności, to wystarczy? nie mam żadnych kart urlopowych... karta urlopowa = wniosek o urlop. czy dobrze rozumiem, czy może źle robię?? proszę o odp.

#14 Guest_anka1969

Guest_anka1969
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 12:46

No ja mam i to i to wniosek wypisuje pracownik przed urlopem a ja kartę urlopowąTak sobie szef zyczy hihi

#15 Guest_mika

Guest_mika
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 12:49

#16 Guest_em

Guest_em
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 13:57

W tych sprawach stossuje sie Regulamin pracy, tam powinno byc urergulowanie odnoście wystawiania kart urlopowych, przechowywania ich, oraz zasad udzielania urlopu na żądanie.

#17 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 18:59

Ja tez mam karty urlopowe w osobnym segregatorze i jest ok. Ale mam jedno pytanko czy karty musza byc podpisane przez pracownika? Czesto zdarza sie ze karte przynosi do mnie kierownik danego dzialu i nie ma podpisu pracownika. Czy musze to uzupelniac czy moge zostawic bez podpisu?

#18 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 20:50

Ja mam tylko wnioski o urlop, wpinam do akt osobowych pracownika.

#19 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 21:08

Zaśmiecasz tylko akta niepotrzebnie.

#20 Guest_inga

Guest_inga
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2009 - 12:06

czy kopię karty urlopowej powinnam wręczyć pracownikowi czy to jest tylko dla pracodawcy?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych