Skocz do zawartości

zwolnienie lekarskie, a pobyt w sanatorium

wróć do serwisu Kadry 48 odpowiedzi w tym temacie

#41 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4740 postów

Napisano 15 luty 2017 - 12:48

Wszystko zależy od tego jakie to sanatorium.

Jeśli normalny wyjazd jako skierowanie z NFZ to w ramach urlopu wypoczynkowego, ale jeśli jest to w ramach skierowania z NFZ tzw. po szpitalne to w ramach zwolnienia lekarskiego na cały pobyt w sanatorium.

No chyba, że za część normalnego pobytu dostanie zwolnienie lekarskie od innego lekarza.

Dlaczego nie daliście jej urlopu na cały pobyt?

#42 Guest_Beataszeß

Guest_Beataszeß
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 20:54

Niestety pracownica nie powiedziała o sanatorium pracodawcy (dowiedzieliśmy się przypadkiem). Nie przedstawila skierowania. Udzielić można tylko,że to jest nieuczciwe chociażby wobec wspolpracownikow. A to jest oszustwo.

#43 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 21:03

To już inna sprawa.A jeśli to w ramach prewencji zus 4 tygodnie, to czy można jechać w ramach urlopu, czy konieczne jest zwolnienie lekarskie? Ponieważ w zeszłym roku załatwiłatwo sobie taki wyjazd ale wzięła urlop.Czy to było zgodne z prawem?

#44 Guest_jula

Guest_jula
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 22:12

za pobyt w sanatorium ZUS wystawi zwolnienie lekarskie.

#45 Guest_Basia 7845

Guest_Basia 7845
  • Goście

Napisano 13 marzec 2018 - 16:51

Jestem na zwolnieniu lekarskim po złamaniu łokcia, obecnie mam rehabilitację a dostałam długo oczekiwane skierowanie z NFZ do sanatorium(Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy) Teraz nie wiem z czego zrezygnować, z sanatorium gdzie jest super rehabilitacja po złamaniach czy że zwolnienia 100% (wypadek w pracy) A może da się jechać na zwolnieniu?

#46 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18049 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 marzec 2018 - 18:21

Można korzystać ze zwolnienia w czasie pobytu w sanatorium

#47 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18049 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 marzec 2018 - 18:22

Ale należy poinformować ZUS o miejscu pobytu w czasie zwolnienia

#48 Gość0702

Gość0702

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 sierpień 2018 - 15:30

Z powodu leczenia onkologicznego, po wyczerpaniu L4, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na 12 miesięcy do dnia 22.11.2018 r. Ponieważ w tej chwili najbardziej jest mi potrzebna rehabilitacja w maju br. złożyłam prośbę do ZUS o rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej. Przyznano mi sanatorium (ośrodek rehabilitacyjny) od dnia 10.11.2018 r. przez 24 dni, czyli do dnia 3.12.2018 r. Po zakończeniu świadczenia rehabilitacyjnego chcę wrócić do pracy, nie mam zamiaru starać się o rentę. Chciałabym też skorzystać z rehabilitacji w sanatorium. Co w tej sytuacji mam zrobić, skoro w dniu 23.11. powinnam stawić się w pracy i uzyskać zdolność do pracy od lekarza medycyny pracy a w tym czasie będę w sanatorium. W piśmie, które otrzymałam jest informacja o zwolnieniu lekarskim, które wystawia lekarz w sanatorium na czas pobytu, ale czy to w mojej sytuacji jest wystarczającym zabezpieczeniem przed zwolnieniem mnie z pracy? Bardzo proszę o odpowiedź.

#49 cichy77

cichy77

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 sierpień 2018 - 17:36

Ja bym ten temat zostawił specjaliście. Moim zdaniem to może być bardzo dobre rozwiązanie.

A musisz wiedzieć, że my tak naprawdę nie zmieniamy się z czasem; jesteśmy jak kwiaty, które się nie rozwijają.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych