Skocz do zawartości

zwolnienie lekarskie, a pobyt w sanatorium

wróć do serwisu Kadry 48 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ww

Guest_ww
  • Goście

Napisano 16 październik 2008 - 22:39

czy pracownik może jechać do sanatorium w trakcie zw. lek???

#2 Guest_jasne

Guest_jasne
  • Goście

Napisano 17 październik 2008 - 00:58

Oczywiście, że może. Jedno z drugim się nie wyklucza, a poza tym sanatoria też wystawiają zwolnienia :)

#3 Guest_graliw

Guest_graliw
  • Goście

Napisano 17 październik 2008 - 22:32

Pracuję od czerwca br, otrzymałam skierowanie do sanatorium z NFZ, czy lekarz rodzinny wydaje na to zwolnienie lekarskie i czy to jest okres nieskładkowy???

#4 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 18 październik 2008 - 08:58

Na pobyt w sanatorium wykorzystuje się własny urlop wypoczynkowy.

#5 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 18 październik 2008 - 14:13

o ile wiem lekarze w sanatoriach też wystawiają ZLA

#6 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 18 październik 2008 - 14:39

Pobyt w sanatorium nie stanowi podstawy do uzyskania zwolnienia lekarskiego. Co innego pobyt w szpitalu uzdrowiskowym, następujący bezpośrednio po leczeniu szpitalnym. Na taki pobyt dostaje się zwolnienie lekarskie.

#7 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 18 październik 2008 - 14:42

aha, nie wiedziałam o tej różnicydzięki zołza /nie myślałaś o zmianie swojego nicka ? taki trochę nie teges :) /

#8 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 18 październik 2008 - 15:29

Dla mnie teges :)) Pozdrawiam.

#9 Guest_rasta

Guest_rasta
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2009 - 20:31

ty zołza a Ty pewna jesteś że na pobyt w sanatoriach wyk. się własny urlop??

#10 Guest_zzz

Guest_zzz
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2009 - 21:01

owszem lekarz w sanatorium może wydać pracownikowi zwolnienie lekarskie ZLA i uprawnia ono do wypłaty świadczenia w wysokości 80%."Na podstawie zwolnienia lekarskiego, które wystawił lekarz rodzinny, jak również w przypadku zwolnienia lekarskiego wystawionego przez sanatorium, w którym pracownik był na rehabilitacji, przysługuje mu prawo do zasiłku chorobowego w wysokości 80% wynagrodzenia stanowiącego jego podstawę. Pobyt w sanatorium uprawnia do wypłaty zasiłku w wysokości 80% podstawy wymiaru. Tylko pobyt w szpitalu oznacza prawo do zasiłku chorobowego obniżonego do 70% podstawy wymiaru."samorzad.infor.pl/sprawy-spoleczne/zdrowie/107682/Wysokosc-zasilku-chorobowego-za-pobyt-w-sanatorium.html

#11 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2009 - 21:30

Formy leczenia uzdrowiskowego:w szpitalu uzdrowiskowym dla dorosłych: 21-dniowe, bezpłatne, w ramach czasowej niezdolności do pracy,w szpitalu uzdrowiskowym dla dorosłych w formie rehabilitacji uzdrowiskowej: 28-dniowe, bezpłatne, w ramach czasowej niezdolności do pracy,w sanatorium uzdrowiskowym dla dorosłych: 21-dniowe, w ramach urlopu, z częściową odpłatnością ubezpieczonego za wyżywienie i zakwaterowanie,w sanatorium uzdrowiskowym dla dorosłych w formie rehabilitacji uzdrowiskowej: 28-dniowe, w ramach urlopu, z częściową odpłatnością ubezpieczonego za wyżywienie i zakwaterowanie,w szpitalu uzdrowiskowym dla dzieci (3-18 r. ż.): 27-dniowe, bezpłatne,w sanatorium uzdrowiskowym dla dzieci (3-6 r. ż.) pod opieką osoby dorosłej: 21-dniowe, dla dzieci bezpłatne, natomiast opiekun dziecka ponosi pełny koszt pobytu wg cennika zakładu lecznictwa uzdrowiskowego, a opiekun czynny zawodowo korzysta nadto z urlopu wypoczynkowego lub bezpłatnego,leczenie ambulatoryjne dorosłych i dzieci: 6-18 osobodni zabiegowych.3 września 2007 roku Minister Zdrowia wydał rozporządzenie wprowadzające w życie dwie nowe formy leczenia uzdrowiskowego dorosłych (Dz. u. nr 168, poz. 1185):leczenie uzdrowiskowe w formie rehabilitacji uzdrowiskowej w szpitalu uzdrowiskowym - przeznaczone dla osób z wybranymi (określonymi przez NFZ) schorzeniami układów kostno-stawowego, i nerwowego oraz po niektórych urazach. Skierowanie na ten rodzaj leczenia mogą wystawiać lekarze z poradni specjalistycznej ortopedycznej, neurologicznej, rehabilitacyjnej lub reumatologicznej albo lekarze z oddziałów szpitalnych,leczenie uzdrowiskowe w formie rehabilitacji uzdrowiskowej w sanatorium uzdrowiskowym - kierowane do osób z chorobami układu kostno-stawowego,mięśniowego i tkanki łącznej, z zaburzeniami wydzielania wewnętrznego (cukrzyca insulinozależna), ze schorzeniami układu krążenia oraz układu oddechowego. Skierowania wystawiać mogą lekarze podstawowej opieki zdrowotnej.W obydwu przypadkach turnusy będą trwać 28 dni, w czasie których świadczeniobiorcy otrzymywać będą pięć zabiegów dziennie w dwóch cyklach: przed i popołudniowym, w tym jeden z użyciem naturalnych surowców leczniczych.

#12 Guest_mała_czarna

Guest_mała_czarna
  • Goście

Napisano 17 listopad 2009 - 13:28

Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Poznaniu: Leczenie uzdrowiskowe - komunikat dla pacjentów - wyjaśnienia:"Leczenie uzdrowiskowe w sanatorium dla osób pracujących odbywa się wyłącznie w ramach urlopu wypoczynkowego a w odniesieniu do grupy zawodowej nauczycieli może odbyć się również na podstawie orzeczonego „urlopu na poratowania zdrowia”. Natomiast leczenie w szpitalu uzdrowiskowym realizowane jest w ramach zwolnienia lekarskiego. "a to link: http://www.nfz-pozna.../1/0/show/4414/

#13 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2010 - 15:48

Błagam o odpowiedź. Tak wskrócie streszczę. Pod koniec pracy na umowę na czas określony rozchorowałam sie, gdzie przebywałam na zwolnieniu lekarskim.Nadszedł czas rozwiązania umowy o pracę i nadal jestem na zwolnieniu lekarskim, na dodatek dostałam zawiadomienie o terminie Sanatorium gdzie wcześniej ubiegałam się i składałam Skierowanie do NFZ, Czy będąc na zwolnieniu lekarskim mogę jechać do sanatorum, zwolnienie mam które kończy się kilka dni po zakończeniu się sanatorium. Chyba mogę, chcę się upewnić. Czekam na odpowiedź, błagam. Jedni mówią że tak inni że nie.

#14 Guest_ula

Guest_ula
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2011 - 00:41

Witam. Jestem na zwolnieniu lekarskim(po operacji-pęknięty krąg-wstawiony implant) za miesiac pojadę do sanatorium z nfz.(będę jeszcze na L4)Czy może mi ktoś podpowiedzieć,czy ja mogę jechać na zwolnieniu i czy będę coś płacić za sanatorium.proszę o odpowiedz,z gory dziekuję i pozdrawiam.

#15 Guest_Gaja

Guest_Gaja
  • Goście

Napisano 07 październik 2011 - 11:45

Za Sanatorium się nie płaci nawet na zwolnieniu. Zwolnienie lekarskie nie wyklucza pobytu w szpitalu. Na zwolnieniu trzeba sie leczyć a forma leczenia nie ma tu znaczenia.

#16 Guest_yarecki

Guest_yarecki
  • Goście

Napisano 29 listopad 2011 - 17:52

mam pytanie.prowadze jednoosobową firme i mam skierowanie do sanatorium uzdrowiskowego czy lekarz może wystawić mi zwolnienie L4.bo przecież ja w tym czasie nie pracuje i niemam żadnych dochodów a koszty ,ZUS,dzierżawe i inne musze ponosić. prosze o odpowiedz

#17 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 29 listopad 2011 - 20:51

Zwolnienie otrzymuje się wtedy gdy jest sanatorium poszpitalne w innych przypadkach pobyt w sanatorium jest w ramach urlopu wypoczynkowego. Ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyś zapytała lekarza prowadzącego czy może wystawić ci zwolnienie lekarskie

#18 Guest_KAAAASIA

Guest_KAAAASIA
  • Goście

Napisano 07 luty 2012 - 12:48

Czy ktoś tu zna przepisy?jestem na l4po 18 miesiącach dostałam skierowanie do sanatoriumczy można wyjechać???

#19 Guest_Izabela

Guest_Izabela
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2013 - 12:19

Zwolnienie lekarskie a pobyt w sanatorium - mam problem. Otrzymałam skierowanie do sanatorium - 28 dni. Mam jednak już tylko 2 tygodnie urlopu. I co teraz?

#20 zołza

zołza

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 17 czerwiec 2013 - 12:20

Możesz wystąpić do pracodawcy z wnioskiem o urlop bezpłatny.

CARPE DIEM!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych