Skocz do zawartości

12-sto godzinny system pracy

wróć do serwisu Kadry 33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_blucz

Guest_blucz
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 16:43

pracuję w gastronomii co drugi dzień po 12-cie h czy za soboty i niedziele należy się wolne od pracy?

#2 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 16:51

Pracodawca ma obowiązek udzielić Ci 2 dni wolnych od pracy w tygodniu. Prawdopodobnie pracujesz w równoważnych normach czasu pracy i pracodawca może Ci udzielic innego dnia wolnego od pracy w tygodniu. Jeżeli pracowałaś w sobotę i niedzielę to poniedziałek i wtorek mogą być Twoimi dniami wolnymi. W takim przypadku wszystko jest OK. Jeżeli pracowałaś 7 dni w tygodniu i pracodawca nie udzielił Ci wolnego to ma obowiązek Ci zapłacić.

#3 Guest_blucz

Guest_blucz
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 16:56

dzięki a w jakiej wysokości ma być ta zapłata

#4 Guest_blucz

Guest_blucz
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 16:59

i jak długo moęnam rekompensować finansowo ciąglą pracę

#5 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 17:08

masz obowiązek udzielenia pracownikowi dni wolnych. Nie możesz kazać pracownikowi cały czas pracować przez 7 dni w tygodniu. To jest niedozwolone. Dzien wolny za niedzielę musisz udzielić niezwłoczenie w ciągu z 7 dni w tygodniu następnym. w przypadku nie udzielenia dnia wolnego - 100%

#6 Guest_blucz

Guest_blucz
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 17:16

pracownicy mają wolne co drugi dzień

#7 Guest_blucz

Guest_blucz
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 17:18

a co z wolnym za ustawowo wolne od pracy święta

#8 Guest_telkomp

Guest_telkomp
  • Goście

Napisano 29 październik 2008 - 15:04

Witam, mam podobny problem, pracuje na zmiany 12 godzinowe, 40 godzin tygodniowo i w 3 miesięcznym okresie rozliczeniowym. Jestem opiekunem w schronisku dla bezdomnych. Nie pracuje w regularnym systemie tylko np dniówka, dniówka, wolne, dniówka, nocka, nocka itd. Przyjęta zasada nie przekroczyć ustawowych godzin w miesiącu czyli np. 16 dni pracuje, 15 mam wolne, moje pytania, gdyż Inspekcja Pracy skierowała mnie do Sądu Pracy a to dla mnie ostateczność:1. Czy zgodnie z przepisami jest praca jednego tygodnia 36h, drugiego 48h i np następnego 36h ?2. Mój zakład nie wypłaca dodatków za prace w niedziele i święta, czy przysługuje mi za ten okres czas wolny od pracy ?3. Czy jeżeli przysługuje mi w danym miesiącu 15 dni wolnego od pracy, gdyż pracowałem 16 dni po 12h, pracodawca może te 15 dni wolnego kwalifikować jako zwrot za pracę w niedziele i święta ?4. Jeżeli pracuje 11 listopada od godz.19 do 12 listopada do godz.7, czy pracodawca może od razu po tej zmianie dać mi wolne za prace w święto czyli od 12 listopada od godz.7 przez 24h, czy jest to czas wolny od pracy ?5. Czy pracodawca może wyznaczyć mi pracę 2 święta pod rząd czyli 1 i 11 listopada, jeśli w zakładzie jest 4 pracowników na podobnych stanowiskach ?6. Czy pracodawca może wyznaczyć mi pracę na zasadzie dniówka (7-19) i 2 następne dni pod rząd nocki (19-7) ?Proszę o pomoc i jeżeli to możliwe o podparcie konkretnymi przepisami KP.

#9 Guest_Elektryk ze szpitala

Guest_Elektryk ze szpitala
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2009 - 10:10

A jak to jest z limitem godzin w sytemie 12h dniówka,nocka?W niedzielę i sobotę?Jeżeli np.limit godzin wynosi 165h. i pracowałem w dwie niedziele?Kierownik zaznaczył w grafiku dzień wolny za przepracowaną niedzielę gdzie i tak mam wolne gdyż limit godzin muszę wypracowac.To normalne?I żadnego dodatku nie mam gdzie np. pielęgniarki mają 65%za niedzielę i 45% za sobotę.Pracuję w szpitalu jako elektryk w systemie zmianowym 12h.Czy my jesteśmy inni?Pozdrawiam.

#10 Guest_sklepowa

Guest_sklepowa
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2009 - 00:13

Witam nie wiem czy ktoś tu zagląda jeszcze ale mam pytanie. Czy pracując w sklepie który jest czynny 7 dni w tygodniu(6x po 9godzin, a w niedzielę 6godz) mogę pracować w każdy dzień na jedną zmianę, bez dni wolnych z dwoma wolnymi niedzielami w miesiącu?? Prosze o odpowiedź bo nie znam się na kodeksie pracy. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

#11 Guest_zmęczona

Guest_zmęczona
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2010 - 18:05

Proszę o odpowiedz, pracują w systemie 12 godzinnym , muszę wypracować 165 godzin na miesiąc. Cz kierownik może ustawiać mi grafik że w sobotę mam 12 godzin do 21.00 a w niedziele na 9.00 do 17.00? proszę odpowiedzcie

#12 Guest_On

Guest_On
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2010 - 21:41

Musi Ci zapewnić jedynie 11 godzin wolnego, z tego co widzę zapewnia.

#13 Guest_ZENO

Guest_ZENO
  • Goście

Napisano 03 listopad 2010 - 13:43

WITAM. MAM PYTANIE. JAK WYLICZYĆ ILOŚĆ GODZIN DO WYPRACOWANIA NA MIESIĄC?

#14 Guest_wskazówka

Guest_wskazówka
  • Goście

Napisano 03 listopad 2010 - 16:16

liczba dni roboczych w miesiącu * 8 godz. Np. w listopadzie jest 20 dni roboczych * 8 godz. = 160 godz do przepracowania.

#15 Guest_Hananek

Guest_Hananek
  • Goście

Napisano 17 maj 2011 - 22:47

1. system 12h musi miec 24h przerwy (szczegółne okolicznosci moga byc zmiany poczytac w KP) co do wybrania jest jak sie nie myle do konca nastepnego miesiaca2. system 12h jest rozliczany kwartalnie bo inaczej sie nie da

#16 Guest_Hananek

Guest_Hananek
  • Goście

Napisano 17 maj 2011 - 22:55

zmęczona ogólnie tak nie moze byc grafik ustalony to jest tylko w nagłych wypadkach ze mozesz zostac nawet 24h bo nie bedzie miał kto Cie zastapic a stanowiska pracy jak ja nie bedziesz mogła opuscic (a jak tak był grafik ułozony na poczatek miesiaca mozesz to zgłosic odpowiedniemu urzędowi)

#17 Guest_Zdenerwowany !

Guest_Zdenerwowany !
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2011 - 22:20

Ja mam pytanie : ja pracuję jako ochrona zakładowa "Pracownik straży zakładowej" pracujemy po 12h pominę fakt że mamy przymusowe nadgodziny , no więc czy za pracę w święta i niedzielę coś mi się dodatkowo należy , i ile dniówek / nocek po 12 godzin mogę pracować pod rząd z góry dziękuję za odpowiedź.

#18 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2013 - 08:55

Witam! Czy jeśli mój pracodawca, chce mi zmienić system czasu pracy na 12-sto godzinny, mogę się na to nie zgodzić? charakter wykonywanej przeze mnie pracy tego nie wymaga, pracuje przez dwa lata po 8 godzin i jakoś firma funkcjonuje. W jakiej formie pracodawca przedstawi mi zmiany systemu pracy? Rozwiąże obecną umowę, czy może da do podpisania jakiś aneks? Jak powinna wyglądać oficjalna i zgodna z prawem zmiana systemy czasu pracy? Będę wdzięczny za wyjaśnienie.

#19 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 26 luty 2014 - 16:38

Witam, chciałam zapytać jak to powinno wyglądać godzinowo w moim przypadku. Pracuję na umowę zlecenie w systemie 12 godzinnym. I tak przykładowo dziś mam na noc 12 godzin i jutro również potem dzień wolnego i na rano 12 godzin. Czy to prawidłowo? ile godzin lub dni wolnego przysługuje po dwóch nocach z rzędu? 

#20 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6989 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 26 luty 2014 - 17:04

Nieprawidłowo. Norma czasu pracy, a wiec wymiar godzinny i tygodniowy odnosi się zawsze do umowy o pracę. Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności dla dającego zlecenie (art 734 k.c.).

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych