Skocz do zawartości

termin rejestracji w urzędzie pracy

wróć do serwisu Kadry 51 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2014 - 13:23

Proszę o pomoc- przez 4 lata miałam umowę na zastępstwo, przez ostatnie 9 dni byłam na zwolnieniu lekarskim. W związku z niedobrymi wynikami mam skierowanie do szpitala -termin przyjęcia 9 styczeń. W poniedziałek idę po świadectwo pracy czyli do 12.12. Jestem osobą 50+, 36 lat pracy. Moje pytanie czy od razu muszę się zarejestrować w Urzędzie Pracy żeby nie stracić zasiłku? Co ze szpitalem? kto ewentualnie miałby zapłacić za zwolnienie? ZUS?

#22 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 grudzień 2014 - 16:29

Nie możesz zarejestrować się w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna ponieważ stracisz prawo do zasiłku chorobowego.Proponuję zgłosić się do lekarza i do czasu przyjęcia na oddział szpitalny wziąć zwolnienie lekarskie.Zachorować możesz do 14 dni po zakończeniu umowy o pracę,a tarmin przyjęcia do szpitala jest dłuższy.Zasiłek będzie wypłacacy jeżeli nie będzie ani jednego dnia przerwy w wystawionych zwolnieniach lekarskich bez względu na to czy była to sobota lub też niedziela.Chorować możesz łącznie 182 dni.Pod ubezpieczenie zdrowotne w tym czasie podlegasz z ramienia ZUS,na zasiłek zarejestrujesz się z prawem do zasiłku po zakończeniu choroby.

#23 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2014 - 17:39

czy to znaczy,  że musi być ciągłość z tamtym zwolnieniem -  czyli musiałabym mieć zwolnienie lekarskie od soboty 13.XII do 8.I,/  Rozwiązanie stosunku pracy 12.XII- czy  mogłabym mieć nowe tzn-czy wystarczy przed upływem 14 dni od rozwiązania stosunku pracy do chwili przyjęcia do szpitala? /tzn np.22.XII do 8.I / bo 9.I termin przyjęcia na oddział/

#24 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 grudzień 2014 - 18:15

Zwolnienie lekarskie po zakończeniu umowy o pracę,jeżeli choroba wystąpi w ciągu 14 dni od zakończenia umowy o pracę musi trwać co najmniej bez przerwy 30 dni.Decyzja jak postąpić należy do Ciebie,terminy i zasady znasz.Ja bym zachowała ciągłość.

#25 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516264 postów

Napisano 01 luty 2016 - 10:15

Sprawdź wysokość zasiłku dla bezrobotnych w 2016 r. ->>> Zasiłek dla bezrobotnych

#26 Guest_Karola

Guest_Karola
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 07:42

Witam. Skończyła mi się umowa i na świadectwo pracy muszę czekać do ok. 10czy to będzie miało jakiś wpływ na zasiłek? Np.ze za późno czy coś?

#27 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 366 postów

Napisano 01 czerwiec 2016 - 10:03

Witam. Skończyła mi się umowa i na świadectwo pracy muszę czekać do ok. 10czy to będzie miało jakiś wpływ na zasiłek? Np.ze za późno czy coś?

Jeśli w  zatrudnieniu nie było przerw, te kilka dni nie mają wpływu na zasiłek. W przypadku pracy przez rok, bez przerw, na rejestrację ma się około 6 miesięcy.

#28 Guest_Radek

Guest_Radek
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2016 - 18:48

Witam, skończyła mi się umowa z końcem maja. Miałem otrzymać nową umowę jednakże do tej pory nie otrzymałem jej, nie wiem nawet czy zostałem zarejestrowany w urzędzie czy Zusie. Jeżeli teraz pójdę do urzędu pracy i okaże się, ze nie mam zatrudnienia czy dalej będę miał praco wo zasiłku? Pracowałem 1.5 roku w jednej firmie bez przerwy do teraz.

#29 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2016 - 11:26

Witam, skończyła mi się umowa z końcem maja. Miałem otrzymać nową umowę jednakże do tej pory nie otrzymałem jej, nie wiem nawet czy zostałem zarejestrowany w urzędzie czy Zusie. Jeżeli teraz pójdę do urzędu pracy i okaże się, ze nie mam zatrudnienia czy dalej będę miał praco wo zasiłku? Pracowałem 1.5 roku w jednej firmie bez przerwy do teraz.

Tak, będziesz mieć prawo do zasiłku dla bezrobotnych. Nie bardzo rozumiem tego, że nie wiesz, czy masz zatrudnienie? To chodzisz do pracy, czy nie?

#30 Guest_Radek

Guest_Radek
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2016 - 18:33

Powiem tak, do pracy chodzę ale jako, że nie mam żadnych papierów związanych z tym to oficjalnie nie wiem czy jestem zatrudniony czy nie . Słowo to słowo a papier to papier jednak :)

#31 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2016 - 12:44

Powiem tak, do pracy chodzę ale jako, że nie mam żadnych papierów związanych z tym to oficjalnie nie wiem czy jestem zatrudniony czy nie . Słowo to słowo a papier to papier jednak smile.png

Jeśli nie masz dokumentów, to żaden urząd pracy Cię nie zarejestruje. Pracodawca powinien wystawić Ci dalszą umowę już w pierwszym dniu pracy. Jeśli tego nie robi, a nadal pracujesz, zwróć się do państwowej inspekcji pracy. Pracodawca zapłaci karę pieniężną, to przypomni sobie o swoich obowiązkach.

#32 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2016 - 19:14

Witam! Obecnie pracuję na umowę zlecenie, i teraz będę chciał wypowiedzieć umowę, i mam pytanie, będę mógł się zarejestrować w urzędzie pracy? Bo chodzi mi o zrobienie prawo jazdy z urzędu...

#33 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2016 - 20:42

witam mam pytanie dotyczące rejestracji w urzędzie pracy...

Moja umowa nie została mi przedluzona i z dniem 16 sierpnia ja zakonczylam. W chwili obecnej nie jestem zarejestrowana w urzędzie pracy poniewaz czekam na swiadectwo pracy ktore ma przyjsc poczta a we wtorek minie tydzien...kiedy powinnam sie zarejestrowac aby miec ubezpieczenie. Jesli chodzi o zasilek mialam prace na 5/8 etatu ale nie otrzymywalam minimalnego wynagrodzenia...czy przy decyzji o przyznaniu zasilku a brane pod uwagą wczesniejsze zatrudnienia czy ostatni rok?? prosze o szybka odpowiedz i z gory dziekuje

#34 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 366 postów

Napisano 22 sierpień 2016 - 10:56

witam mam pytanie dotyczące rejestracji w urzędzie pracy...

Moja umowa nie została mi przedluzona i z dniem 16 sierpnia ja zakonczylam. W chwili obecnej nie jestem zarejestrowana w urzędzie pracy poniewaz czekam na swiadectwo pracy ktore ma przyjsc poczta a we wtorek minie tydzien...kiedy powinnam sie zarejestrowac aby miec ubezpieczenie. Jesli chodzi o zasilek mialam prace na 5/8 etatu ale nie otrzymywalam minimalnego wynagrodzenia...czy przy decyzji o przyznaniu zasilku a brane pod uwagą wczesniejsze zatrudnienia czy ostatni rok?? prosze o szybka odpowiedz i z gory dziekuje

Ubezpieczenie zdrowotne jest ważne jeszcze przez miesiąc od zakończenia umowy.

Przy przyznawaniu prawa do zasiłku brane jest pod uwagę wynagrodzenie w okresie 18 miesięcy poprzedzających rejestrację.

#35 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 366 postów

Napisano 22 sierpień 2016 - 10:58

Witam! Obecnie pracuję na umowę zlecenie, i teraz będę chciał wypowiedzieć umowę, i mam pytanie, będę mógł się zarejestrować w urzędzie pracy? Bo chodzi mi o zrobienie prawo jazdy z urzędu...

Jeśli będą spełnione warunki uzyskania statusu, tak. Sposób rozwiązania umowy nie ma wpływu na rejestrację w urzędzie pracy.

#36 Guest_Daga

Guest_Daga
  • Goście

Napisano 17 listopad 2016 - 12:50

Witam. 31 grudnia 2016 roku kończy mi się umowa o pracę. Mam 14 dni niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego, którego nie wykorzystam przed wygaśnięciem umowy, ponieważ czeka mnie operacja i długie chorobowe, które przeciągnie się po wygaśnięciu umowy. Do kiedy pracodawca ma obowiązek wypłacić mi ekwiwalent za urlpo? I jeśli będę na chorobowym płatnym już z ZUS-u do kiedy mam obowiązek się zarejestrować w UP?

#37 Guest_Weronika

Guest_Weronika
  • Goście

Napisano 17 listopad 2016 - 13:58

Witam. 31 grudnia 2016 roku kończy mi się umowa o pracę. Mam 14 dni niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego, którego nie wykorzystam przed wygaśnięciem umowy, ponieważ czeka mnie operacja i długie chorobowe, które przeciągnie się po wygaśnięciu umowy. Do kiedy pracodawca ma obowiązek wypłacić mi ekwiwalent za urlpo? I jeśli będę na chorobowym płatnym już z ZUS-u do kiedy mam obowiązek się zarejestrować w UP?

Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy powinien zostac wyplacony w ostatnim dniu zatrudnienia. Rejestracja osób bezrobotnych polega na dobrowolności w związku z tym przepisy nie określają ściśle terminów rejestracji. Nie zgłaszając się jednak niezwłocznie można być pozbawionym przyznania świadczeń.

#38 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 listopad 2016 - 12:35

Zarejestrować się w urzędzie pracy możesz dopiero po ustaniu zwolnienia lekarskiego.

#39 Guest_Daga

Guest_Daga
  • Goście

Napisano 18 listopad 2016 - 12:46

Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy powinien zostac wyplacony w ostatnim dniu zatrudnienia. Rejestracja osób bezrobotnych polega na dobrowolności w związku z tym przepisy nie określają ściśle terminów rejestracji. Nie zgłaszając się jednak niezwłocznie można być pozbawionym przyznania świadczeń.

Bardzo dziękuję za informacje smile.png

#40 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2017 - 09:31

Witam. 6 października kończy mi sie umowa czy już w ten dzień mogę sie zarejestrowac w urzedzie pracy czy muszę czekać np do 7 października ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych