Skocz do zawartości

termin rejestracji w urzędzie pracy

wróć do serwisu Kadry 49 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2008 - 21:13

Właśnie rozwiązałem umowę o pracę.czy istnieje jakiś prawny termin zmuszający mnie do rejestracji w Urzędzie Pracy?Posiadam już świadectwo pracy czekam tylko na odpis świadectwa ukońc

#2 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2008 - 22:40

nie ma obowiązku rejestrowania się w UP

#3 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2008 - 00:00

czyli jeśli mam umowę od baaardzo dawna to nie muszę się spieszyć i nie stracę prawa do zasiłku?

#4 Guest_sting

Guest_sting
  • Goście

Napisano 16 marzec 2009 - 22:57

w jakim terminie najpóźniej muszę się zarejestrować w UP, jeśli zostałem zwolniony- rozwiązanie stosunku pracy z mojej winy. żeby nie stracić ubezpieczenia zdrowotnego? Czy w ciągu 7 dni, czy może można to zrobić w ciągu miesiąca, dwóch..?Kiedy tracę ubezpieczenie?

#5 Guest_ossa

Guest_ossa
  • Goście

Napisano 17 marzec 2009 - 09:25

ubezpieczenie zdrowotne wygasa Ci z upływem 30 dni od ustania stosunku pracy

#6 Guest_Dorka

Guest_Dorka
  • Goście

Napisano 04 luty 2010 - 18:35

Rozwiązałam umowę o pracę.W jakim terminie muszę się zarejestrować w UP?Czy ktoś wie ? Proszę o pomoc?cC

#7 Guest_EMMI

Guest_EMMI
  • Goście

Napisano 04 luty 2010 - 18:55

w ciągu 6 m-cy od ustania stosunku pracy

#8 Guest_Dorka

Guest_Dorka
  • Goście

Napisano 04 luty 2010 - 19:23

Dzięki za odpowiedż .To dlaczego piszą że jest to 7 dni ?

#9 Guest_EMMI

Guest_EMMI
  • Goście

Napisano 04 luty 2010 - 19:45

Zarejestrować powinnaś się jak najszybciej. Aby spełnić jeden z warunków do zasiłku dla bezrobotnych należy zarejestrować się w UP w ciągu 6 m-cy od ustania stosunku pracy.

#10 Guest_li

Guest_li
  • Goście

Napisano 04 luty 2010 - 20:13

ZAREJESTRUJ SIĘ jak naj szybciej bo ubezpieczenie będziesz miał ( ciągłość) do 7 dni. Pot3m dostajesz decyzję czy masz zasiłek nawet jak nie masz zasiłku to jesteś zgłoszony do zus i ubezpieczony.

#11 Guest_anna_borek0@poczta.

Guest_anna_borek0@poczta.
  • Goście

Napisano 09 marzec 2011 - 00:13

na rejestracje masz 1 miesiąc a nie 7 dni, 7 dni bylo kiedys, teraz jest 1 miesiąc. szybka lektura :http://www.up.warszawa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=35&Itemid=50

#12 Guest_Afro8

Guest_Afro8
  • Goście

Napisano 23 maj 2011 - 14:14

Witam ma pytanie pracowałam w firmie 4 lata i zwolniłam się za porozumieniem stron. Do końca maja jestem na urlopie tzn do 31 maja 2011. Kiedy powinnam się zgłosić na bezrobocie żeby nie stracić zasiłku? Świadectwo przyślą mi pocztą i nie wiem jak długo to potrwa ponieważ siedziba firmy jest w innym mieście. Dzwoniłam do PUP i pani powiedziała za ma 6 miesięcy na rejestrację - czy to prawda? a co z ubezpieczeniem? i dlaczego niektórzy piszą że jest 7 dni na zgłoszenie się do PUP, a co jeśli do tego czasu nie dostanę świadectwa? Pomóżcie proszę

#13 Guest_adrianna

Guest_adrianna
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2013 - 13:24

witam, proszę o pomoc! 22.06.2013r. kończy mi się umowa o pracę, a termin porodu mam wyznaczony na 25.07.2013r., pracodawca przedłuży ze mną umowę do dnia porodu, a później będę na macierzyńskim z zasiłkiem płatnym z ZUS. Jednak będę bezrobotna, kiedy powinnam dokonać rejestracji w urzędzie pracy? i czy jest jakiś termin od kiedy mogłabym pobierać zasiłek dla bezrobotnych?

#14 Guest_janek

Guest_janek
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 17:58

mam pytanie zostałem zwolniony z pracy z art,36,1 kiedy się powinienem zarejestrować w urzędzie pracy aby mieć ciagłośc

#15 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 06 lipiec 2013 - 20:06

Adrianno - przysługuje Pani prawo do zasiłku macierzyńskiego w wymiarze 20 tygodni.

Czyli po urodzeniu jednego dziecka będzie Pani otrzymywała zasiłek macierzyński w wysokości 100% wynagrodzenia stanowiącego podstawę jego wymiaru, przez 140 dni tj. 20 tygodni. http://www.zus.pl/fi... ustaniu II.pdf

Proszę zajrzeć w tego linka podane są dokumenty niezbędne do wypłaty przez ZUS tego zasiłku.

Pozdrawiam i dużo radości :-)

#16 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 06 lipiec 2013 - 20:10

Janek - generalnie nie ma terminów zobowiązujących do rejestracji w urzędzie pracy, trzeba jednak zwrócić uwagę na parę kwestii, np.:

Ubezpieczenie zdrowotne - ustaje ono z dniem rozwiązania stosunku pracy. Po tym czasie prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej w ramach NFZ przysługuje jeszcze przez 30 dni. Dlatego należy zadbać o uzyskanie jakiegoś tytułu do ubezpieczenia zdrowotnego lub ryzykować konieczność w razie czego ponoszenia kosztów świadczeń opieki zdrowotnej. Bądź rejestracja w terminie tych 30 dni w urzędzie pracy.

Rejestracja w celu nabycia zasiłku dla bezrobotnych musi zostać dokonana w takim czasie by w ciągu 18 miesięcy przed dniem rejestracji mieć co najmniej 365 dni okresów uprawniających do nabycia zasiłku dla bezrobotnych.

#17 Guest_zuzanna

Guest_zuzanna
  • Goście

Napisano 13 maj 2014 - 21:54

jesli to ja sama zwolniłam sie z pracy to czy urzad pracy normalnie zarejestruje mnie na bezrobociu, czy mogą mi odmowić rejestracji  z powodu ze miałam prace a sama sie zwolniłam ?

#18 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 15 maj 2014 - 17:43

Zarejestruje

#19 rita

rita

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1080 postów

Napisano 16 maj 2014 - 11:19

zarejestruje, ale zasiłku nie dostaniesz przez 3 m-ce

#20 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2014 - 14:31

Dzisiaj dzwoniłam do Urzędu. Czekam w tej chwili na świadectwo pracy z ostatniej instytucji.

Na rejestrację jako bezrobotna/ny jest termin 6 miesięcy od daty ustania stosunku pracy.

Prawo do ubezpieczenia zdrowotnego jest jeszcze 30 dni od daty ustania stosunku pracy.  

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych