Skocz do zawartości

Ciąża na wypowiedzeniu... jak to jest?

wróć do serwisu Kadry 120 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_EWELINA

Guest_EWELINA
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2008 - 20:48

Jak to jest z kobietą która zajdzie w ciążę na wypowiedzeniu??

#2 Guest_kawka

Guest_kawka
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2008 - 20:53

wypowiedzenie staje się bezskuteczne z chwilą stwierdzenia stanu ciąży w okresie wypowiedzenia.

#3 Guest_kawka

Guest_kawka
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2008 - 20:56

a kto komu wypowiedział umowę o pracę

#4 Guest_EWELINA

Guest_EWELINA
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2008 - 21:02

obojętnie która strona wypowiedziała umowę? A jak to jest jeżeli dowiem się o ciąży już po zakończonej umowie (ale okarze się że w ciąży już byłam w trakcie zatrudnienia)? Umowa na czas nieokreślony.

#5 Guest_kawka

Guest_kawka
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2008 - 21:15

Jeśli natomiast sama złożyłaś wypowiedzenie albo wniosek o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron i w chwili składania tych dokumentów byłaś nieświadoma swojego stanu, masz prawo uchylić się od skutków swojego oświadczenia jako złożonego pod wpływem błędu (art. 84 Kodeksu cywilnego).

#6 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2008 - 21:21

Ewelino, jeżeli w dniu wręczenia wypowiedzenia umowy nie byłaś w ciąży, ale zaszłaś w nią w trakcie okresu wypowiedzenia, wypowiedzenie nie może odnieść skutku w postaci rozwiązania umowy o pracę. Stosunek pracy między stronami musi trwać nadal. Po rozwiązaniu zgłoś się do pracodawcy z zaświadczeniem o stwierdzonej ciąży i pracodawca przywróci do pracy.

#7 Guest_EWELINA

Guest_EWELINA
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2008 - 21:28

dziękuję Wam wszystkim!

#8 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 31 marzec 2009 - 17:45

A jak się ma do tego przepis Kp, który mówi o tym ,że tylko tej pracownicy przedłużana jest umowa do dnia porodu, która jest conajmniej w 12 m-cu ciąży???????????/Bardzo proszę o odpowiedź.

#9 Guest_Ane

Guest_Ane
  • Goście

Napisano 31 marzec 2009 - 17:58

Chyba miałaś na myśli 12 tydz ciąży - a nie m-ac :( Kp stanowi że umowa która rozwiązałaby się po uplywie 3 m-ca ciąży ulega przedłużeniu do dnia porodu.

#10 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2009 - 09:50

tak, pomyłka, 12 tydzień miałam na myśli :(A czy jest jakis przepis czy artykuł, który to prawnie reguluje???

#11 Guest_marg

Guest_marg
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2009 - 10:06

normalnie się ma - ty mowisz o przedłużeniu umowy a wcześniej była mowa o wypowiedzeniu . wypowiadać nie wolno od początku ciąży

#12 Guest_aaa

Guest_aaa
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 19:14

co nie wolno wypowiadać na początku ciąży??

#13 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 19:29

Tak. W okresie ciąży (od 1 dnia) nie wolno wypowiadać umowy.

#14 Guest_aaa

Guest_aaa
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 23:34

No dobra, a co zrobić gdy dowiem się, że jestem w ciąży już po otrzymaniu świadectwa pracy, np tydzień po???Zasuwam do pracodawcy z zaświadczeniem lekarskim?? A on ma obowiązek anulowania go??

#15 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2009 - 00:13

Zakaz wypowiedzenia umowy o pracę obowiązuje również w sytuacji, gdy pracownica w momencie wypowiedzenia nie była jeszcze w ciąży albo nie wiedziała o swoim stanie - natomiast była w ciąży w terminie rozwiązania umowy. Pracodawca, po zawiadomieniu o ciąży powinien przywrócić do pracy w innym wypadku należy wnieść pozew do sądu pracy z żądaniem o przywrócenie do pracy albo o odszkodowanie.

#16 Guest_aaa

Guest_aaa
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2009 - 13:35

ahaa, dziękuję :(

#17 Guest_Sonia

Guest_Sonia
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2009 - 21:50

Mam pytanie likwiduja moja firme a niedostałam jeszcze wypowiedzenia dopiero na koniec kwietnia byłam u lekarza jestem w ciazy. Czy bede chroniona i czy nalezy mi sie odrawa 3 miesieczna

#18 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2009 - 22:51

jeżeli jest likwidacja firmy, upadłość, wtedy nie obejmuje żadna ochrona. W przypadku zatrudnienia w firmie pow. 8 lat i zakład zatrudnia pow. 20 osób, otrzymasz 3 miesięczną odprawę.

#19 Guest_maja

Guest_maja
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2009 - 23:37

Dostałam miesięczne wypowiedzenie z dniem 1.08. Pod koniec sierpnia planuję iść na zwolnienie lekarskie. Czy jeśli zajdę w ciążę dopiero na zwolnieniu lekarskim to wciąż pracodawca musi mnie przywrócić do pracy?

#20 Guest_annaw

Guest_annaw
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2009 - 11:04

a co z maciezynskim osoby ktora zaszla w ciaze na wypowiedzeniu i stosunek pracy przedluzyl sie na okres 9 m-cy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych