Skocz do zawartości

przedłużenie świadczenia rehabilitacyjnego

wróć do serwisu Kadry 34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ewelina

Guest_ewelina
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2008 - 11:25

Witam!Dostałam na 4 miesiące świadczenie rehabilitacyjne na kręgosłup,ale wiem że to za krótki okres na poprawę mojego stanu zdrowia,aby wrócić do pracy:(W jakim czasie trzeba składać wn

#2 Guest_wwww

Guest_wwww
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2008 - 16:26

nie krócej niż 14 dni przed końcem obecnego świadczenia.

#3 Guest_mr

Guest_mr
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2008 - 20:49

mój maz dostał kolejny raz i poczytaj n apouczeniu pisze ze conajmniej mieisac przed koncem pierwszego nalezy składac dokumenty, z doswiadczenia radze zrób to wczesniej niz miiesiac bo mozesz byc w sytuacji ze nie masz swiadczenia i zdolnosci do pracy mozesz otryzmac zwolnienie z pracy.radze dobrze składaj wczesniej , w zus otryzmasz druk o pogorszeniu stanu zdrowia które wypełnia lekarz i to składasz czekasz na termin komisji a potem to juz wiesz.pa

#4 Guest_inka

Guest_inka
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2008 - 21:58

Pierwsze swiadczenie przyznano mi na 4 msc,(tez problemy z kregosłupem),kolejne przedłuzono mi o 5 msc.Wniosek należy złożyc na 1 msc przed ustaniem prawa do ówczesnego swiadczenia.W zupełnosci wystarczy.Taką informację uzyskałam w ZUS-ie.Składasz wniosek o świadczenie (teraz dotyczy Cie tylko część I,gdyz II częsc dotyczy płatnika składek a przy ponownym składaniu wniosku nie trzeba wypełniac tej części)oraz zaswiadczenie o stanie zdrowia.I na tym koniec.Powodzenia ;) pozdrawiam

#5 Guest_inka

Guest_inka
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2008 - 22:01

Aha, dokumenty składasz do ZUS-u

#6 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2010 - 10:41

a jak z.u.s nie przedłuży świadczenia, co wtedy?

#7 Guest_hi

Guest_hi
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2010 - 17:46

Wtedy należy uzgonić z lekarzem, czy nadajesz się do pracy - jeśli NIE skierowanie na rentę chorobową.Jeśli TAK - wracasz do pracodawcy - dostajesz skierowanie na badania kontrolne .Jeśli jesteś zdolny - pracujesz, jesli nie zostajesz zwolniony z pracy

#8 Guest_gaga

Guest_gaga
  • Goście

Napisano 08 luty 2012 - 12:44

witam jestem w tej chwili na zasilku rechab; do kwietnia orzecznik w zusie przyznal mi na 5 miesiecy jeste po radykalnym keczeniu raka szyjki z rozsiewem do wezlow cyhlonnych i miednicy 27 lutego ma tk jamy brzusznej i miednicy w marcu kontrola w gliwicach i co dalej niewiem czy dostane przedluzony zasilek? a czuje sie nie najlepiej bola mnie strazsnie kosci i miesnie palce u rak i nogi pozdrawiam.

#9 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2013 - 09:56

Witam. Pól roku byłam na świadczeniu rehabilitacyjnym. Uważam, że nadal powinno mi przysługiwać, dlatego wystąpiłam do ZUS z odpowiednim wnioskiem o przedłużenie świadczenia rehabilitacyjnego. Komisja lekarska orzekła jednak,że jestem zdrowa. Dla mnie jest do decyzja nie do zaakceptowania. Nie mogę pójść do pracy, gdyż ledwo mogę stąpać po ziemi. Nie wiem co mam robić. Do operacji jeszcze kilka miesięcy....

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 marzec 2014 - 07:52

Czy do przedłużenia świadczenia są potrzebne jakieś dokumenty od pracodawcy, czy tylko od lekarza ? Od czego zacząć całą procedurę ?

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 marzec 2014 - 07:33

Bardzo proszę o odpowiedź. Próbowałem dodzwonić się do ZUS, ale to teraz nielada wyzwanie !

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 marzec 2014 - 09:19

Podbijam

#13 Guest_aśka

Guest_aśka
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2014 - 16:11

ja bym zaczęła od pojechania do ZUSu po formularz do wypełnienia

#14 Guest_izabela

Guest_izabela
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2014 - 20:43

Witam zostalo mi przyznane świadczenie rehabilitacyjne na 4 miesiace mam zanik nerwu wzrokowego spowodowane wypadkeim w pracy. Przyznali mi na tyle bo jest mozliwosc poprawy. Niestety nie ma pooprawy jest pigorszenie zlozylam o przedluzenie bylam na komisji i nie bylo jak ostatnio... Prosze podpisac orzeczenie i wziac teraz pani sie mnie popytala i kazala jechac do domu i dalsze instrukcje przyjda poczta. Co to moze oznaczac z tego co wiem jesli przyznali lub nie trzeba podpisac u nich a ja juz czekam drugi tydzien i ani listu ani wiadomosci od nivch. Co to mozr znaczyc pomocy.

#15 Guest_izabela

Guest_izabela
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2014 - 20:43

Witam zostalo mi przyznane świadczenie rehabilitacyjne na 4 miesiace mam zanik nerwu wzrokowego spowodowane wypadkeim w pracy. Przyznali mi na tyle bo jest mozliwosc poprawy. Niestety nie ma pooprawy jest pigorszenie zlozylam o przedluzenie bylam na komisji i nie bylo jak ostatnio... Prosze podpisac orzeczenie i wziac teraz pani sie mnie popytala i kazala jechac do domu i dalsze instrukcje przyjda poczta. Co to moze oznaczac z tego co wiem jesli przyznali lub nie trzeba podpisac u nich a ja juz czekam drugi tydzien i ani listu ani wiadomosci od nivch. Co to mozr znaczyc pomocy.

#16 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8184 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 22 lipiec 2014 - 21:02

Trzeba niestety czekać na orzeczenie i decyzję,które przyjdą pocztą.Można także podjechać do sekretariatu wydziału orzecznictwa i po przedstawieniu dowodu osobistego możesz się dowiedzieć jaki jest wynik badania i czy świadczenie zostało przyznane.

#17 Guest_Anka

Guest_Anka
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2014 - 08:50

Witam. Izabela z tego co wiem, jeśli nie dostałaś decyzji od razu to pocztą przysyłają odmowę. Ja dostałam na 3 miesiące i właśnie jadę po druki o przedłużenie. Leczę łuszczycę z dobrym skutkiem, więc mam nadzieję że przedłużą. Jeśli nie ma szansy na poprawę stanu zdrowia to nie przedłużą, ale zawsze można się odwoływać. 

#18 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516150 postów

Napisano 02 luty 2016 - 12:44

Sprawdź zasady przyznawania świadczeń rehabilitacyjnych ->>>

#19 Guest_aleksandra chlebicz

Guest_aleksandra chlebicz
  • Goście

Napisano 19 listopad 2016 - 01:19

Jak można sprawdzić czy już zostało podpisane orzeczenie i czy mogłabym je odbrać ?

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 listopad 2016 - 11:50

Jak można sprawdzić czy już zostało podpisane orzeczenie i czy mogłabym je odbrać ?

Zadzwonić do ZUS-u lub osobiście u nich zapytać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych