Skocz do zawartości

koniec umowy na czas określony a zwolnien...

wróć do serwisu Kadry 623 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_ossa

Guest_ossa
  • Goście

Napisano 30 marzec 2009 - 15:29

rejestrujesz się w PUP dopiero po zakończeniu pobierania zasiłku chorobowego

#22 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2009 - 16:51

Witam serdecznie, posiadałam umowę tymczasową, przedłużaną z miesiąca na miesiąc. Ostatnia obowiązywała do 28 lutego (sobota). Tegoz dnia uleglam wypadkowi samochodowemu, do szpitala "dostarczono mnie po godzinie 24" czyli zostałam zarejestrowana/przyjęta w dniu 1.03 (niedziela), umowa o pracę nie została przedłużona i teraz pytanie, czy przysługują mi jakiekolwiek środki za zwolnienie lekarskie?Dziekuję

#23 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2009 - 21:46

Czy ktoś wie co w takim przypadku? Od 2 miesięcy przebywam na zwolnieniu lekarskim. 31 marca wygasła moja umowa o pracę. Do 31 marca takze miałam L4. Zwolnienie zostało przedłużone przez lekarza na okres kolejnych 3 tygodni.Czy w tym przypadku także może płacić mi ZUS?Czy ma jakieś znaczenie fakt, że przedostatnie L4 kończyło sie równocześnie z umową - tj. 31 marca? Nie musi być chyba tak by opiewało przynajmniej na jeden dzień dłużej tj 1 kwietnia? Nie posiadam jeszcze świadectwa pracy. Zakład pracy ma 7 dni na wystawienie. Czy ja z kolei mam obowiązek dostarczyć L4 do ZUS w ciągu 7 dni? Mogę wówczas jeszcze nie mieć świadectwa i wypełnionego druku ZUS Z3.

#24 Guest_marg

Guest_marg
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2009 - 22:33

zakład ma wystawić świadectwo w ostatnim dniu zatrudnienia , może jeszcze nie wysłał i jest w kadrach? spytaj i odbierz albo osobiście albo upoważnij kogoś , zadzwoń do zakładu i spytaj , od razu poproś o wystawienie Z-3 , będzie szybciej. Do ZUS musisz dostarczyć w ciągu 7 dni , inaczej Ci obniżą zasiłek

#25 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2009 - 23:43

marg bardzo dziękuję :)proszę czy mozesz powiedzieć, bądź czy ktoś się orientuje co w sytuacji kiedy: zwolnienie skończyło mi się 31 marca. Niestety dopiero dzis tj. 3 marca udało mi sie dostać do mojego lekarza. Lekarz wystawił L4 3 marca zachowując ciągłość 1kwietnia-27 kwietnia. Czy w tym wypadku liczę 7 dni na dostarczenie L4 do ZUS od dziś tj. daty wystawienia L4 czy też od 1 kwietnia?

#26 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2009 - 23:44

sprostowanie - 3 kwietnia - dziś lekarz wystawił L4 nie 3 marca jak napisałam

#27 Guest_dejwmag

Guest_dejwmag
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2009 - 23:44

7 dni zawsze od daty wystawienia druku zla

#28 Guest_?

Guest_?
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2009 - 23:50

to już raczej będzie choroba po ustaniu zatrudnienia wiec musisz chorować co najmniej 30 dni żeby uzyskać świadczenie chorobowe z ZUS

#29 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2009 - 00:04

Do ?Choroba po ustaniu zatrudnienia? Nie rozumiem. Zaczęłam chorować na 2 miesiące przed końcem umowy (niestety). Powiedzcie, czyli nie ma znaczenia, że przedostatnie L4 kończyło się 31 marca - równo z umową, a kolejne zaczyna sie od 1 kwietnia i zostało wystawione 3 kwietnia?7 dni na dostarczenie dokumentów do ZUS liczę od dziś 3 kwietnia - od dnia wystawienia lekarskiego?

#30 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2009 - 00:05

nieznajomość przepisów szkodzi ale ... mam inne walort :)

#31 Guest_dejwmag

Guest_dejwmag
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2009 - 00:06

dokładnie lekarz moze do 3 dni wstecz wystwic L4 t owynika z przepisów! jest ok teraz to musisz d ozus wysłać, jak najszybciej!

#32 Guest_dejwmag

Guest_dejwmag
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2009 - 00:07

no to teraz moja wyobraznia pracuje :)

#33 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2009 - 00:13

dziękuje ogroooomnie :)

#34 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2009 - 00:15

Rozumiem, że dejwmag to rodzaj męski? ;D stąd ta wyobraźnia?

#35 Guest_dejwmag

Guest_dejwmag
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2009 - 00:19

tak męski i trzeba by iść spać bo żona zas sie obrazi :) że do późna siedzę!takze dobrej nocy życzę!

#36 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2009 - 00:19

Jeszcze raz dzięuję i ... dobrej nocki!

#37 Guest_daga

Guest_daga
  • Goście

Napisano 29 maj 2009 - 20:44

jeski jestem na zwolnieniu chorobowym ktore juz wyplaca mi zus a nikt mi nie podbije ksiazeczki zdrowia czy musza mnie przyjac do kazdego i nnego lekarza?

#38 Guest_marg

Guest_marg
  • Goście

Napisano 29 maj 2009 - 22:00

a dlaczego nikt ci nie podbije książeczki ? jak jesteś pracownikiem nawet biorąc zasilek chorobowy to książeczkę podbijasz tam gdzie zawsze

#39 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2009 - 10:34

jeli umowa o prace na czas okreslony mi sie skonczyla a ja caly czas mam zwolnienie L4 to co dalej mam robic?teraz mam zaniesc zwolnienie do zusu,ale nie wiem co dalej?

#40 Guest_marg

Guest_marg
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2009 - 11:45

zwolnienie wystawiasz na były zakład, zanosisz do ZUS

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych