Skocz do zawartości

Zaczynam prace w Kadrach :(

wróć do serwisu Kadry 119 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jola

Guest_Jola
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2008 - 13:36

Witam,Zaczynam pracę w Kadrach i nie posiadam wiedzy ani materiałów. Proszę powiedzcie skad i jakie materiały są najlepsze aby coś na ten temat poczytać. Zaznaczam ze mam braki nawet w p

#2 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2008 - 13:42

Jolu, powinno być tak: Zaczyna pracę w kadrach :))))Podstawą jest kodeks pracy, zaglądaj na formu, tu zawsze ktoś ci pomoże. U góry strony znajdziesz podstawowe informacje. I nic się nie martw, każdy kiedyś zaczynał; ćwiczenie czyni mistrza :)

#3 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2008 - 13:44

Najpierw zapoznaj się z kodeksem pracy, musisz wiedzieć cokolwiek na temat przepisów prawa praca. Dużo tematów prawnych dotyczących zatrudnienia, zwolnień, dokumentacji potrzebnej w pracy jako kadrowa znajdziesz na INFOR KADRY. Poleciłabym szkolenie , wejdź na stronę www.grupastanislawscy.pl. Jestem co roku na takim szkoleniu mam wtedy materiały, z których często korzystam.

#4 Guest_em

Guest_em
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2008 - 13:58

Na poczatek dobre szkolenie, aby powiedzieli ci jak nalezy poruszać sie w prawie pracy. Podstawą jest kodeks pracy i tzw. akty około kodeksowe.Nastepnie przepisy wewnetrzne twojego pracodawcy i dobre szkolenie . Polecam kilku dniowe firmy POLEXPERT , które pozwoli zapoznac sie z problematyka. Prowadza je wykładowcy Ministerstwa Pracy oraz inspektorzy PIP ( zalezy od tematyki). Strona : www.polexpert.com.pl. Dobrze jest prowadzic sobie podręczny skorowidz aktów prawnych, bardzo sie przydaje Życze wytrwałości i powodzenie.

#5 Guest_madziunisa

Guest_madziunisa
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2008 - 14:02

Jolu :) nic sie nie martw, jakoś pójdzie... Ja tez od grudnia zaczęłam pracę jako kadrowa tyle, że ja sama się szkolę i uczę i korzystam tylko z internetu i kp i jeszcze dużo nie wiem ;p czy takie szkolenia na kadrową są drogie? strona grupastanislawscy.pl jest w przebudowie :)

#6 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2008 - 14:14

Jolu, witaj w klubie

#7 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2008 - 14:18

takie szkolenie jest drogie jednodniowe kosztuje 290 lub 350 zł

#8 Guest_em

Guest_em
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2008 - 14:34

Jeżeli szkolenie przekłada sie na wiedze to ona nie ma ceny. Kazde szkolenie jest tańsze dla pracodawcy niż poniesione kary spwodowane niewiedzą pracownika.Nie oszdzedzaj pieniedzy pracodawcy na szkolenia, nalepiej studia na administracji lub prawie.

#9 Guest_barbara

Guest_barbara
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2008 - 15:46

Witam Kadrowiczkę!!! Ja zakupiłam sobie Wydawnictwo C.H. Beck Teczka kadrowcacena około 320 PLN Przysyłane na bieżąco sprawy. Opisywane problemy i wyjaśnienia Kadrowiczów. Zawierają wszystkiego rodzaju druki i formularze. Adres Handlowytel (022) 31 12 222 e-mail: dz.handlowy@beck.pl oj i jeszcze co bardzo ważne - druki formularzy na płytce CD aktywne do druku! Pozdrawiam

#10 Guest_wwww

Guest_wwww
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2008 - 16:15

do barbary: uważaj na błędy w interpretacji, korzystałam z tej firmy i zrezygnowałam kiedy znalazłam błędną interpretacje przepisu, dobrze że radca był w poblizu bo miałabym kilka "białych " nocy.Dobre druki sa na e- kadry, olenka i inforze.

#11 Guest_basiula

Guest_basiula
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2008 - 23:24

witam w klubie ja jestem kadrowa od prawie roku i tez na poczatku było nie ciekawie chocby dlatego ze przejmowanie po kims pracy to nie łatwe zadanie,wszystko robisz tak bys mogła sie połapac w czym rzecz,ale macie racje trzeba duzo czytac,za czasem wejdzie ci to w krew,beda cie interesowaly wszystkie nowinki,kodeks pracy to podstawa,na poczatku to jest czarna magia ale lepiej po mału a dokładnie,głowa do góry nie jestes sama,za jakis czas ty bedziesz dawac rady,goraco pozdrawiam

#12 Guest_Anusza B.

Guest_Anusza B.
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2008 - 00:37

Ja proponuje wstąpcie do Klubu Kadrowego myślę,że warto .

#13 Guest_madziunia

Guest_madziunia
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2008 - 08:39

nie mam czasu na studia administracyjne bo właśnie kończę psychologię zaocznie a oprócz tego pracuję :) ma ktoś może jakiś namiar na dobre szkolenie nie koniecznie jednodniowe bo nie wyobrażam sobie ze mogę sie dowiedzieć wszystkiego w jeden dzień... szukałam w internecie ale nie bardzo znajduję.. pozdrawiam

#14 Guest_joasia

Guest_joasia
  • Goście

Napisano 04 maj 2008 - 11:27

Ale jakoś nikt nie chce dać mi szansy...:-)Dziewczyny proszę napiszcie jak stawiałyście pierwsze kroki w tym kierunku...ja skończyłam tylko kurs (Kadry Płace ZUS- SYMFONIA KP I PłATNIK oczywiście)...ale wiadomo jak się nie korzysta to wszystko z głowy ulatuje...napiszcie na czym najbardziej powinnam się skupić zanim rozpocznę pracę...może poradzicie mi jakieś poradniki?byłam na kilku rozmowach...ale wszyscy uważają, że kurs to za mało...nie wiem po co zapraszali mnie na rozmowy...wyraźnie pisze, że ukończyłam TYLKO kurs...Niestety jak na razie nie mam gotówki na dodatkowe studia w tym kierunku...może w przyszłości... Tak się złożyło, że po urlopie wychowawczym zostałam bez pracy...a wiadomo ile można siedzieć i myśleć o niebieskich migdałach...wcześniej pracowałam w zupełnie innej branży...Chcę pracować jako kadrowa i już...także BęDę WDZIęCZNA za rady!POZDRAWIAM!Mój mail kwap1@wp.pl

#15 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 04 maj 2008 - 12:19

mnie się udało. Przez około rok pracowałam jako pomoc biurowa, a jak się trafiła okazja-powiedziałam "raz kozie śmierć". Miałam jako takie pojęcie jedynie o prowadzeniu teczek osobowych i sprawach bhp...a szukali kogoś na stanowisko spec. ds kadr i płac. Do dziś nie wiem, co moją obecną szefową do mnie przekonało, ale mam tę pracę (już 8 m-cy). Po nocach nie spałam, uczyłam się naliczania płac, czytałam kodeks pracy (chyba ze 100 razy), ustawy (jakie tylko się dało). Baaardzo dużo pomogli mi forumowicze z tej stronki.Pytałam o każdy "duperelek", a oni mi pomagali. Jedynym minusem jest to,że nie mogłam zażyczyć sobie większej pensji (brak doświadczenia), ale 1200 zł. netto nie jest chyba takie złe na początek. Próbuj-jak chcesz, to wcześniej czy później dostaniesz tę pracę. Życzę powodzenia i trzymam kciuki.

#16 Guest_joasia

Guest_joasia
  • Goście

Napisano 04 maj 2008 - 16:39

Fajnie słyszeć, że komuś się udało...co do pensji mnie na początek 1200 dałoby satysfakcję...a Ty z czasem sama poprosisz o podwyżkę :-)...przez osiem miesięcy nabyłaś z pewnością doświadczenia...dziękuję za słowa otuchy...pozdrawiam serdecznie!

#17 Guest_Hania

Guest_Hania
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2008 - 12:13

Co sądzicie o kursach organizowanych przez infor,może ktoś taki kurs ukończył. napiszcie jak było.Chciałabym skorzystać z kursu kadry i płace-od podstaw, ale nie wiem czy warto. kurs jest bardzo drogi i dlatego się zastanawiam

#18 Guest_HANIA

Guest_HANIA
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2008 - 12:15

Co sądzicie o kursach organizowanych przez infor,może ktoś taki kurs ukończył. napiszcie jak było.Chciałabym skorzystać z kursu kadry i płace-od podstaw, ale nie wiem czy warto. kurs jest bardzo drogi i dlatego się zastanawiam

#19 Guest_kala

Guest_kala
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2008 - 14:48

Ja również szukam pracy w kadrach, przez miesiąc pracowałam przez agencję pracy tymczasowej jako asystentka w dziale kadr, zrobiłam też kurs kadrowo-płacowy. Niestety wszędzie widzę ogłoszenia pt. "Specjalista ds. kadr" i wszędzie wymagają doświadczenia przynajmniej 2-3 letniego.. Proszę napiszcie, czy opłaca się w ogóle wysyłać aplikację na takie ogłoszenia. Tak na marginesie - przecież jakoś trzeba zdobyć to doświadczenie 3 letnie, tylko jak?

#20 Guest_hania

Guest_hania
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2008 - 13:20

kala czy Ty robilaś ten kurs kadrowo placowy organizowany przez infor?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych