Skocz do zawartości

Urlop macierzyński a podwyżki wynagrodze...

wróć do serwisu Kadry 27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 05 listopad 2007 - 11:02

W czasie, kiedy pracownica jest na urlopie macierzyńskim, w firmie są udzielane podwyżki wynagrodzeń. Z jakim dniem pracownicy podnieść wynagrodzenie - z dniem wystąpienia podwyżek, czy z dnie

#2 Guest_666

Guest_666
  • Goście

Napisano 05 listopad 2007 - 11:48

z dniem powrotu, bo przecież w czasie urlopu macierzyńskiego otrzymuje zasiłek ustalony na podstawie odpowiednich przepisów

#3 Guest_Tom

Guest_Tom
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2008 - 23:00

Z tego co widze, pani Kasia ma pytanie związane z sytuacją mojej żony. Otóż żona była na urlopie macierzyńskim od 7.04.2008 do 10.08.2008. Wcześniej była na świadczeniu rehabilitacyjnym (zagrożona ciąża). Od 11.08.2008 była na urlopie wypoczynkowym. Wróciła do pracy z dn. 01.09.2008 (nauczycielka). Przeliczenie zasiłku nie należy jej się, to tak wynika z ustawy. Natomiast od 01.01.2008 nastąpiła podwyżka wynagrodzeń. Według odpowiedzi w tym temacie za okres od 01.01.2008 do 10.08.2008 należy jej się wyrównanie wynagrodzenia. Żony księgowa w szkole nie może tego przyjąć do wiadomości i do dnia dzisiejszego nie wypłaciła jej tego wyrównania. Czy mógłby Pan/Pani podać podstawę prawną do tego zdarzenia? Na jakie przepisy powołać się aby udowodnić, że należy się wyrównanie?Pozdrawiam Tomek

#4 Guest_Rena

Guest_Rena
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2008 - 11:50

witam ma ten sam problem co zona Pana Tomka. Jestem obecnie na urlopie wypoczynkowym, 04.09.2008 zakończył mi się urlop macierzyński, który rozpoczełam 19 kwietnia br. Wcxześniej przebywałam na zwolnieniu od 05.09.2007r W pracy dostałam aneks o podwyżce, ale tylko do podpisu, bo fizycznie pieniśdze mi się nie należą. Dlaczego? Proszę o szybko pomoc, może jakieś przepisy prawne kyoś zna Renata

#5 Guest_marg

Guest_marg
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2008 - 11:54

Jak byłas na chorobowym i macierzyńskim to miałaś liczone wg starej stawki. Dopiero po powrocie urlop wypoczynkowy powinien być liczony zgodnie znową stawką

#6 Guest_simur

Guest_simur
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2008 - 11:58

Liczę płace od 15 lat , niestety nie macie racji - podwyżka następuje w dniu powrotu do pracy ... gdyż przez okrez urlopu macierzyńskiego płaci się zasiłek macierzyński który jest wyliczany wg. przepisów ZUSowskich. Do podstawy bierze się 12 m-cy poprzedzających datę choroby choroby. Temat można zamknąć. Pozdrawiam

#7 Guest_rena

Guest_rena
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2008 - 16:19

Dziękuję za odpowiedź, ale męczy mnie jeszcze jeden problem związany z podwyżką. Otóż mam do podpisania aneks do umowy w zw.z podwyżką ale od 1 stycznia 2008.Więc skoro nie należą mi się pieniądze od stycznia bo byłam na zwolnieniu lekarskim i potem na urlopie macierzyńskim to dlaczego na papierku one są.Dlaczego nie od września został aneks napisany tylko od stycznia. Z góry dziękuję za odpowiedź. Renata

#8 Guest_DD59

Guest_DD59
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2008 - 17:32

Dla nauczycieli obligatoryjne podwyżki obowiązują od I08 i takie trzeba wystawić dekrety a inną sprawą już jest ustalenie podstawy chorobowego, macierzyńskiego/ogólnie to 12 m-cy przed powstaniem prawa do zasiłku/. Dekret ma moc wiążącą po zakończeniu okresów zasiłkowych i na ich podstawie nalicza się m. in. wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy ,np. bezpośrednio po macierzyńskim.W innych firmach bywa różnie, dają na papierze podwyżki ale nie muszą wszystkim, najważniejsze by po powrocie nie mieć mniej niż 1126 brutto na cały etat bo byłoby to sprzeczne z KP. Normalny pracodawca wystawia również nowe angaże dla tych nieobecnych by potem nie było problemów z pensją po powrocie.Mówiąc szczerze to na tych samych stanowiskach z tym samym zakresem obowiązków powinny być takie same zasadnicze pensje, bo z premiami to juz różnie.

#9 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 24 listopad 2008 - 16:03

Czy ma ktoś odpowiednią podstawę prawną. W iem że u mnie w firmie były podwyżki ale na jakiej podstawie mam się ubiegać o wyrównanie?

#10 Guest_Nula

Guest_Nula
  • Goście

Napisano 23 listopad 2010 - 23:49

Witam. Proszę o radę. Otóż uważam że źle miałam naliczony zasiłek chorobowy i potem macierzyński. Od 7 X 2009 roku byłam na zwolnieniu lekarskim który zamienił mi się na zasiłek po 33 dniach . 25 listopada 2009 roku miały miejsce podwyzki płac obowiązujące od 1 stycznia 2009. Moja księgowa naliczając mi zasiłek nie uwzględniła mi już tych podwyżek do zasiłku bo powiedziała że od 9 października jestem na zasiłku chorobowym i mi się podwyżka już nie wlicza pomimo że jest od stycznia a ja uważam że powinnam mieć wiekszy zasiłek o tą podwyżkę wyliczoną od stycznia do września.

#11 Guest_ALA

Guest_ALA
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2010 - 23:35

Mam pytanie-z jakm dniem pracownik powinien dostać podwyżkę jeżeli przebywał na urlopnie macierzyńskim i bezpośrednio po nim na urlopie wypoczynkowym. Czy podwyżka należy się bezpośrednio po urlopie macierzyńskim czy po powrocie pracownika z urlopu wypoczynkowego.Z góry dziękuję z odpowiedź

#12 Guest_a

Guest_a
  • Goście

Napisano 14 marzec 2011 - 14:20

Czy można dać podwyżkę osobie na zwolnieniu lekarskim (już w trakcie zasiłku chorobowego) lub urlopie macierzyńskim ? A jeżeli się da, to czy ma to jakiś wpływ na wysokość zasiłku chorobowego, bądź macierzyńskiego ? Jaki ?

#13 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 07 październik 2011 - 16:05

Mam podobne pytanie, W czasie zwolnienia lekarskiego, oraz urlopu macierzyńskiego, wystąpiły w zakładzie pracy podwyższki, czy kobiety w ciąży tęż biorą pod uwagę do podwyższki wynagrodzeń??

#14 Guest_gbfhn

Guest_gbfhn
  • Goście

Napisano 07 październik 2011 - 16:16

pod uwage bierzesz, ale dopoki sa na zwolnieniu / urlopie macierzynskim podwyzki te nie wplywaja na wysokosc swiadczen

#15 Guest_kansyl

Guest_kansyl
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2012 - 13:35

WitamMam bardzo podobny problem, ale trochę bardziej zawikłany. Jestem nauczycielem kontraktowym. W maju 2010 roku miałam wypadek samochodowy, po którym wróciłam do pracy 20.08.2010 i pracowałam do 8.11.2010 - w tym dniu trafiłam do szpitala, gdyż okazało się, że jestem w ciąży. W trakcie ciąży, do 23.05.2011 przebywałam na przerywanym zwolnieniu lekarskim, gdy się dobrze czułam, to pracowałam, po2-3 tygodnie w miesiącu (pracuję z dziećmi upośledzonymi umysłowo i fizycznie). 23.,05 2011 urodziłam i przebywałam na urlopie macierzyńskim do 23.10.2011. Potem, ze względu na dziecko, które urodziło się wcześniakiem przebywałam na zwolnieniu lekarskim od 25.10.2011 - 31.12.2011 ( z przerwą 10-11.12.2011). Otrzymałam wypłatę styczniową 1666zł, i po rozmowie z księgową dowiedziałam się, że przez te wszystkie moje zwolnienia pracuję na podstawie z września 2009, gdyż, aby móc mi naliczyć podwyżkę muszę być w pracy pełne 3 miesiące bez żadnego zwolnienia lekarskiego oraz bez żadnej opieki na dziecko...Czy ktoś może mi powiedzieć jak to jest z tymi wyliczeniami?

#16 Guest_lola

Guest_lola
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2013 - 07:58

witam, po wprowadzonej nowelizacji do kodeksu pracy matki mogą dzielić się urlopem rodzicielskim z ojcami i powrócić do pracy. czy w takiej sytuacji matka będąca 14 tygodni na urlopie macierzyńskim, nie skorzystała z urlopu dodatkowego ma prawo do podwyżki wynagrodzenia?

#17 dora7

dora7

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 lipiec 2013 - 09:02

Witam. Mam taką sprawę. Pod koniec czerwca dostałam aneks do umowy  z informacją o podwyżce od 01.07.2013r. Potem od 06.07.2013r. dostałam zwolnienie z kodem B -ciążowe (CIĄŻA BYŁA ZAGROŻONA KRWIACZEK Z ODKLEJANIEM KOSMÓWKI) i na tym zwolnieniu jestem jak narazie do 03.08.2013r,, bo jeszcze nie wiem co zdecyduje dalej lekarz czy zwolnienie będzie przedłużone czy nie. Czy w takim wypadku ta podwyżka będzie uwzględniona przy wypłatach czy nie, czy dopiero jak bym dalej wróciła do pracy?

#18 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1133 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 28 lipiec 2013 - 09:42

Witaj !

Przebywając na L4 pobierasz nie wypłatę a wynagrodzenie chorobowe. Z tego właśnie względu nie otrzymasz podwyżki teraz a dopiero po powrocie do pracy lub jeśli udasz się po tym L4 na urlop wypoczynkowy -wtedy wynagrodzenie będzie przysługiwało już z podwyżką.

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

#19 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8143 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 28 lipiec 2013 - 11:15

Podczas zasiłku chorobowego nawet jeżeli wrócisz do pracy na 1 miesiąc lub wykorzystasz urlop wypoczynkowy,a następnie znowu wrócisz na zwolnienie to zasiłki będziesz miała naliczane ze "starej podstawy" zasiłku chorobowego ponieważ podstawę zasiłku chorobowego przelicza się dopiero po przepracowaniu trzech pełnych miesięcy kalendarzowych.

#20 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2013 - 22:21

Witam,Czy podwyzki inflacyjne naleza sie kazdemu pracownikowi? Ja bylam na urlopie macierzynskim, pozniej na L4, nastepnie na urlopie wypoczynkowym. W tym czasie byly w firmie podwyzki jednak ja zadnej nie otrzymalam. Czy powinnam dostac podwyzke?Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych