Skocz do zawartości

wypowiedzenie a chorobowe

wróć do serwisu Kadry 353 odpowiedzi w tym temacie

#341 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19158 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 25 kwiecień 2018 - 14:16

Jeśli jesteś chora i lekarz uzna za stosowne możesz być na zwolnieniu lekarskim do końca okresu wypowiedzenia a nawet dłużej, okres zasiłkowy wynosi 180 dni na to samo schorzenie, do tego okresu liczą się wcześniejsze te same choroby jeśli nie było między nimi przerwy powyżej 60 dni

#342 Guest_sebastian-safian431@wp.pl

Guest_sebastian-safian431@wp.pl
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2018 - 07:26

Witam.Jak ruwniesz moi poprzednicy złożyłem wypowiedzenie na 2 tygodnie jak chcem wziąć też L4 .I tu jest zawarte moje pytanie czy jeśli pujde na chorobowe to mogę chodzić do szkoły,czy raczej nie ?

#343 Ewa_księgowa

Ewa_księgowa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 01 czerwiec 2018 - 09:52

Biorąc pod uwagę Twoje braki w edukacji kusi odpowiedź ucz się jak najdłużej, ale nie, jak masz chorobowe to nie chodzisz ani do pracy, ani do szkoły. A tak apropos to lekarz decyduje czy jesteś chory, a nie Ty, to nie jest kwestia "chciejstwa"

#344 Guest_Zonkk

Guest_Zonkk
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2018 - 10:58

Witam.Jak ruwniesz moi poprzednicy złożyłem wypowiedzenie na 2 tygodnie jak chcem wziąć też L4 .I tu jest zawarte moje pytanie czy jeśli pujde na chorobowe to mogę chodzić do szkoły,czy raczej nie ?

O matko i córko, ucz się,ucz się,ucz się.....aż oczy bolą czytać.

#345 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2018 - 13:45

Witam, przez 3miesiace bylam na stażu unijnym. Po jego zakończeniu w ciągu kolejnych dwóch tygodni podpisalam umowę zlecenie z dobrowolnymi skladkami. Pracuje od miesiąca i okazalo sie ze jestem w ciąży. Czy mi sie cos należy? Czy moge isc na chorobowe? Czy lepiej zapisac sie w urzędzie pracy?

#346 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13466 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 01 czerwiec 2018 - 15:03

A dlaczego miałabyś iść na chorobowe, jesteś chora ?

W sumie to możesz iść jak lekarz uzna, że musisz, ale nic ci się nie będzie należało za "chorobowe".

#347 Guest_Maniek

Guest_Maniek
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2018 - 13:18

Witam. Od 11.06 do 22.06 byłem na L4. Niestety terapia nie pozwala mi wrócić do pracy i na jutrzejszej wizycie będę kontynuował zwolnienie od 25.06. Pracodawca poprosił mnie żebym za dzień 25.06 nie brał L4 i wysłał mu wypowiedzenie umowy za porozumieniem stron, po to żeby mógł zatrudnić kogoś nowego. Zapewnił mnie tym samym, że świadczenie chorobowe będę miał wypłacane normalnie. Okres wypowiedzenia mam dwa tygodnie. Co mam zrobić? Czy potrzebuję mieć 30 dni ciągiem (w sumie mam przerwę 23-24.06)? Czy po ustaniu stosunku pracy (po tych dwóch tygodniach) moje świadczenie będzie dalej wypłacane?

#348 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 633 postów

Napisano 25 czerwiec 2018 - 19:38

Co mam zrobić?

Nie masz takiego obowiązku - składać pisma o rozwiązanie umowy

#349 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19158 postów

Napisano 26 czerwiec 2018 - 08:53

Nic nie składaj, żadnego wypowiedzenia, kontynuuj leczenie składaj pracodawcy kolejne zwolnienia

#350 Guest_Kaska

Guest_Kaska
  • Goście

Napisano 01 październik 2018 - 19:16

Witam. Wczoraj dostałam wypowiedzenie w trybie natychmiastowym za porozumieniem stron, w afekcie i szoku podpisała.. Poszłam do lekarza i dostałam l4. Czy ono będzie ważne?

#351 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13466 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 01 październik 2018 - 21:40

Skoro jesteś chora to dlaczego ma być nieważne ?

#352 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 330 postów

Napisano 02 październik 2018 - 08:53

Kaśka chyba pyta czy wypowiedzenie było ważne. 

Jeśli byłaś w pracy i wykonywałaś obowiązki (nawet przez część dnia) to tak jest ważne. 

#353 Guest_lula

Guest_lula
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2018 - 11:35

witam dałam wypowiedzenie 28.pazdziernika za pażdziernik wypłacono mi pensje normalnie do 10 listopada od 31.paz miałam zwolnienie do 14 listopada za ten okres tzn od 31.paz do 10 bo do 10 miałam wypowiedzenie pracodawca nie wypłacił mi pieniędzy za zwolnienie czy tak mógł ?? odpowiedz pracodawcy tak Przedłożone przez Panią zaświadczenie lekarskie ZLA na okres od 31.10.2018r do 10.11.2018r. jest nie płatne (okres oczekiwania) w związku  z niespełnieniem warunków podlegania ubezpieczeniu chorobowemu.

#354 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19158 postów

Napisano 11 grudzień 2018 - 11:44

A miałaś okres wyczekiwania? Ile pracowałaś?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych