Skocz do zawartości

L4 z zapisem chory może chodzic

wróć do serwisu Kadry 149 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Jarosław

Guest_Jarosław
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2014 - 16:44

Witam, obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim i za 2 miesiące mam mieć  poważną operacje na kręgosłup dodam tez, że studiuje, i mam takie pytanie czy będąc na zwolnieniu mogę studiować na studiach dziennych czy nie ?

#22 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13971 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 czerwiec 2014 - 21:31

jesteś zatrudniony na umowę o pracę i jednocześnie uczysz się na dziennych studiach ?

#23 Guest_M

Guest_M
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2014 - 11:57

Witam, obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim i za 2 miesiące mam mieć  poważną operacje na kręgosłup dodam tez, że studiuje, i mam takie pytanie czy będąc na zwolnieniu mogę studiować na studiach dziennych czy nie ?

Jeśli możesz studiować, mimo poważnej choroby kręgosłupa, to dlaczego nie możesz pracować? Ja poddałabym w wątpliwość zasadność wystawienia zwolnienia lekarskiego.

#24 Guest_Gosciu

Guest_Gosciu
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2014 - 19:03

Ja też studiuję na zaocznych i też niekiedy mam wyjazdy w tygodniu na studia, jestem na zwlonieniu l-4 po przebytej operacji kolana, więc studiować spokojnie dam radę a kilometr zjechać na dół i dzwigać żelastwo jako górnik to już nie , to gościu ww nie podawaj jakiś wątpliwości bo nie ma czego szukać.

#25 Guest_M

Guest_M
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2014 - 20:52

Ja też studiuję na zaocznych i też niekiedy mam wyjazdy w tygodniu na studia, jestem na zwlonieniu l-4 po przebytej operacji kolana, więc studiować spokojnie dam radę a kilometr zjechać na dół i dzwigać żelastwo jako górnik to już nie , to gościu ww nie podawaj jakiś wątpliwości bo nie ma czego szukać.

Mnie nie musisz obawiać się, gorzej kiedy ZUS wezwie na kontrolę, nie wiem, czy im też tak łatwo wytłumaczysz się.

#26 Guest_GOŚĆ

Guest_GOŚĆ
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2014 - 11:53

Zus na kontrolę niema problemu było się u doktora oczywiście wszystko udokemntowane:)

#27 Guest_Ewelina

Guest_Ewelina
  • Goście

Napisano 31 maj 2015 - 08:17

Witam. I bardzo bym prosila o pomoc. Pracuje od miesiaca w sklepie spozywczym w ktorym rowniez sa robione hot-dogi czy zapiekanki, nie dostalam jeszcze umowy wiec jakby na czarno chociaz zapewniono mi ze jak zobaczy ze daje sobie rade to ta umowa od razu sie pojawi. Wczoraj zadzwonilam do szefa i powiedzialam ze mam zapalenie spojowek i ze nie dam rady przyjsc. Niestety o dziwo szef sie zdenerwowal i to niezle probojac mi wmowic ze to przeciez nic takiego i czy naprawde nie dam rady stac !!! Nie wiem co robic z tego co sie orientuje bhp na to nie pozwala bym przy jedzeniu z wirosowka stala. Dowiedzialam sie tez ze kolezanka w pracy dzien przed moja zmiana miala grupe zolodkowa,wiec szef zamiast ja odeslac do domu to powiedzial ze jak bedzie chciala korzystac z toalety to niecvh nawet co chwila zamyka sklep!!!! Kolezanka ma umowe ale na l4 nie poszla. Czy ktos wie czy to jest dopuszczalne ?? chory na wirosowke przy bezposrednim kontakcie z jedzeniem ?? Pozdrawiam

#28 kadrowiec

kadrowiec

księgowy, kadrowy i inspektor BHP

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1118 postów

Napisano 31 maj 2015 - 10:20

Taka sprawa nadaje się do PIP i Sanepidu.

#29 Ja_jagienka

Ja_jagienka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 31 maj 2015 - 11:07

Witam. I bardzo bym prosila o pomoc. Pracuje od miesiaca w sklepie spozywczym w ktorym rowniez sa robione hot-dogi czy zapiekanki, nie dostalam jeszcze umowy wiec jakby na czarno chociaz zapewniono mi ze jak zobaczy ze daje sobie rade to ta umowa od razu sie pojawi. Wczoraj zadzwonilam do szefa i powiedzialam ze mam zapalenie spojowek i ze nie dam rady przyjsc. Niestety o dziwo szef sie zdenerwowal i to niezle probojac mi wmowic ze to przeciez nic takiego i czy naprawde nie dam rady stac !!! Nie wiem co robic z tego co sie orientuje bhp na to nie pozwala bym przy jedzeniu z wirosowka stala. Dowiedzialam sie tez ze kolezanka w pracy dzien przed moja zmiana miala grupe zolodkowa,wiec szef zamiast ja odeslac do domu to powiedzial ze jak bedzie chciala korzystac z toalety to niecvh nawet co chwila zamyka sklep!!!! Kolezanka ma umowe ale na l4 nie poszla. Czy ktos wie czy to jest dopuszczalne ?? chory na wirosowke przy bezposrednim kontakcie z jedzeniem ?? Pozdrawiam

Proponowałabym przynieść do pracy zwolnienie lekarskie, bo bez tego szef nie musi wierzyć Ci na słowo, że jesteś chora.

#30 Guest_Ewelina

Guest_Ewelina
  • Goście

Napisano 31 maj 2015 - 11:29

tez o tym pomyslalam dlatego rano poszlam do sklepu bo mieszkam bardzo blisko i pokazalam sie kolezance w pracy takze ona jest swiadkiem. Poza tym w sklepie sa kamery wiec nie trudno bedzie zauwazyc ze wygladalam nie ciekawie. .. a czy uzyskam zwolnienie lekarskie bedac bezrobotna ? bo umowy jeszcze nie mam?

#31 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516480 postów

Napisano 02 luty 2016 - 12:23

Co się zmieni w wystawianiu zwolnień lekarskich od 2016 r. ->>> sprawdź

#32 Guest_Celebrytka ;)

Guest_Celebrytka ;)
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2016 - 16:17

Witam
Dzwoniłam na infolinie zus i tam Pan jasno wytłumaczył mi ja na l4 moge robic to co lekarz ktory wystawia pozwoli czyli wszystko to co nie pogorszy mojego stanu zdrowia a nawet poprawi moge isc na spacer z dzieckiem moge na zakupy isc moge zaprowadzic do przedszkola byle to nie pogorszyło stanu zdrowia mojego polecam dzwonic tam :)

#33 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2016 - 18:40

no i ja mam podobny problem. mam L4 ale tylko z powodu codziennch zmian opatrunku. w sumie schorzenie nie przeszkadza mi jakoś szczególnie w pracy, i mogłabym ją wykonywać, jednak pracodawca każdorazowo wizytę w przychodni traktuje jako moje prywatne wyjście a zatem potrąca mi wynagrodzenie za czas nieobecnosci w pracy. To nie moja wina, że przychodnia czynna jest w takich godzinah jak ja pracuję i dlatego lekarz dał mi zwolnienie. Choroba nie zagraża życiu, nie koliduje z normalnym funkcjonowaniem jedynym warunkiem jest częsta zmiana opatrunków. Czy w tej sytuacji mogę normalnie uprawiać swoje hobby? mogę wyjecać z dom na weekend- wtedy i tak nie pracuję a zwolnienie jest ciągłe. Proszę o podpowiedzi.

#34 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20271 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 kwiecień 2016 - 19:08

Proponuję poczytać to co napisano wyżej i nie sugerować się niezbyt mądrym odpowiedziami typu "można robić co się chce ".
Akurat pani w ZUS na infolinii nie zależy na tym, czy po kontroli zostanie komuś zabrany zasiłek.

#35 Guest_Celebrytka ;)

Guest_Celebrytka ;)
  • Goście

Napisano 24 maj 2016 - 20:06

Lekarz, ktory wystawia l4 powiedział to samo wiec polecam czytac ze zrozumieniem i oczywiscie upijanie sie czy imprezy nie pogorsza stanu zdrowia ale sa nie namiejscu mimo to wiec wszystko w granicach dobrego smaku to ze ja mam nerwice i depresje przez mobing w pracy czemu moje dziecko ma cierpieć i w domu siedzieć

#36 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20271 postów

Napisano 24 maj 2016 - 20:30

A co ty powtarzasz jakieś slogany typu "czytanie ze zrozumieniem "? Śmieszne to, jak ktoś woli czytać bzdury i im wierzyć niż rozumieć, że ZUS może zakwestionować wykorzystywanie zwolnienia.

#37 Guest_;)

Guest_;)
  • Goście

Napisano 25 maj 2016 - 19:25

Nie wszyscy wykorzystuja zwolnienia ja swoje prawa do zasiłku chorobowego potwierdziłam to twoim zdaniem kobieta bedaca w ciazy a dajmy nato pracuje i rozkłada towar ma z zagrozona ciaza pracować czy ma byc w domu i spacer czy wyjcie do kościoła jest oszustwem sory ale nie neguj jak do końca nie masz racji nie znam przypadki kiedy komus sie niechce pravować i zwolnienie bierze jedno za drugim po 5 dni i od innych spesjalistow to jest oszustwo i upija sie do tego

#38 Guest_;)

Guest_;)
  • Goście

Napisano 25 maj 2016 - 19:32

Z neta biore tylko numery a nie wierze w bzdury ktore ludzie czasem pisza na forum weszłam całkiem przypadkiem i ppstanowilam sie podzielic tym co mi powiedziano i w zusie tez byłam po przeczytaniu twojej odpowiedzi mysle ze masz racje zeby w bzdury nie wierzyć ale ja to potwierdziłam dla pewności jeszcze raz pozdrawiam po burzliwej konwersacji pisemnej 🤔

#39 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2016 - 11:38

Jestem od 4 miesięcy na L4. Złamanie szyjki stawu biodrowego się zrosło. Mogę się już poruszać samodzielnie. Na rehabilitacji miałem rower stacjonarny, ćwiczenia i pole magnetyczne. Skoro jestem jeszcze na chorobowym a jazda na rowerze po mieście, była by elementem dalszej rehabilitacji, to czy nie naraził bym się ZUS-owi i pracodawcy? Czytałem że, gorszym jest brak aktywności fizycznej po kontuzji. W moim przypadku aż się prosi owa aktywność. Jest tylko problem... Jeżeli uprzejmi koledzy z pracy zauważą i doniosą i pójdzie wyżej informacja że, "Taki chory a śmiga na rowerku, chodzi tu i tam". Czy lekarz musi mi to dać na piśmie, co mi wolno a czego nie ?

#40 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20271 postów

Napisano 16 czerwiec 2016 - 12:43

Wystarczy, że lekarz da ci zalecenia na piśmie co do dalszej rehabilitacji, a będzie to usprawiedliwieniem dla ZUS, ze nie było cię w domu podczas kontroli, albo usłużny kolega widział ciebie śmigającego na rowerkusmile.png

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych