Skocz do zawartości

zwolnienie lekarskie i kończąca się umo...

wróć do serwisu Kadry 294 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_marg

Guest_marg
  • Goście

Napisano 02 marzec 2009 - 00:34

odprawa nie ma nic wspólnego ze zwolnieniem lekarskim , po ustaniu stosunku pracy płaci ZUS

#22 Guest_aniaa

Guest_aniaa
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 01:00

Jestem na zwolnieniu lekarskim, po ustaniu umowy o prace. Jak długo mogę przebywać na zwolnieniu? Słyszałam, że do 90 dni, potem są kontrole zarówno osoby na zwolnieniu jak i lekarza, i jest to zwiazane ze zmiana przepisów, nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Czy jest to prawda? Z góry dziękuję za odpowiedź

#23 Guest_marg

Guest_marg
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 09:19

możesz byc 182 dni , a kontrole mogą byc i są nawet częściej niz przed upływem 90 dni - zawsze tak było

#24 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 13 marzec 2009 - 12:09

Powyżej pisaliście, że 80% ale czego? Ostatniej pensji czy jest jakaś inna podstawa naliczania? Z gry dziękuję za odpowiedź.

#25 Guest_MONIA

Guest_MONIA
  • Goście

Napisano 17 marzec 2009 - 10:30

30marca kończy mi się umowa o prace a brakuje mi miesiąc do uzyskania zasiłku dla bezrobotnych czy jeśli pójdę na zwolnienie lekarskie to zakład przedłuży mi umowę na czas zwolnienia?

#26 Guest_jarecki

Guest_jarecki
  • Goście

Napisano 17 marzec 2009 - 10:35

zakład pracy nie ma obowiązku przedłużani umowy na czas określony.

#27 Guest_kasia-ewa7

Guest_kasia-ewa7
  • Goście

Napisano 18 marzec 2009 - 21:11

Czy na świadectwie pracy pracodawca może mi napisać że często choruję?? Mam umowę o pracę na czas nieokreślony,ale jak przyjdę po zwolnieniu{62dni} podejrzewam że tak jak innym zostanie mi wręczone wypowiedzenie umowy o pracę na porozumienie stron.Jeżeli go nie przyjmę to pracodawca straszy że w świadectwie pracy umieści adnotację że często choruję.Czy może tak zrobić??Czy mam przyjąć to wypowiedzenie na porozumienie stron??Mam 58 lat i niewielkie szanse na znalezienie nowej pracy,chcę pracować,ale w moim wieku zdrowie już nie to.A ostatni zawał dostałam w pracy z kąd zabrało mnie pogotowie. co robić???

#28 Guest_do kai-ewy7

Guest_do kai-ewy7
  • Goście

Napisano 18 marzec 2009 - 21:18

w świadectwie pracy muszą byc wykazane wszystkie Twoje choroby po 11 listpoada 1991r tak wiec niestety bedzie widac ,że często chorujesz czy tego chcesz czy nie, wiec niech Cie pracodawca nie strasz.Na porozumienie stron mie musisz sie zgodzic, wypowiedzenia Ci nie wręczy bo jestes chroniona ze względu na wiek

#29 Guest_zzz

Guest_zzz
  • Goście

Napisano 18 marzec 2009 - 22:36

ciekawe w jakim punkcie świadectwa pracodawca chce umieścić tę fascynująca informację, bo ja nie znajduję żadnego na tego typu adnotacje. W pkt 10 wykazuej jedynie daty okresów nieskładkowych tzn. twoich zwolnień L4 poza tym nie ma prawa umieszczać żadnych adnotacji o jakich piszesz. Poza tym wypowiedzenie umowy o pracę oraz porozumienie stron to dwie różne formy rozwiązania stosunku pracy. Na twoim miejscu nie zgadzała bym sie na porozumienie, niech pracodawca wręczy ci wypowiedzenie z uzasadnieniem.

#30 Guest_marg

Guest_marg
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 00:47

ale jak masz 58 lat czyli 2 lata przed emeryturą to byś była w okresie ochronnym czyli nie można by Ci wypowiedziec umowy , albo cos źle doczytałam???Ale na pewno NIE ZGADZAJ się na porozumienie stron. W żadnym przypadku. A co ma być na świadectwie to mówi rozporządzenie i ani nic więcej ani mniej.

#31 Guest_wera

Guest_wera
  • Goście

Napisano 20 marzec 2009 - 10:58

jestem zatrudniona na czas okreslony.W trakcie zwolnienia skonczyla mi sie umowa o pracę.Na jaki adres ma być wystawione następne zwolnienie,po wygaśnięciu umowy.

#32 Guest_marg

Guest_marg
  • Goście

Napisano 20 marzec 2009 - 11:29

na były zakład pracy

#33 Guest_wera

Guest_wera
  • Goście

Napisano 20 marzec 2009 - 12:21

czy to zwolnienie mam dostarczyć do zakladu pracy czy do ZUS

#34 Guest_marg

Guest_marg
  • Goście

Napisano 20 marzec 2009 - 12:41

do ZUS ,

#35 Guest_wera

Guest_wera
  • Goście

Napisano 20 marzec 2009 - 12:45

nawiazując do poprzednich pytań jak długo po wyga śnieciu umowy w czasie zwolnienia następne będą wystawiane na zaklad pracy.Dziękuję za odpowiedż.

#36 Guest_wera

Guest_wera
  • Goście

Napisano 20 marzec 2009 - 12:54

czy to zwolnienie mam dostarczyć do zakladu pracy czy do ZUS

#37 Guest_ossa

Guest_ossa
  • Goście

Napisano 20 marzec 2009 - 14:43

zaczęłaś pobierać zasiłek podczas zatrudnienia i w ciągłości po jego ustaniu jesli dobrze zrozumiałam, więc pracodawca powinien druk Z-3 wraz z ostatnim zwolnieniem wysłać do Twojego zusu, teraz już sama wysyłasz zwolnienia do zusu, a będą one wystawiane na byłego pracodawcę tak sługo, jak będziesz chorowała

#38 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 25 marzec 2009 - 12:46

umowa oprace konczy sie 23 03 2009 w tym urlop 12 dni a od 20 03 2009 mam zwolnienie lekarskie kto bedzie placil za zwolnienie lekarskie pracodawca czy zus

#39 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 25 marzec 2009 - 15:12

prosze o odpowiedz

#40 Guest_ossa

Guest_ossa
  • Goście

Napisano 25 marzec 2009 - 15:18

zależy ile dni w tym roku chorowałaś, jeżeli jeszcze nie wykorzystałaś 33 dni wynagrodzenia za czas choroby - to do 23 marca powinien wypłacić pracodawca, jeżeli już upłyneło 33 dni choroboy-to przysługuje już zasiłek-wypłąca zus, lub pracodawca, jeżeli jest do tego uprawniony,po ustaniu zatrudnienia zasiłek wypłaca zus

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych