Skocz do zawartości

kiedy ZUS wypłaca zasiłek chorobowy

wróć do serwisu Kadry 293 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_nieiwem co sie dzieje

Guest_nieiwem co sie dzieje
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2009 - 10:41

a mi zus placi jak chce najpierw dostalam 11.05 pozniej 01.06 a poznije 29.06 w lipcu nie dostalam wogule dzis jest 3 sierpnai akasy nadal nie ma, dodam jeszcze ze zwolnienie lekarz wystawia mi co 21 dni i mam ciaglosc.. nic ztego nie rozumiem

#22 Guest_duracell

Guest_duracell
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2009 - 22:58

zapytaj pracodawcę,być może tam jest bląd

#23 Guest_duracell

Guest_duracell
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2009 - 23:00

Ja jestem na zwolnieniu od 4 maja ,mam ciagłość,a pieniędzy z Zusu nadal nie mam,mój pracodawca twierdzi,że jest wszystko ok,ale sama juz nie wiem...

#24 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2009 - 15:21

witam za pierwszy miesiac zwolnienia zaplacil mi pracodawca a teraz juz musi placic mi zus tak? ile trwa dostarczenie pieniazkow i jak sie to odbywa? jestem w 37 tygodniu ciazy:) z gory dziekuje za odpowiedz

#25 Guest_Kuśtor

Guest_Kuśtor
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2009 - 23:24

To zależy od oddziału zus. Mi warszawski wypłaca pieniążki do 15-ego a na przykład koleżance z Gdańska do 18-ego każdego miesiąca.

#26 Guest_ASKA

Guest_ASKA
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2009 - 14:11

Witam erdecznie mam pytanie jestem na zwolnieniu do 28 wrzesnia mam zwolnienie kiedy moge spodziewac sie pieniazkow???Dziekuje

#27 Guest_Lidka

Guest_Lidka
  • Goście

Napisano 02 październik 2009 - 11:16

Mam pytanko, czy jeśli byłam 7 dni na zwolnieniu chorobowym to otrzymam za te dni pieniążki z Zusu??

#28 Guest_MAłgosia

Guest_MAłgosia
  • Goście

Napisano 19 październik 2009 - 13:42

Mam pytaie prosze mi napisac kiedy dostane pieniądze z zus ? jestem na zwolnieniu od 16 wrzesnia do 29 pażdziernika mam zwolnienieesniu poniewaz jestem w ciązy zagrozonej ? wyslalm wszystko do zus juz we wrzesniu .

#29 Guest_marg

Guest_marg
  • Goście

Napisano 19 październik 2009 - 13:54

ZUS ma 30 dni od daty otrzymania wszystkich prawidłowo wypelnionych dokumnetów

#30 Guest_Sua

Guest_Sua
  • Goście

Napisano 19 październik 2009 - 13:57

Małgosia - jeżeli złożyłaś absolutnie KOMPLETNĄ dokumentację, gdzie nie było ŻADNEGO błędu oraz druk L-4 wypełniony był BEZBŁĘDNIE - to tak jak piszą wyżej - w ciągu 30 dni ZUS powinien dokonać wypłaty - na poczcie. Jeżeli jednak na twoim L4 był jakikolwiek błąd - ZUS odesłał je do lekarza do poprawy, lekarz odsyła poprawione do ZUS i dopiero wtedy liczy się 30 dni - art. 64 p.1 ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.A czy nie łatwiej zadzwonić do ZUS niż pytać tu, na forum??

#31 Guest_Sua

Guest_Sua
  • Goście

Napisano 19 październik 2009 - 13:58

ps. z ta pocztą to tak nie do końca - jeśli w ZUS złoży się podanie o wypłatę na konto - to zasiłek pójdzie na konto właśnie...

#32 Guest_MAłgosia

Guest_MAłgosia
  • Goście

Napisano 19 październik 2009 - 14:11

Dziękuję ślicznie za odpowiedz . Tak właśnie złożyłam do ZUS o wpłatę na konto .Tylko myślałam ze te 30 dni mineło 16 pażdziernika skoro doszlo wszytsko do żus i dostałam pismo z decyzją o przyznaniu . Dziękuje!

#33 Guest_AnDzIa

Guest_AnDzIa
  • Goście

Napisano 19 październik 2009 - 14:12

Czyli jeśli zakład pracy zatrudnia powyżej 20 pracowników pieniądze za chorobowe płaci pracodawca w przeciwnym razie zus. Ja też jestem na chorobowym już 85 dni i pierwsze chorobowe (czyli 33 dni) zapłaci mi pracodawca. Powyżej 33 dni płaci zus ale do tej pory ich nie otrzymałam, bo okazało się że mój zakład mi je wypłaca ( zatrudnia powyżej 20 pracowników:)). A ja czekałam na pieniądze z zus-u!!!

#34 Guest_Paulla

Guest_Paulla
  • Goście

Napisano 22 październik 2009 - 17:56

Witam,mam pytanie...jestem na chorobowym od 3-10.2009(umowe mam do konca pazdziernika) pierwsze zwolnienie zanioslam pracodacy...i niewiem co dalej,mam juz drugie zwolnienie ale niemam pojecia kto wkoncu zanosi to Z-3 do ZUS-U???Ja,czy pracodawca?Prosze o pomoc...

#35 Guest_wera

Guest_wera
  • Goście

Napisano 22 październik 2009 - 18:17

Kolejne zwolnienie również zanosisz do pracodawcy. Po ustaniu zatrudnienia jeśli nadal będziesz chorować - dostarczasz zwolnienie do ZUS.

#36 Guest_Paulla

Guest_Paulla
  • Goście

Napisano 22 październik 2009 - 18:45

dziekuje -wera- za odpowiedz...

#37 Guest_izabela

Guest_izabela
  • Goście

Napisano 29 październik 2009 - 15:27

Przeczytałam dokładnie wszystkie posty. Ja jestem na zwolnieniu od 27.sierpnia 2009 roku mam kolejne zwolnienie do 3 listopada.Zdecydowalam ze bedzie dla mnie lepiej i szybciej wroce do zdrowia jesli dam wypowiedzenie z art. 55 par 1 i zakoncze jakiekolwiek kontakty z ludzmi z tej firmy. Czy pracownik ktory sam rozwiazał stosunek pracy rowniez moze kontynuowac leczenie po rozwiazaniu umowy? Ubezpieczenie jest nadal wazne? Przeciez skladki nie ida juz do zus od mojego pracodawcy. Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam.

#38 Guest_Rick

Guest_Rick
  • Goście

Napisano 03 listopad 2009 - 11:28

Ciągle się pojawia informacja o przysłaniu zasiłku w ciągu 30 dni od dostarczenia dokumentów do zusu, ale podobno prawo do zasiłku (w przypadku ostania umowy o pracę) przysługuje też po min. 30 dniach zwolnienia. Zatem czy oznacza to że pieniędzy można się spodziewać najpóźniej dopiero 60 dniach (jeśli oczywiście dokumenty dotarły na początku okresu zwolnienia)??

#39 Guest_ossa

Guest_ossa
  • Goście

Napisano 03 listopad 2009 - 11:36

teoretycznie, jeżeli zachorujesz w pierwszym miesiącu zatrudnienia, nie masz wcześniejszych okresów ubezpieczenia, to za pierwszy miesiąc nie dostaniesz wcale kasy, a jeśli w drugim mies. nadal będziesz chory to dopiero wtedy nabędziesz prawo do świadczeń i od momentu kiedy zasiłek wypłaca zus a pracodawca złoży stosowne dokumenty, zus ma 30 dni na wypłatę świadczenia

#40 Guest_Rick

Guest_Rick
  • Goście

Napisano 03 listopad 2009 - 11:50

Nie zachorowałem w pierwszym miesiącu zatrudnienia, lecz pracowałem 20 lat. Ale jestem już na zwolnieniu (po ustaniu zatrudniania ponad 30 dni), w sumie trzy razy zanosiłem 14 dniowe zwolnienia do zusu i nie mam pojęcia kiedy się mogę spodziewać zasiłku

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych