Skocz do zawartości

Naped do ciezkiej bramy dwuskrzydlowej 2x3.8m

wróć do serwisu Moja Firma 44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Endriu

Guest_Endriu
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2009 - 14:29

Czy ktos moze montowal u siebie naped na brame? Na wstepie dzialalnosci nie zaliczylem tego raczej do wydatkow pierwszej potrzeby, ale teraz by sie przydalo, bo nie wyglada najlepiej jak dla kazdego klienta straznik wyskakuje z budki i walczy z klodka. Czy to duze zmiany w konstrukcji? Da sie cos gotowego podlaczyc? Brame mam porzadna ciezka, to chialbym zostawic, dwu skrzydlowa ciezka, 2x3,8 metra. Cos sie znajdzie?

#2 Guest_Vimaster

Guest_Vimaster
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2009 - 13:24

Do wiekszego obciazenia z parametrami odpowiadajacymi opisanym potrzebom pasowalby Faac '400'. To naped hydrauliczny, dzwignie calkiem ciezkie bramy (niestety tak z glowy nie pamietam ile - najlepiej doszukac u speca, ale ma 'moc'). Wytrzymuje tez duza intensywnosc cykli otwarcia i zamkniecia, wiec przy duzym ruchu sie nie zuzyje szybko.

#3 Guest_olaff

Guest_olaff
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2009 - 14:07

a jakie sa warunki instalacyjne? moze naped podziemny? to wyglada calkiem "bajerancko", bo brama "sama" sie otwiera - przy wjezdzie i wyjezdzie nie widac mechanizmu, wiec jak klienci przywyczaili sie do stroza biegajacego do klodki to beda pod wrazeniem :) . ja mam u sie, co prawda w "zwyklym" domu faac 760 i dziala plynnie juz dlugo. poszukalem starej ulotki i widze, ze jest do dlugosci skrzydla 4 metry - moze sie nada? bo dziala dobrze - widze u sibie.

#4 Guest_Vimaster

Guest_Vimaster
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2009 - 11:41

To moze sie sprawdzic, ale ja u siebie wolalbym miec cos z wiekszym zapasem. Pamietac trzeba, ze taki naped bedzie pracowal caly rok - przy zmiennych warunkach atmosferycznych, w zimie w upaly - nawet jak bedzie mocno wialo naprzeciw pracy napedu to juz bedzie wymagalo wiekszej mocy, a jak silnik caly czas bedzie pracowac na maksimum, to szybko sie i najlepszy zuzyje. Moim zdaniem lepiej zwrocic uwage na mozliwosci napedu niz estetyke - ta brama jednak troche za duza na ten model sadze.

#5 Guest_Endriu

Guest_Endriu
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2009 - 10:58

Wolalbym raczej nie kuc nic pod brama. Tak sie wlasnie za czyms prostym w montazu rozgladam i skutecznym.

#6 Guest_olaff

Guest_olaff
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2009 - 13:57

ale to chyba nie do samodzielnego montazu? zdecydowanie odradzam. potrzebny jest dobry monter, tylko wtedy naped bedzie sluzyl. nawet najlepszt naped mozna "zepsuc" taka dlubanina, albo ciciem kosztow montazu - zlote raczki tez nie trzymaja sie przy sobie...

#7 Guest_Endriu

Guest_Endriu
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2009 - 11:30

Spokojna glowa, ja przy tym napedzie mam nadzieje tylko zrealizowac przelew, a potem tylko pilota sie tykac. Pewnie po majowym weekendzie popchne sprawe dalej, bo na razie zamykam kwietniowe interesy, wiec jeszcze otwarty jestem na propoazycje.

#8 Guest_pol

Guest_pol
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 11:42

nie ma na co czekac - to dosc niestandardowa brama, a juz wiadomo jaki naped sie nadaje. szukanie montera moze sprawe pozniej przedluzyc, przeciez przy takiej pogodzie pewnie na wszystkich budowach juz praca wre, a kogos trzeba bedzie sciagnac.

#9 Guest_Endriu

Guest_Endriu
  • Goście

Napisano 05 maj 2009 - 12:05

To troche spora inwestycja, ale chyba sie zdecyduje. Wszystkie parametry pasuja. Moze jeszcze ktos cos podpowie?

#10 Guest_Vimaster

Guest_Vimaster
  • Goście

Napisano 07 maj 2009 - 15:06

Nie ma co sie uprzedzac ze wzgledu na cene. Do pary z porzadna instalacja bedzie naped na lata. Jak zapomnisz jak to sie trzeba bylo ze zwykla brama kiedys bawic docenisz i sam uznasz, ze warto. Takie czekanie nic nie da, nie sadze zeby technicy lada dzien mieli jakis cu wypuscic :) . Juz jest dobrze.

#11 Guest_Endriu

Guest_Endriu
  • Goście

Napisano 14 maj 2009 - 12:13

Czyli dla mnie juz wszystko jasne. Moze cos jeszcze pozniej dorzuce jak bylo z instalacja i jak sie naped sprawuje jakby ktos byl ciekawy. Zajme sie tym za pare dni. Chyba faktycznie niepotrzebnie to przeciagalem skoro i tak pierwsze porady mi pasowaly.

#12 Guest_Litt

Guest_Litt
  • Goście

Napisano 19 luty 2010 - 14:13

Mam nadzieję, że jeszcze ktoś się tu pojawi. :)No i jak z tym napędem, mam podobną bramę i też chciałbym coś takiego założyć...

#13 Guest_Aleksander

Guest_Aleksander
  • Goście

Napisano 20 maj 2010 - 11:03

Zakupiłem niedawno napęd elektromechaniczny FAAC 414. Skrzydło bramy ma 2,5 metra. Wyposażony jest w siłowniki tubowe i w związku z tym nie wymaga zastosowania żadnych dodatkowych zamków. Szybki i łatwy w montażu, nie musiałem wykonywać żadnych kosztownych przeróbek. Blokuje się po zamknięciu. Posiada zabezpieczenie przeciwzgnieceniowe. W przypadku awarii mechanizm odblokowujący umożliwia odblokowanie skrzydeł i obsługę ręczną. Urządzenie jest niezawodne w każdych warunkach atmosferycznych - nawet tej zimy kiedy było -20 stopni było niezawodne. Pozdrawiam.

#14 Guest_Litt

Guest_Litt
  • Goście

Napisano 21 maj 2010 - 13:05

Ponieważ u mnie skrzydło jest ciężkie, waży prawie 400 kg założyłem sobie napęd elektromechaniczny c720. Świetny design, posiada przekładnię cykloidalną, która zwiększa wydajność mechaniczną. Warto powiedzieć, ze jest to patent faaca. Zredukowany został hałas i drgania. Posiada zabezpieczenie przeciwzgnieceniowe. Napęd łatwo się konfiguruje. Ma wbudowany wyświetlacz LCD. Używam już 2 miesiące i bardzo sobie chwalę.

#15 Guest_Endriu

Guest_Endriu
  • Goście

Napisano 24 maj 2010 - 11:36

Ja już napęd zamówiłem, faaca 414. W tym tygodniu mają przyjechać monterzy i założą. Mam nadzieję, że szybko się z tym uwiną bo jestem bardzo ciekawy efektów.

#16 Guest_Litt

Guest_Litt
  • Goście

Napisano 27 maj 2010 - 14:40

Czytałem ostatnio, że ludzie szukają jakiś dodatków do tych napędów. Zastanawiam się po co, ja kupiłem napęd i w komplecie chyba było wszystko... nie ma potrzeby dokupowania dodatkowych sterowników itp chyba?

#17 Guest_Vice

Guest_Vice
  • Goście

Napisano 28 maj 2010 - 14:04

Wydaje mi się, że jeżeli kupuje cały zestaw do montażu to niczego więcej już tam nie potrzeba. Zwłaszcza, że nawet jak sobie popatrzysz na stronie faaca na ceny gotowych zestawów to są droższe właśnie dlatego, że zestaw zawiera wszystko.

#18 Guest_alek

Guest_alek
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 16:39

Kupilem sobie na allegro światny napęd. Sprzedawca super się wywiązał, dostałem przesyłkę szybko, wszystko było zgodne z opisem. Bałem się kiedyś dokonywać takich zakupów przez internet, ale przekonałem się całkowicie.

#19 Guest_Drek

Guest_Drek
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2010 - 22:45

Mam napęd podziemny i przyznaję, że strasznie mi się podoba. W ogóle go nie widać - ja naciskam pilota, a brama po prostu się otwiera. Świetna sprawa. Podoba mi się też patent faaca, widać, że firma cały czas pracuje nad ulepszeniem swoich produktów, które moim zdaniem i tak są jednymi z lepszych.

#20 Guest_rupert

Guest_rupert
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2010 - 17:02

ja ma ciężka bramę , bo skrzydło waży prawie 400kg.kupiłem do niej napęd z Faac 740. to jest napęd do bramy przesuwnej, ponieważ szkoda było mi miejsca na posesji, zdecydowałem sie na taką. Ale sam napęd działa bez zarzutu, chodzi cicho, jak na razie bezawaryjny, przeżył ciężką zimę i mrozy. myśle że zdał egzamin.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych