Skocz do zawartości

Zdjęcie

Udostępnianie akt osobowych pracownika

wróć do serwisu Moja Firma 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102687 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 10:40

Pracodawca ma obowiązek udostępniania akt osobowych pracownikowi, którego one dotyczą. Ich treść musi ujawnić również sądom, inspektorom PIP, społecznym inspektorom pracy, pracownikom urzędów pracy, pracownikom ZUS. Powrót do artykułu: Udostępnianie akt osobowych pracownika

#2 Guest_ala

Guest_ala
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2009 - 10:40

Czy pracodawca może udostępnić akta osobowe pracownika bez jego zgody urzędnikowi IPN-u

#3 Guest_Bob

Guest_Bob
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2009 - 23:21

Czy mogę zażądać od pracodawcy zrobienia kopi akt osobowych i potwierdzenia ich przez osobę odpowiedzialną w firmie za prowadzenie tych akt? Obawiam się, że po podaniu pracodawcy do sądu może dojść do sfałszowania dokumentów przez pracodawce. Proszę o podanie podstawy prawnej. Pozdrawiam

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2010 - 11:29

Czy Rada Nadzorcza ma prawo przegladania akt pracowników? Czy zarząd bez zgody pracownika może udostępnić akta RN?

#5 Guest_bodo

Guest_bodo
  • Goście

Napisano 28 luty 2011 - 18:32

pracownik może żada kopi akt osobowych

#6 Guest_Niedouczony

Guest_Niedouczony
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2019 - 09:20

Pracodawca ma obowiązek udostępniania akt osobowych pracownikowi, którego one dotyczą. Ich treść musi ujawnić również sądom, inspektorom PIP, społecznym inspektorom pracy, pracownikom urzędów pracy, pracownikom ZUS. Powrót do artykułu: Udostępnianie akt osobowych pracownika

1. na jakiej podstawie prawnej były pracodawca (lata 1969-1982) odmawia zgodnie z ustawa wydania dokumentow o wplacanych składkach do ZUS ?Czy jest podstawa aby przymusić pracodawce zgodnie zart. 125a ust . 4 u.e.r.f.u.s.do przekazaniu tych danych ?
2..na jakiej podstawie prawnej pracodawca pobierał z moich poborów składki emerytalne, które mial odprowadzać do ZUS?
3.na jakiej podstawie prawnej pracodawca odprowadzał skladki do ZUS ?

#7 Guest_niedouczony

Guest_niedouczony
  • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 12:23

Jeżeli należy pamiętać, że dokumentację pracowniczą przechowuje się wyłącznie w postaci kopii lub odpisów, to gdzie są oryginały, skoro pracownikowi wydano kopie w trakcie jego pracy ?Jeżeli pracownik z tego powodu nie jest w posiadaniu oryginałów, to ewentualna potrzeba skorzystania z akt osobowych przez byłego pracownika może wynikać z potrzeby potwierdzenia tych pism do własnych celów, które posiada w kopiach. Jaki jest powód (podstawa prawna ) udostępniania akt i co jest zgodne z postępowaniem pracodawcy?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych