Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skutki dla pracodawcy przy nieprawidłowyc...

wróć do serwisu Moja Firma 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102443 postów

Napisano 25 maj 2010 - 09:59

Pracownik za wykonaną pracę otrzymuje wynagrodzenie podlegające szczególnej ochronie prawnej. Skutkuje to obowiązkiem pracodawcy do wypłacania pracownikowi należnego mu wynagrodzenia, prawidłowo wyliczonego, w stałym i ustalonym z góry terminie. Powrót do artykułu: Skutki dla pracodawcy przy nieprawidłowych potrąceniach z wynagrodzenia

#2 Guest_robol

Guest_robol
  • Goście

Napisano 25 maj 2010 - 09:59

No tak. Państwo załatwiło sprawę bardziej dbając o swoje interesy, różnica w podatku jest "oczywiście najważniejsza" To że pracodawca notorycznie balansuje z wynagrodzeniem i praktycznie co miesiąc jest ono inne, to zaniżone to nie wiadomo dlaczego w nastepnym miesiącu jakieś wyrównania od nie wiadomo czego, (a odsetki gdzie?)to jest w porzadku. No po prostu "jak się pracownikowi nie podoba to niech się zwolni!" - super rozwiązanie dla pracodawcy oczywiście, a powinien dostać taką karę żeby mu się śniła po nocach i wtedy może by się przyłożyli do pracy a nie wykorzystywali składniki wynagrodzenia do łatania własnych dziur finansowych. Jak sobie pomyślę że te przepisy ustalają ludzie których wybrało społeczeństwo to się od razu pytam- które to społeczeństwo przeciwko sobie działa?!!! Wkurzony jestem że się w tym kraju urodziłem!!

#3 Guest_Księgowy

Guest_Księgowy
  • Goście

Napisano 26 maj 2010 - 20:42

A próbowałeś choć raz samodzielnie wyliczyć należne Ci wynagrodzenie? Zobaczyłbyś wtedy jak łatwo o pomyłkę i nie pisałbyś głupot.

#4 Guest_malutka

Guest_malutka
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 00:18

mam potrącenie komornicze od kwietnia 2010r.miałam robione potrącenie z wypłaty lecz pracodawca dalej nie przekazywał tych pieniędzy...prosiłam o potwierdzenia wpłaty ale on ciągle twierdził,że przywiezie później-bo zapomniał...w końcu stanowczo zażądałam /nawet strasząc sądem pracy/ i ku mojemu zaskoczeniu w końcu dostałam te dowody wpłaty ale jakie było moje zaskoczenie kiedy zobaczyłam,że wszystkie wpłaty były dokonane tego samego dnia 29.12.2010r.-za każdy miesiąc-co jest w opisie....czy coś z tym mogę zrobić???na pewno pracodawca musi przestrzegać jakiś praw??? przecież coś takiego nie powinno mieć miejsca! bardzo proszę o odpowiedź i radę....pozdrawiam

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2018 - 19:30

A mi pracodawca potracil przy rozwiazaniu umowy o prace za 3 miesiace za skladki ubezpieczeniowe ktore oplacil wczesniej do tego zatrudnil nas na 1/2 etatu pracowalismy na poczatku po 4 godziny albo jeden dzien 8 godz a drugi mielismy wolne po miesiacu pracy w takim systemie przymuszal nas do pracy po 12 godz z czego wyplacil nam tylko to co bylo na umowie dlatego rozeszlismy sie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych