Skocz do zawartości


rozliczenie roczne pit 37


wróć do serwisu Księgowość 86 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2012 - 10:46

dzięki , tak też myślałem, tylko ta kwota nagrody 175 zł mi jakoś nie dawała spokoju.

#42 najsBabecka

najsBabecka

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 05 kwiecień 2012 - 12:26

Czy jeśli zarobiło się w ciągu roku 2000 zł, to trzeba rozliczać pit?

#43 Mirasek

Mirasek

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 894 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 05 kwiecień 2012 - 14:55

A masz PIT od pracodawcy?Z jakiego tytułu ten dochód?

#44 Mirasek

Mirasek

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 894 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 05 kwiecień 2012 - 15:02

Wg Art.45 ust.1 ustawy pdoof każdy dochód należy rozliczyć.Obowiązek złożenia zeznania nie dotyczy podatników wymienionych w Art.37.

#45 Olimpia1210

Olimpia1210

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 17:03

Witam,
Rozliczam mamę koleżanki, po moim rozliczeniu wyszło, że musi zapłacić urzędowi 555 zł. Myślę, że wszystko dobrze wypełniłam w pit37. Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś był tak miły i znalazł chwilkę na sprawdzenie czy na pewno mi dobrze wyszło zanim obwieszcze koleżanki mamie tą radosną nowinę o kwocie do zapłaty.

PIT11:
Przychód - poz35 = 25 775
KUP-poz36 = 1 335
Dochód-poz37 = 24 440
Zaliczka-poz39 = 1 679
Inne źródła-poz71 = 620
Dochód-poz72 = 620
Zaliczka-poz74 = 112
Ub.społeczne- poz.75 = 3 157,22
Ub.zdrowotne-poz.78 = 1 595,81

PIT40a:
Przychód-poz33 = 7 116,80
Zaliczka-poz34 = 315
Skł.zdrowotna-poz38 = 551,54
Podstawa obliczenia-poz41 = 7 117
Poatek-poz42 = 174
Nadpłata-poz44 = 141
Kwota zaliczki-poz45 = 174

PIT37:
Przychód-poz37 = 25 775
Poz38 = 1 335
Poz41 = 1 679
Renta-poz42 = 7 116,80
Poz44 = 174
Inne-poz55 = 620
Poz59 = 112
Ub.społeczne- poz91 = 3 157,22
Ub.zdrowotne-poz108 = 2 147,35
DO ZAPŁATY = 555

#46 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14196 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 06 kwiecień 2012 - 20:15

Dobrze to policzyłaś, jest do zapłaty 555 zł, czyli w zaokrągleniu kwota ulgi podatkowej, którą ta pani miała odliczaną w pracy oraz przez ZUS w rocznym rozliczeniu dochodu z emerytury.Dodatkowo z ZUS dostała w marcu kwotę nadpłaty z rocznego rozliczenia podatku z emerytury, tzn. 141 zł.

#47 Olimpia1210

Olimpia1210

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 08 kwiecień 2012 - 23:27

Kolezanko jesteś najlepsza i zawsze mozna liczyc na Twoją pomoc. Dziękuje !!!

#48 Daria

Daria

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 10 kwiecień 2012 - 13:40

Witam!Mój mąż w 2011 prowadził działalność gospodarczą jako jednoosobowa firma, płacił zaliczki na podatek z tego tytułu (a raczej udawało się nie płacić) poza tym oboje mamy dochody ze stosunku pracy i umowę o dzieło. Chcemy rozliczyć się razem. Czy do tego też posłuży PIT 37?Proszę o pomoc

#49 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14196 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 10 kwiecień 2012 - 19:16

Jeśli dg jest opodatkowana wg skali to wszystkie wasze przychody powinniście rozliczyć w PIT-36 plus załącznik PIT/B z działalności.

#50 Daria

Daria

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 11 kwiecień 2012 - 11:06

Jeśli dg jest opodatkowana wg skali to wszystkie wasze przychody powinniście rozliczyć w PIT-36 plus załącznik PIT/B z działalności.

sprawdziłam bo rozlicza mnie program komputerowy i wskoczył załącznik PIT 0 a nie PIT B ?

#51 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14196 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 kwiecień 2012 - 18:56

sam nie wskoczył, może coś źle zaznaczyłaś, PIT/B musi być dołączonyPIT/O służy do wykazania odliczenia np. ulgi internetowej, ulgi na dzieci, rehabilitacyjnej

#52 Guest_ola

Guest_ola
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2012 - 20:12

WitamRozliczam pit-37 z pit-11 (umowa zlecenie). Ubezpieczenie zdrowotne w pit-11 wynosi 68,78. W programie do rozliczania wyskakuje mi że pozycja 107 wynosi 0,00 a pozycja 108 czyli składki na to ubezpieczenie nie może być wyższe niż podatek w pozycji 107.Mimo tego wyszła mi nadpłata 243,00. Na wszelki wypadek prosiłabym kogoś miłego żeby mi to obliczył i sprawdził. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc. Podaję pozycje z pit-11:Poz. 55(przychód) 2280,00poz. 56 (KUP) 433,48poz. 57 (dochód) 1846,52poz. 58 (zaliczka) 243poz. 75 (skł. na ubezp. społ.) 112,60poz. 77 (skł. na ubezp. zdrow.) 68,78

#53 Barbara

Barbara

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 25 kwiecień 2012 - 20:23

Jest ok.Podatek należny masz 0, dlatego zdrowotnego z PIT-11 już nie przepisujesz, bo nie ma od czego odjąć. Wychodzi nadpłata (do zwrotu)-pobrana zaliczka na podatek.

#54 Guest_ola

Guest_ola
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2012 - 20:44

Czyli w tej pozycji gdzie te ubezpieczenie zdrowotne wpisuję kwotę 0,00?Dziękuję bardzo za pomoc.Pozdrawiam.

#55 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14196 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 25 kwiecień 2012 - 20:47

tak, bo skoro podatek wyszedł 0 to od zera nie odejmiesz żadnych składek zdrowotnych

#56 Guest_ola

Guest_ola
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2012 - 21:30

Dziękuję bardzo za pomoc Dołączona grafika

#57 Guest_Kubek

Guest_Kubek
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2012 - 23:45

Szanowni forumowicze, mam pytanie. Zacząłem pracę 1.02.2011 na normalna umowę o pracę.W PIT 11 od pracodawcy w kosztach uzyskania przychodu mam kwotę 1112,50. Jako że przepracowałem pełne 11 miesięcy oznacza to ze do PIT 37 mogę sobie wpisać 1223,75 (11x111,25) czy muszę wpisać tą z PIT11 bo pensja przychodzi 10'ego następnego miesiąca?Jeśli mogę powiększyć, to czy to oznacza, że dane podane w PIT11 odnośnie składek na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne też będą zaniżone, czy sprawa dotyczy tylko KUP?Mam też drugie pytanie.Rozliczam też PIT'a dziewczyny.Pracowała ona do końca marca u jednego pracodawcy i w PIT11 przysłał jej KUP 333,75 (czyli za 3 miesiące pracy, ale pracowała tam też poprzedni rok). W nowej firmie pracuje od 1.04.2011, i nowy pracodawca w PIT 11 w KUP przysłał jej 890zł (czyli za 8 miesięcy).Czy analogicznie do mojego przykładu, mogę wypełniając PIT37 wpisać pełną kwotę dopuszczalną KUP (1335zł) czy też niższą (suma 890 i 333,75)/Z góry dziękuję za odpowiedzi.Pozdrawiam

#58 Guest_Kubek

Guest_Kubek
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2012 - 23:24

Nikt mi nie pomoże?Bardzo proszę o odpowiedź.

#59 Guest_Małgorzata

Guest_Małgorzata
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2013 - 14:10

Witam,Mam takie pytanie.Rozliczam się wspólnie z mężem, (ja mam dochód równy "0" - jestem studentką). We wrześniu 2012 dostałam od moich rodziców darowiznę pieniężną powyż 100 tys zł. Czy mamy ją wykazać w PIT/O w pozycji 14 lub 16?? Była to darowizna w grupie zerowej także ja podatku od tej kwoty nie płaciłam.Czekam na odpowiedź i z góry bardzo dziękuje za informacje.

#60 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14196 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 19 styczeń 2013 - 16:09

W PIT/O odlicza się przekazane darowizny, ty ją otrzymałaś i nie wykazujesz jej w rocznym PIT.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych