Skocz do zawartości

Zdjęcie

Składki na ubezpieczenie stażysty

wróć do serwisu Moja Firma 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102843 postów

Napisano 13 listopad 2008 - 15:28

Wkrótce planuję przyjąć do swojej firmy bezrobotnego stażystę na podstawie skierowania z urzędu pracy. Chciałbym wiedzieć, czy taki stażysta podlega ubezpieczeniom? Jeżeli tak, to czy ja będę zobowiązany odprowadzać za niego składki do ZUS? Powrót do artykułu: Składki na ubezpieczenie stażysty

#2 Guest_:)

Guest_:)
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 15:28

A co w sytuacji kiedy jestem mężatką i odbyłam staż z UP? wydawało mi się, że jako członka rodziny ubezpiecza mnie mąż ale na PIT-11 przysłanym z UP widniała wartość składek na ubezpieczenie zdrowotne, które pobrano z mojego dochodu. czy jest to prawidłowa sytuacja/

#3 Guest_Ania B

Guest_Ania B
  • Goście

Napisano 19 listopad 2008 - 00:51

Osoba odbywająca staż z PUP posiada status osoby bezrobotnej.Składki na ubezpieczenie: Emerytalne, Rentowe, Wypadkowe są finansowane z Funduszu Pracy. Natomiast składka Zdrowotna finansowana jest z zasiłku dla bezrobotnych. Wszystko jest prawidłowo .pozdrawiam.

#4 Guest_:)

Guest_:)
  • Goście

Napisano 19 listopad 2008 - 15:53

Dziękuję za odpowiedź. Uspokoiło mnie to :(

#5 Guest_Paulina K

Guest_Paulina K
  • Goście

Napisano 24 listopad 2009 - 11:48

A co z książeczką? Odbywam staż w Urzędzie Gminy. Dziś dowiedziałam się, że UP powinien wyrobić mi książeczkę ubezpieczeniową. To prawda?

#6 Guest_maryska

Guest_maryska
  • Goście

Napisano 24 listopad 2009 - 19:07

wg zus książeczki zdrowia nie obowiązują od 1.10.2009 tylko inne dokumenty zua rmua.

#7 Guest_W.S.

Guest_W.S.
  • Goście

Napisano 15 marzec 2010 - 18:25

Mam pytanie... jestem na stażu, połamałam nos wywracając się na schodach, byłam 3 dni w szpitalu miałam robiona rekonstrukcje kości nosa, czyli nastawianie czy przysługuje mi odszkodowanie?? Dziękuje za podpowiedź:(

#8 Guest_K....a

Guest_K....a
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2011 - 19:04

Witam w ostatnim czasie złamałam kostę i było to złamanie z przemieszceniem oraz operacja na tejże nodze.Wypadek zdarzył się w sobotę,ja jestem na stażu i pracuję od poniedziałku do piątku,czy otrzymam odszkodowanie????

#9 Guest_Misiek

Guest_Misiek
  • Goście

Napisano 01 październik 2015 - 07:14

Witam pytanie za 100 punktów istnieje możliwość odprowadzania miesięcznej składki na zus w wysokosci 1000zł a wcane nie mam kokosów

#10 Guest_beneficjent

Guest_beneficjent
  • Goście

Napisano 24 luty 2019 - 11:41

witam ,skoro odprowadzana składka zdrowotna do ZUS z dochodu stażysty dlaczego ani UP ani ZUS nie chca dawać PIT11

#11 Guest_Malwa

Guest_Malwa
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2020 - 21:44

Witam przebywam na zwolnieniu L 4 za parę dni staz się kończy czy moge dalej ciągnąć zwolnienie bo nadal jestem chora staz Europejskie Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich staż 3 miesieczny

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych