Skocz do zawartości

elektroniczna ewidencja czasu pracy

wróć do serwisu Kadry 38 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2012 - 07:13

Witam,czy elektroniczna ewidencja czasu pracy ( odbijanie karty przy wejściu i wyjściu przez pracowników,poźniej istnieje możliwość wydrukowania zestawienia np. po miesiacu), rozwiązuje kwestię ewidencji czasu pracy. Czy podczas ewentualnej kontroli jest to respektowane? I jesli mam juz takie czytniki to czy potrzebna jest jeszcze np. lista obecnosci podpisywana przez pracownków? a czy obowiązkowy jest grafik pracy?pozdrawiam

#2 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 06 wrzesień 2012 - 07:39

1. tak, jeśli rzeczywiście pracownicy są identyfikowalni przy pomocy tych kart i w okresach rozliczeniowych odczytywane są zapisy (oraz przechowywane te odczyty!), to może być rozwiązaniem prowadzenia ewidencji. Będzie to respektowane, jesli jest prowadzone systematycznie i zgodnie z regułami (jak dokumentacja).2. lista obecności w ogóle nie jest konieczna, to pracodawca decyduje, jak potwierdzana jest obecność w pracy3. jeśli pracujecie w systemie zmianowym /równoważnym, to tak, grafik jest konieczny
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#3 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2012 - 10:42

Dzięki za odpowiedz,

#4 Guest_witek

Guest_witek
  • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 18:17

dokładnie identyczna sytuacja jest u nas w firmie, używamy systemu do monitoringu czasu pracy opartego o skan palca www.kartapracy.pl i generalnie ten system sam generuje raporty, i ja, jako ksiegowa i pracownik moze sobie sprawdzic ewidencje czasu pracy, ilosc urlopu itp. bardzo to wygodne

#5 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 09:42

Chcemy zamontować w naszej firmie elektroniczny system rejestracji czasu pracy. Czytniki będą znajdować się przy wejściu oraz bezpośrednio w hali produkcyjnej. Jest to podyktowane tym, że chcielibyśmy wiedzieć, o której pracownik faktycznie przystępuje do pracy, po przebraniu się w odzież roboczą, a nie tylko, o której wchodzi na teren firmy. Dla pracowników biurowych momentem rozpoczęcia pracy byłoby samo wejście do firmy. Czy macie może jakiś pomysł jak to uregulować w regulaminie pracy? Byłabym wdzięczna za jakiś przykładowy zapis, bo jakoś nie mogę tego sensownie ubrać w słowa.

#6 Ane

Ane

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 październik 2013 - 09:58

"ubierasz" w słowa normalnie, np. ' od dnia... zostaje wprowadzona elektroniczna rejestracja czasu pracy. Czytniki czasu pracy znajdować się będą przy drzwiach wejściowych głównych do budynku oraz przy drzwiach wejściowych do hali produkcyjnej. Pracownik zobowiązany jest odbić kartę czasu pracy przy każdym wejściu i wyjściu do głównego budynku jak i do hali produkcyjnej. Czas pracy zarejestrowany za pomocą czytników, przesyłany jest automatycznie do systemu czasu pracy RCP, gdzie następuję ewidencjonowanie i rozliczanie czasu pracy każdego pracownika.' itp. itd. 

#7 Guest_wero_nika

Guest_wero_nika
  • Goście

Napisano 31 październik 2014 - 11:31

Zamontowaliśmy u Nas system RCP. Dzięki niemu mamy raporty z naszymi działaniami. Dokładne ilości godzin, nadgodzin, urlopów oraz form rozliczenia za nie. Dzięki niemu pozbyliśmy się chaosu związanego z administrowaniem przepracowanych godzin.

Polecam

#8 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2015 - 11:39

Jeśli ktoś szuka dość prostego systemu rejestracji to w mojej firmie zastosowałem rejestrator RCP E302 ze stronki keldata.com

Montaż i obsługa jest banalna, a cena w okolicach 500zł.  Na koniec miesiąca generuje sobie wydruk i po problemie. Po zastosowaniu tego urządzenia skończyły się problemy z "podpisał listę niby o 17, a wyszedł godzinę szybciej" . Spóźnialscy też się wzięli za siebie. Wydatek niewielki i u mnie działa. W niedużych firmach to spokojnie wystarczy.  

Pozdrawiam!
T.

#9 Guest_Hania

Guest_Hania
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2015 - 07:44

Jest to rozwiązanie ku któremu przychyla się coraz więcej firm. Jednym z powodów jest dążenie do sprawiedliwości społecznej, ponieważ jedni pracownicy narzekają na to, że drudzy się spóźniają, podczas gdy ci pierwsi są zawsze punktualni, cóż... Ja pracuję w małej firmie więc mnie ten problem nie dotyczy, bo atmosfera jest u nas raczej rodzinna. Ale co ciekawe system ten wprowadzono do przedszkola mojej córki... I muszę przyznać, że mimo początkowego sceptycyzmu (kontrola) jestem teraz bardzo na tak. Rodzice wykazują się większą odpowiedzialnością, ale też wiadomo, że nauczycielka jest z dziećmi przez cały czas trwania zajęć przedszkolnych. Więc jeżeli system taki (od firmy Biosys) sprawdził się w przedszkolu, to dlaczego nie ma sprawdzić się w firmie dorosłych ludzi? Pozdrawiam! 

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2015 - 11:46

W przedszkolu mojego dziecka też jest taki system (ale nie od Biosys a od Controlsys). Na początku był wielki lament, że trzeba będzie się odbijać kartami, że będzie się ich zapominać, że nie zawsze ta sama osoba odbiera dziecko i co wtedy. Jednak po roku mogę śmiało stwierdzić, że system jednak ma swoje plusy. Nie muszę się nigdzie podpisywać przyprowadzając czy odbierając córkę (o tym też zapominałam), na koniec miesiąca ale też na każde moje żądanie dostaję gotowy raport z uwzględnieniem wszystkich opłat (za wyżywienie, zajęcia dodatkowe, czesne, itp.), system nawet ładnie wygląda, tak nowocześnie i zachodnio wink.png. Co prawda system "zmusza" mnie to bycia punktualną, bo akurat moje przedszkole nalicza dodatkowe opłaty, jeśli przyprowadzę/odbiorę dziecko w innych godzinach niż się zadeklarowałam, ale trochę dyscypliny nie zaszkodzi a i w przedszkolu wszystko jest bardziej uporządkowane i nie ma zamieszania z przyprowadzaniem i odbieraniem dzieci po wyznaczonym czasie - często rodzice przyprowadzali dzieci jak im wygodnie, nawet w trakcie posiłków (!). Uważam, że wielką zaletą takiego systemu jest zwiększenie bezpieczeństwa (nikt bez karty nie dostanie się do przedszkola) oraz to, że dokładnie wiemy kto odebrał nasze dziecko z przedszkola. Także szczerze taki system polecam.

#11 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 31 październik 2015 - 19:49

W mojej firmie rozwiązanie sprawdza się znakomicie, także od firmy Biosys, więc mogę to serdecznie polecić. :> 

#12 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 24 listopad 2015 - 12:34

W mojej firmie też stosuje się system od Biosys. Początkowo wszyscy byli przerażeni, nie wiedzieliśmy co i jak, odbijanie kart to była jakaś czarna magia. Ale szybko nauczyliśmy się korzystać z tego systemu i dzisiaj uważam, że to był dobry krok ze strony firmy. Każdy wie na czym stoi, nie ma bezpodstawnego siedzenia na nadgodzinach itp.

#13 Guest_Maciej82

Guest_Maciej82
  • Goście

Napisano 02 marzec 2016 - 15:10

Od kilku lat używam systemu od Biosys i jestem bardzo zadowolony. Jestem szefem niewielkiej firmy, która zatrudnia kilkudziesięciu pracowników. Niektórzy z nich ciągle się spóźniali lub zrywali się wcześniej z pracy. W końcu zamontowałem ten system i od tej pory jest spokój z nieuczciwymi zagraniami pracowników smile.png

#14 Guest_Marceli

Guest_Marceli
  • Goście

Napisano 09 marzec 2016 - 16:30

U nas stosujemy inEwi. Każdy z pracowników posiada własny QR kod, a jednocześnie jak przychodzimy i wychodzimy z pracy, trzeba podejść do tabletu, który robi nam zdjęcie. Niestety nie można już odbijać kart kolegom z pracy, ale rozumiem właścicieli mojej firmy. Czasem zdarzało się, że o 14 nie było już połowy ekipy za biurkami. 

#15 Guest_Aleks

Guest_Aleks
  • Goście

Napisano 09 marzec 2016 - 21:19

W mojej firmie korzysta się z inEwi. Nie chciałbym, żeby to wyglądało jak reklama. Sprawdza się dobrze - wykorzystując QR kody i zdjęcia, które każdorazowo robione są przez tablet każdemu z osobna. 

#16 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 12:19

W przedszkolu mojego dziecka też jest taki system (ale nie od Biosys a od Controlsys). Na początku był wielki lament, że trzeba będzie się odbijać kartami, że będzie się ich zapominać, że nie zawsze ta sama osoba odbiera dziecko i co wtedy. Jednak po roku mogę śmiało stwierdzić, że system jednak ma swoje plusy. Nie muszę się nigdzie podpisywać przyprowadzając czy odbierając córkę (o tym też zapominałam), na koniec miesiąca ale też na każde moje żądanie dostaję gotowy raport z uwzględnieniem wszystkich opłat (za wyżywienie, zajęcia dodatkowe, czesne, itp.), system nawet ładnie wygląda, tak nowocześnie i zachodnio wink.png. Co prawda system "zmusza" mnie to bycia punktualną, bo akurat moje przedszkole nalicza dodatkowe opłaty, jeśli przyprowadzę/odbiorę dziecko w innych godzinach niż się zadeklarowałam, ale trochę dyscypliny nie zaszkodzi a i w przedszkolu wszystko jest bardziej uporządkowane i nie ma zamieszania z przyprowadzaniem i odbieraniem dzieci po wyznaczonym czasie - często rodzice przyprowadzali dzieci jak im wygodnie, nawet w trakcie posiłków (!). Uważam, że wielką zaletą takiego systemu jest zwiększenie bezpieczeństwa (nikt bez karty nie dostanie się do przedszkola) oraz to, że dokładnie wiemy kto odebrał nasze dziecko z przedszkola. Także szczerze taki system polecam.

Szczerze powiedziawszy zwróciły te posty moją uwagę mimo, że interesował mnie kompletnie inny wątek smile.png Polecam Inewi. Kod OQ - który jest kartą można drukować w dowolnej ilość - więc nie będzie problemu z kartami smile.png może wtedy przedszkole dałoby np. po 2 karty na rodzinę - koszt to 2 grosze, tak liczę za kawałek kartki smile.png

#17 Guest_Marcin.W

Guest_Marcin.W
  • Goście

Napisano 09 maj 2016 - 11:35

RCP na prawdę usprawnia ewidencję czasu pracy - potwierdzam na przykładzie własnej firmy, średnie przedsiębiorstwo, przemysł drzewny, system od Infinite. Pierwszy plus, jaki zauważyłem po wdrożeniu, to poczucie większej swobody u pracowników. Chodzi o to, że przestali być tak spięci w momentach potrzeby wyjścia w godzinach pracy, rozpoczęcia dnia pracy od późniejszej godziny albo wcześniejszego wyjścia. Nikt nikogo nie musi kontrolować i podejrzewać, bo wszystkie wyliczenia są w systemie.

#18 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 17 maj 2016 - 08:00

Po tych opiniach sprawdziłem INEWI. Ciekawe rozwiązanie i zdecydowanie okres testowy upewnia Cię w tym, że chcesz to mieć. Panowie na tyle mili, że bez problemu zdalnie rozwiązują wszystkie problemy bez zajmowania czasu. Jak na razie jedyne dla mnie rozwiązanie w pełni funkcjonalne.

#19 Guest_Dariusz_C

Guest_Dariusz_C
  • Goście

Napisano 20 maj 2016 - 13:27

U mnie w firmie pracownicy (12) posiadają takie karty. Bardzo ułatwiło nam to kontrolowanie czasu, nie mamy teraz problemu z pracownikami. Zauważyliśmy, że jakoś bardziej zaczęli szanować pracę, nie ma spóźnień. Karty zamawialiśmy w cardon.com.pl Bardzo dobre jakościowo karty, nie widać śladów użytkowania - mam na myśli ścieranie się nadrukowanych danych itd. Cenowo też bardzo dobrze do nas podeszli. 

#20 Guest_Kamil_Sz

Guest_Kamil_Sz
  • Goście

Napisano 21 maj 2016 - 20:19

U mnie w firmie pracownicy (12) posiadają takie karty. Bardzo ułatwiło nam to kontrolowanie czasu, nie mamy teraz problemu z pracownikami. Zauważyliśmy, że jakoś bardziej zaczęli szanować pracę, nie ma spóźnień. Karty zamawialiśmy w cardon.com.pl Bardzo dobre jakościowo karty, nie widać śladów użytkowania - mam na myśli ścieranie się nadrukowanych danych itd. Cenowo też bardzo dobrze do nas podeszli. 

Fajnie wiedzieć, sprawdzę sobie ich ofertę i zastanowie się też nad takim rozwiązaniem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych