Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy można zabronić pracownikom opuszczan...

wróć do serwisu Moja Firma 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102714 postów

Napisano 01 sierpień 2008 - 00:34

W naszym zakładzie pracy wszyscy pracownicy pracują po 8 godzin dziennie. W związku z tym przysługuje im 15-minutowa przerwa wliczana do czasu pracy. Czy w czasie tej przerwy mogą oni opuszczać zakład pracy, czy można im tego zabronić? Powrót do artykułu: Czy można zabronić pracownikom opuszczania zakładu pracy w czasie przerwy

#2 Guest_Hans

Guest_Hans
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2008 - 00:34

odpoczynek to odpoczynek. Jeśli wykonuję polecenia pracodawcy to świadczę pracę. Jeśli każe mi nie pracować tylko siedzieć na tyłku przez 15 minut to jest to polecenie i akurat w ten sposób nie odpoczywam. Jeśli mam odpocząć to nie można mi nakazać jak mam odpoczywać bo nie będzie to odpoczynkiem od pracy tylko dalej pracą tzn. wykonywaniem wypełnionego w 100% treścią polecenia pracodawcy. Albo albo. albo mam przerwę i wolna rękę albo nie mam przerwy. regulamin nie może zatem być sprzeczny z ustawą, która daje mi prawo do odpoczynku czyli nie pracowania czyli nie podlegania poleceniom pracodawcy, bo w tym czasie nie świadczy się pracy czyli zdarzenie to nie ma reżimu stosunku pracy.

#3 Guest_RTR

Guest_RTR
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2017 - 17:38

Myli się Pan Panie Korzuch. Akt tak niskiej rangi jak regulamin pracy nie może stać w sprzeczności z konstytucją. Pracownik ma prawo spędzić przerwę w taki sposób w jaki chce, choćby stojąc na głowie poza bramą zakładową

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 listopad 2019 - 13:56

Niby wszystko ok , tylko to pracodawca odpowiada za pracownika który na przerwie idzie do Żabki i potrąca go samochód ( kwalifikowane to jest jako wypadek w pracy) odszkodowanie , renta itp . Polecam jest taki druczek jak ewidencja wyjść w godzinach służbowych, podpis pracownika że wychodzi i pracodawca ma spokojną głowę

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych