Skocz do zawartości

nowa instrukcja

wróć do serwisu Księgowość 22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2012 - 10:01

Prosze o radę jak poprawnie wprowadzić nową instrukcję obiegu dokumentówNapiałam nowa instrukcje do tego zarzadzenie dyrektora wprowadzajace ta instrukcję, ale nie wiem jak napisac w zarzadzeniu o starej instrukcji z aneksami która straciła moc.Czy pisze się"traci moc instrukcjia......wprowadzona zarzadzeniem......"Czy pisze się "traci moc zarzadzenie nr... w sprawie instrukcji.....'Czy pisze się o aneksach które tez traca moc czy tylko pisze się o macierzystej intrukciBardzo prosze o pomoc dawno tego nie robiłam i troche sie pogubiłam

#2 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 10:35

U mnie traciło by moc zarządzenie wprowadzające instrukcję, bez wspominania o aneksach

#3 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 10:38

Tyle, że u mnie zawsze w sytuacji wydania nowego zarządzenia opiniuje prawnik, który podpowiada jak zrobić żeby było dobrzeDołączona grafika

#4 Małgosia

Małgosia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 430 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 31 sierpień 2012 - 10:43

Nie sporządza się aneksów do zarządzeń. Aneksy służą głównie do umów.

#5 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2012 - 10:52

Małgosiu a jak wprowadzć zmianę np do instrukcji obiegu dokumentów wprowadzoną zarzadzeniem Dyrektora jak nie aneksem to czym

#6 Małgosia

Małgosia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 430 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 31 sierpień 2012 - 11:01

Np. Z dniem XXXXX traci moc Zarządzenie nr xxx Kierownika jednostki xxxxxxx z dnia xxxxxxx w sprawie ..........Zarządzenie wchodzi w życie z dniem xxxxJeżeli napisałam zbyt lakonicznie pytaj

#7 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2012 - 11:10

rozumię, ale jak wprowadzić zmianę do instrukcji obiegu dokumentów np: "w $ 3 kwota 300zł zastępuje się kwota 400zł...."czym ,chyba nie nowym zarzadzeniem

#8 Małgosia

Małgosia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 430 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 31 sierpień 2012 - 11:15

Prosze o radę jak poprawnie wprowadzić nową instrukcję obiegu dokumentówNapiałam nowa instrukcje do tego zarzadzenie dyrektora wprowadzajace ta instrukcję, ale nie wiem jak napisac w zarzadzeniu o starej instrukcji z aneksami która straciła moc.Czy pisze się"traci moc instrukcjia......wprowadzona zarzadzeniem......"Czy pisze się "traci moc zarzadzenie nr... w sprawie instrukcji.....'Czy pisze się o aneksach które tez traca moc czy tylko pisze się o macierzystej intrukciBardzo prosze o pomoc dawno tego nie robiłam i troche sie pogubiłam

ela- napisałaś powyżej,że instrukcja traci moc, bo napisałaś nową. Jeżeli napisałaś nową, a stara traci moc to do tego się ustosunkowałam. Teraz rozumiem,że wprowadziłaś zmiany tylko w instrukcji? W niektórych miejscach?

#9 Małgosia

Małgosia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 430 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Każde zmiany tego typu wprowadza się zarządzeniami

#10 mml

mml

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1465 postów

Ja zawsze piszę: Aneks nr ... do IOD i dokonuje zmiany tresci, następnie wprowadzam zarządzeniem aneks.

#11 Guest_Biuro

Guest_Biuro
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2012 - 11:18

Nie sporządza się aneksów do zarządzeń. Aneksy służą głównie do umów.

Ty czytaj uwaznie co nie!!!
Ela pisze o aneksach do instrukcji a nie do zarzadzeń.
Przeczytaj jej pytanie ze zrozumieniem

#12 Guest_§

Guest_§
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2012 - 11:22

Wy chyba pytanie nie zrozumiałyście!!!!!

Ela pyta:ale nie wiem jak napisac w zarzadzeniu o starej instrukcji z aneksami która straciła moc.

Tylko Agnieszka odpowiedziała na pytanie: traci moc zarządzenie

Wy odpowiadacie tylko po to aby bić pianę

#13 mml

mml

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 11:30

Wy chyba pytanie nie zrozumiałyście!!!!!

Ela pyta:ale nie wiem jak napisac w zarzadzeniu o starej instrukcji z aneksami która straciła moc.

Tylko Agnieszka odpowiedziała na pytanie: traci moc zarządzenie

Wy odpowiadacie tylko po to aby bić pianę

Tak masz rację Agnieszka odpowiedziała prawidłowo. Bardzo prosze przeczytaj post 7 i wtedy zarzucaj komuś "bicie piany". Pozdrawiam

#14 Małgosia

Małgosia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 430 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 31 sierpień 2012 - 11:31

Ty czytaj uwaznie co nie!!!
Ela pisze o aneksach do instrukcji a nie do zarzadzeń.
Przeczytaj jej pytanie ze zrozumieniem

Do instrukcji też się nie pisze aneksów. Aneksy służą do umów głównie

#15 mml

mml

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 11:32

Małgosiu, sorki ale nie masz racji do każdego dokumentu możemy napisać aneks , oczywiście aneks wprowadzany jest zarzadzeniem.

#16 Małgosia

Małgosia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 430 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 31 sierpień 2012 - 11:35

Zarządzenia, instrukcje .......to akty prawne. Ustawy, rozporządzenia to akty prawne. czy widzieliście w ustawach, czy rozporządzeniach aneksy?

#17 snejk

snejk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 11:36

Moc traci zarządzenie. Możesz napisać że traci moc zarządzenie nr ...wprowadzające instrukcję... ze zmianami.Jak wprowadzasz tylko zmianę a stare nie traci mocy to kolejne "zarządzenie..w sprawie zmiany instrukcji...." potem paragraf 1- 'W instrukcji.. wprowadza się następujące zmiany: ...i wypunktowujesz.

#18 Małgosia

Małgosia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 430 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 31 sierpień 2012 - 11:39

Po przejęciu księgowości są zawsze kontrole w naszych jednostkach. Przeczytałam w protokole,że poprzedniczka wprowadzała aneksami zmiany w instrukcjach i to szło zarządzeniem To jej zarzucono.

#19 Małgosia

Małgosia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 430 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 31 sierpień 2012 - 11:41

Małgosiu, sorki ale nie masz racji do każdego dokumentu możemy napisać aneks , oczywiście aneks wprowadzany jest zarzadzeniem.

mmlDołączona grafika , każda uwaga jest dla mnie cenna bo daje do myślenia, przecież mogę się mylić dlatego nie ma za co przepraszać

#20 mml

mml

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 11:51

w poniedziałek mam prawniczke i sprawdzę jak to jest z tymi aneksami. U nas opracowaniem aktów wewnetrznych zajmuje sie komórka organizacyjna i sama jestem ciekawa czy to jest prawidłowo. Chociaż przez tyle lat nie było żadnych uwag ze strony kontrolujących.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy