Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak się ma sprawa z rachunkami zarządzanymi i Secured Forex?

inwestowanie forex rachunki zarządzane

wróć do serwisu Moja Firma 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Siwy

Siwy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 sierpień 2012 - 19:06

Hej!Z kilku ciekawostek i nowości dotyczących inwestowania zdobytego kapitału, udało mi się ostatnio podłapać temat rachunków zarządzanych. Są to rachunki inwestycyjne prowadzone na rynku walutowym, podobno dość skuteczne i pewne. Podobno na Zachodzie z powodzeniem z tego korzystają. Jedną z firm która dość często przewija się w tej tematyce jest Secured Forex, który umożliwia założenie właśnie takiego rachunku.Ciekaw jestem czy rzeczywiście rachunki zarządzane są tak dobre jak chcieliby tego oferujący. Co myślicie i czy macie jakieś doświadczenia z tym związane?

#2 Guest_pawlos

Guest_pawlos
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2012 - 19:38

Na rachunkach zarządzanych można spokojnie zgromadzić pewien kapitał, co prawda nie od razu i nie w jeden miesiąc, ale inwestując w taki sposób przez kilka lat da się odłożyć na "emeryturę". To istotne, bo chyba nikt z dzisiejszych 30-latków nie łudzi się już, że państwo za te kilkadziesiąt lat wciąż będzie utrzymywać starchych ludzi. Moim zdaniem już niedługo emerytury jako takie przestaną istnieć. A jakoś trzeba będzie przecież żyć, więc o przyszłości i jesieni życia najlepiej pomyśleć już teraz. Tak, mam taki rachunek i.. nie narzekam:D

#3 Caroline

Caroline

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 13:49

Pomysł jest niezły, ale tak jak mówi pawlos, raczej dla tych, którzy planują długotrwałe inwestycje. Tutaj trzeba myśleć o tym, że jest to opcja, która dopiero po jakimś czasie przyniesie dobre zarobki. Oczywiście, to gra na forexie, więc trzeba liczyć się z ryzykiem. Ale z tego co widzę tutaj jest jakieś ubezpieczenie, więc ryzyko na pewno jest mniejsze.
Miejsce doskonałe na imprezę firmową - Promenada nad Zalewem Zegrzyńskim

#4 Siwy

Siwy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 22:54

A czy to całe ubezpieczenie to rzeczywiście mi coś daje? I czy ubezpieczenie jest tylko w tym Secured Forex czy także jest to typowa opcja dla rachunków zarządzanych? Pytam bo to szczerze mówiąc, jeden z głównych powodów dla których miałbym wybrać taki rachunek. Takie rozwiązania reklamowane są jako bezpieczne od innych i generalnie właśnie takich bym szukał gdybym miał inwestować w przyszłości :(

#5 Guest_pawlos

Guest_pawlos
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2012 - 23:35

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie to w tym kokretnym przypadku rachunków zarządzanych secured forex można mówić o samoobezpieczeniu. Wygląda to tak, że na oddzielny rachunek sływają Ci wszystkie zyski jakie zostały wypracowane poprzez inwestowanie na forexie i suma ta stanowi Twoje zabezpieczenie. Najwększym plusem takiego rozwiązania jest to, że możesz te pieniądze w każdej chwili wypłacić i zrobić z nimi co chcesz. Masz więc pełną swobodę.

#6 Caroline

Caroline

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 12:31

Przyznam, że ja nie znam żadnej innej firmy w Polsce, które oferuje takie rozwiązanie.Co do ubezpieczenie to właśnie tak to wygląda. Trochę mnie martwi to, że najpierw trzeba wypracować zyski, dopiero one bowiem stanowią Twoje ubezpieczenie. Ale z drugiej strony inwestując samemu na początku można stracić wszystki, a tutaj robią to doświadczeni brokerzy, więc jest duże pradwopodobieństwo że szybko da się te zyski odłożyć jako ubezpieczenie.

#7 Guest_pawlos

Guest_pawlos
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2012 - 13:30

Też mi się tak zdaje.

Ale z drugiej strony inwestując samemu na początku można stracić wszystki, a tutaj robią to doświadczeni brokerzy, więc jest duże pradwopodobieństwo że szybko da się te zyski odłożyć jako ubezpieczenie.

Dokładnie, jestem tego samego zdania. Brokerzy z ThinkForex to nie są jakieś przypadkowe i nieobeznane z tematem osoby, tylko starzy wyjadacze Forexu, którzy wypracowali dla swoich klientów ogromne zyski, i to na całym świecie. Mają dobrą opinię, więc można być ich pewnym. Nie sądzę, aby wykonywali jakieś nierozsądne i ryzykowne ruchy, bo przecież im więcej zarobią dla nas, posiadaczy takiego rachunku, tym większa prowizja wpłynie do ich kieszeni.

#8 Siwy

Siwy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 16:55

Dzięki ludzie za fajną dyskusje i fajne opinie. Dobrze że pojawił się ktoś kto taki rachunek posiada, bo słowa słowami, ale dopóki czegoś się nie sprawdzi osobiście to tak naprawdę niewiele więcej można powiedzieć. Rachunki zarządane wydawały mi się właśnie bardzo ciekawe, ale że nieufnie podchodzę do nowości to chciałem zasięgnąć opinii :(

#9 Caroline

Caroline

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 04 wrzesień 2012 - 21:51

Opinia się zawsze przyda, ale trzeba pamiętać, że to nie wystarczy. Najważniejsze to czytać umowy i wszystkie informacje. Na szczęście secured udostępnia wszystkie informacje na stronie, nie ukrywa nic i zawsze w razie czego można skontaktować się z konsultantem i dopytać o szczegóły w razie wątpliwości czy niejasności. Grunt to rzetelna informacja :(

#10 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 04 październik 2012 - 15:34

A ja gdybym miał wystarczająco kapitału, postawiłbym na fundusze private equity, czyli takie trochę „filmowe” przedsięwzięcia – przejmowanie spółek i podnoszenie ich obrotów. Sądzę, że emerytura nie byłaby mi już potrzebna J Ale private equity to opcja praktycznie nieosiągalna dla zwykłego obywatela. Co najwyżej uda mi się nabyć jakiś marny certyfikat inwestycyjny.

#11 Guest_olrk

Guest_olrk
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2012 - 13:48

A ja gdybym miał wystarczająco kapitału, postawiłbym na fundusze private equity, czyli takie trochę „filmowe” przedsięwzięcia – przejmowanie spółek i podnoszenie ich obrotów. Sądzę, że emerytura nie byłaby mi już potrzebna J Ale private equity to opcja praktycznie nieosiągalna dla zwykłego obywatela. Co najwyżej uda mi się nabyć jakiś marny certyfikat inwestycyjny.

#12 Gawlak

Gawlak

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 26 marzec 2013 - 22:16

Ten Forex to jest naprawdę dobre rozwiązanie?

#13 szaak

szaak

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 28 grudzień 2013 - 15:19

A tak z ciekawości, to jakie banki mają takie konta w swojej ofercie?

Pozdrawiam, Mariusz

Zajrzyj na pożyczki chwilówki na każdą okazję.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: inwestowanie, forex, rachunki zarządzane

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych