Skocz do zawartości

zaliczka na podatek dochodowy-PILNE jak ob...

wróć do serwisu Moja Firma 919 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_dorota

Guest_dorota
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2008 - 15:08

obowiązek podatkowy VAT przy usługach budowlanych powstaje 30 dnia od daty wykonania usługi (protokół odbioru) - nie wystawienia faktury. Jeżeli wcześniej otrzymasz zapłatę lub część tej zapłaty to obowiązek powstaje wcześniej - z data zapłaty. Jeśli jest to niecała kwota to tylko od tej kwoty. Termin płatności nie jest istotny. W twoim przypadku obowiązek powstanie 3 sierpnia (zakładam że. data faktury jest też datą wykonania usługi). Natomiast do podatku dochodowego usługę należy zaliczyć w lipcu.

#42 Guest_dorota

Guest_dorota
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2008 - 16:06

to czemu nie wybrałaś podatku liniowego ? Na nowy rok powinnaś to koniecznie zrobić.

#43 Guest_sylwuś

Guest_sylwuś
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2008 - 20:54

dlaczego jak sie oblicza miesięczną zaliczkę wg zasad ogólnych np 10 000 x 19% - 572,54 to co m-c odejmujemy te 572,54(teraz inna kwota). czy to nie wychodzi na to że 12 razy korzystamy z tego zmniejszenia.nie powinniśmy tego podzielić na 12 i co m-c odejmować 1/12?

#44 Guest_agata

Guest_agata
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2008 - 21:01

wydaje mi sie ze odejmuje sie 1/12 przy zaliczkach podatku od wynagrodzeń (pit-4)

#45 Guest_dorota

Guest_dorota
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2008 - 10:01

jak obliczasz podatek z działalności to dochód i koszty masz narastająco z całego roku , dlatego tą ulgę też całoroczną odejmujesz , podobnie ZUSy też narastająco , i tak wyliczony podatek też jest podatkiem od początku roku , po czym od tego odejmujesz już wcześniej zapłacone zaliczki w miesiącach poprzednich i wychodzi ci zaliczka miesięczna. Nie jest dozwolone odejmowanie co miesiąc po kilka złotych.(po 1/12)

#46 Guest_kaśka h

Guest_kaśka h
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2008 - 10:28

Dorotka dziękuję i pozdrawiam

#47 Guest_ Nowa xx

Guest_ Nowa xx
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2008 - 11:25

Z całej tej litanii widzę że i tak nie dacie rady odżałuj te kilka złoty na dobrą księgową z uprawnieniami a będziesz mogła spać spokojnie. Nic nie piszesz o rozliczeniach VAT7 Obecnie są takie Biura Rachunkowe które drogą elektroniczną poprowadzą rozliczenie.Przemyślcie te sprawy bo koniec roku będzie tragiczny znam to z autopsji. Potem się błaga księgową o ratunek na który nieraz jest za późno i trzeba słono zapłacić.

#48 Guest_Irko

Guest_Irko
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2008 - 20:01

jak obliczyć podatek dochodowy ?Mój zysk wynosi 3054 .Prowadzę działalność pierwszy miesiąc. Ile wynosi składka na ZUS i ile wynosi kwota wolna od podatku?

#49 Guest_BOŻENA

Guest_BOŻENA
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2008 - 00:27

a MOŻE JEST KTOŚ GENIALNY KTO STWORZYŁ SOBIE TAKI WZÓR W EXCELU ?? JEŚLI TAK TO PROSZĘ PODESŁAĆ MI NA MAILA GIFT666@WP.PL Z GÓRY DZIĘKUJĘ BOŻENA

#50 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2008 - 12:36

do tego nie potrzeba żadnego wzoru, wystarczy przeczytać powyższe wpisy, i ewentualnie potem jeszcze dopytaćzaliczkę oblicza się tak: dochód x 19 % - 586,85 - zapłacona składka zdrowotna /ale nie cała lecz 7,75 % podstawy/zapłacone składki społeczne można wpisywać do kpir jako kup lub odliczać od dochodu, polecam to pierwszeIrko - od takiej kwoty podatku jeszcze nie ma, nie wiem co u ciebie jest z ZUS-em, zgłosiłeś się czy nie ?

#51 Guest_sandra

Guest_sandra
  • Goście

Napisano 07 październik 2008 - 21:30

co znaczy narastająco bardzo proszę o prostą dla mnie odpowiedz

#52 Guest_RI

Guest_RI
  • Goście

Napisano 14 październik 2008 - 21:51

Mam pytanie do koleżanki :) bo widzę że jest dobrze zorientowana...Prowadzę działalność pierwszy miesiąc (od września).Pierwsze składki do ZUS zapłaciłem w październiku.Czy od zaliczki na podatek dochodowy za wrzesień odejmuję 7,75% składki zdrowotnej, czy z racji tego że zapłata była w październiku będę mógł odjąć tą kwotę dopiero w przyszłym miesiącu.A także...Czy obliczając zaliczki miesięczne na podatek dochodowy uwzględniać przychody i koszty z PIT-11 otrzymanego od pracodawcy, z którym rozwiązałem umowę z końcem sierpnia. Wysokość dochodu na PIT to ponad 44900,- czyli przekroczona pierwsza skala.

#53 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 15 październik 2008 - 23:22

dzięki, trochę się orientuję :)zapłacone zdrowotne można odjąć dopiero za miesiąc w którym była wpłata, czyli za październikobliczając zaliczki z dg nie bierze się pod uwagę innych dochodów osiągniętych w danym roku, i niestety trzeba się liczyć z prawdopodobną koniecznością dopłacenia podatku w kwietniu 2009

#54 Guest_mam pytanie

Guest_mam pytanie
  • Goście

Napisano 16 październik 2008 - 22:07

witam, proszę o korektę czy dobrze liczę. mój dochód 4035 *19% - 586,85-7,75% składki zdrowotnej(czyli 183,22) wychodzi -3,42 czyli nie ma do zaplacenia

#55 Guest_mam PILNA SPRAWA !!!!!!!!!!!!!!!

Guest_mam PILNA SPRAWA !!!!!!!!!!!!!!!
  • Goście

Napisano 16 październik 2008 - 22:57

Od 1 sierpnia prowadzę działalność gospodarczą, niestety nie jest ona zbyt dochodowa jak dotąd nie przekroczyłem progu, od którego powinienem zapłacić podatek dochodowy (jestem generalnie na -). Ale martwi mnie jedno, poza składkami na ZUS jak dotąd nie wpłacałem żadnej kasy do US. Żadnych zaliczek a w zasadzie 20 mija kwartał ( i konieczność wpłaty) od czasu, gdy prowadzę działalność, hmm czy nie czas najwyższy coś w końcu zapłacić fiskusowi. Czytałem o jakichś zaliczkach na podatek płatnych, co miesiąc... już zupełnie się w tym pogubiłem... Proszę o pomoc.

#56 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 19 październik 2008 - 01:21

Mam pytanie, jak obliczyć dochód za dany m-c w pkpir przy zakupach towarów, co zrobić z kol. 10 jeżeli nie robię za dany m-c spisu z natury. Czy odejmuję ją od przychodu?

#57 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 19 październik 2008 - 12:34

nie, wartość remanentów uwzględnia się dopiero w rocznym rozliczeniu, w wyliczeniu kup, tzn. raczej różnicę remanentów

#58 Guest_Jola

Guest_Jola
  • Goście

Napisano 19 październik 2008 - 22:44

do koleżanki: widzę że jesteś osobą kompetentną więc mam pytanie czy moja sugestia jest słuszna? że nie przekraczając miesięcznie dochodu (już po odliczeniach kosztów) 900 zł, nawet sumując tą kwotę narastająco odejmując od podatku składkę zdrowotną nie zapłacimy żadnej zaliczki do końca roku??

#59 Guest_dorzia

Guest_dorzia
  • Goście

Napisano 20 październik 2008 - 11:47

Do Agi - w pkpir dochód co miesiąc oblicza się odejmując od przychodów wszystkie koszty tzn. zakup towarów, oraz inne wydatki. Dopiero na 31.12. robi się spis z natury i ujmuje się go w rozliczeniu rocznym.Do Joli- zgadza się jeżeli dochody miesięczne nie przekraczają ok. 900 zł u osoby opłacającej ZUS nie powstaje zaliczka na podatek dochodowy.

#60 Guest_michal

Guest_michal
  • Goście

Napisano 20 październik 2008 - 13:52

Witam. mam pytanie . od jakiej kwoty dochodu płaci sie zaliczkę na podatek? słyszałem,że kwota wolna od podatku to jakieś 3000. czy jeśli prowadzę dg i przekroczę tą kwotę a moje koszty narastajaco liczone to 14tys zł- to czy płacę zaliczkę?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy