Skocz do zawartości

cdn optima

wróć do serwisu Moja Firma 51 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_grazia

Guest_grazia
  • Goście

Napisano 20 listopad 2007 - 15:45

co sadziecie o programie CDN Optima? Czy jest jakis skrypt do szybkiego opanowania tego programu? Jak zdobycie opis szybko i tanio? Dzieki za rady.pozdrawiam.

#2 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 21 listopad 2007 - 16:13

Program dobry, ale szczegółowy i trzeba go dobrze poznać z każdej strony. Szkolenia z niego przeprowadzaja przedstawiciele programu.

#3 Guest_Bożena

Guest_Bożena
  • Goście

Napisano 22 listopad 2007 - 11:50

Dodam tylko, że bardzo dobry.Dodatkowa zaleta to możliwość korzystania ze stałego wsparcia konsultantów i partnerów - pomoc niemal natychmiastowa i fachowa.Uczyłam się go sama z podręcznikiem OP!my w ręku.Polecam i życzę sukcesów!

#4 Guest_lidia

Guest_lidia
  • Goście

Napisano 26 listopad 2007 - 20:17

Tak, rzeczywiście program jest łatwy w obsłudze po bliższym jego poznaniu i dobrym ustawieniu wszystkich parametrów. Ja też uczyłam się go sama z podręcznika na CD (wersja DEMO programu), który otrzymałam z COMARCH-u.

#5 Guest_Plum

Guest_Plum
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2007 - 16:17

Mam pytanie - skoro tak go rozpracowaliście. Jak zrobić spis z natury, taki jak robi się np. na koniec roku, bo tam wprawdzie jest taka opcja, ale podaje średnią cenę zakupu, albo ostatnią, a wg zasada rachunkowości przecież powinna być każda sztuka po takiej cenie zakupu po jakiej faktycznie została kupiona...

#6 Guest_Justi

Guest_Justi
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2008 - 22:11

Spis z natury w tym programie można wykonać również z podziałem na dostawy i wówczas wykazywane ceny są takie jak na dokumentach przychodowych.

#7 Guest_dariusz.biegacz

Guest_dariusz.biegacz
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2009 - 00:26

najpierw pracowałem na FPP. Potem wybrać musiałem program, który wchłonąłby bazę FPP oraz był przyjazny dla naszej firmy i stosunkowo niedrogi. Wybrałem Optimę. Praca w środowisku windows, możliwość eksportu danych do excela, elementy CRM to cenne elementy. Optimę ulepszaliśmy pad kątem potrzeb naszej firmy, a więc były pisane dla nas skrypty np. do kontrolowania stanów magazynowych, usuwania dokumentów anulowanych, zapobiegające powstawaniu luk w numeracji faktur (mamy kilka serii faktur). Liczę że Optima rozwinie moduł CRM. Mankamentem jest to, że gdy skończy się licencja roczna a chcemy dokupić kolejny moduł lub stanowisko a powstała już nowsza wersja Optimy to musimy wykupić kolejną wersję optimy na całość + potrzebne nam stanowisko czy moduł. To pewnie dlatego Comarch produkuje w roku coraz nowsze wersje, które bywają niewiele różniące się od poprzednich. Zatem gdy kupujecie Optimę i nie chcecie płacić za kolejny rok licencji to wykupcie moduły i stanowiska perspektywicznie. Gorzej jak macie program księgowy też w Optimie a nie np. w FPP KH, bo jeśli tu się coś zmieni (nowe rozporządzenia podatkowe) i trzeba nowszej wersji to musicie wykupić też licencje na całość. Najlepiej mieć program księgowy, który wczytuje dane z Optimy a jednocześnie jest niezależny od niej i tani w apgreitowaniu. Generalnie program niezły, ale drogi z powodu konieczności wykupu licencji na kolejne lata (aczkolwiek można to ominąć - zob. wyżej)

#8 Guest_zniesmaczony

Guest_zniesmaczony
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2009 - 11:23

kupiłem optimę i program magazynowy bardzo mi się nie podoba, wyszukiwanie towaru po indeksie jest beznadziejne, trzeba znać dokłądną nazwę towaru - nie wystarczy ciąg znaków, żeby program podpowiedział szukany asortyment, wg mnie porażka i wyrzucone pieniądze

#9 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2010 - 20:24

Pracuję na CDN Optima już ponad 1,5 roku i mogę śmiało powiedzieć, iż program ten jest mało przyjazny dla użytkownika. Wiele operacji trzeba dokonywać przez dziesiątki kliknięć oraz przejść między oknami. Posiadamy duże magazyny około pół miliona pozycji i wyszukanie żądanego przedmiotu stwarza nielada problem. Program powinien być w 100% gotowy i funkcjonalny, a okazało się, że jest on raczej w fazie " testów " i dopracowania. Ogólnie odradzam ten program dla dużego przedsiębiorstwa. Przedstawiciele programu wszystko robią po łebkach, aby tylko jak najwięcej spędzić czasu w przedsiębiorstwie, a co za tym idzie dużo zarobić naszym kosztem.

#10 Guest_marter

Guest_marter
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2010 - 10:05

trzeba znać dokłądną nazwę towaru - nie wystarczy ciąg znaków,:) wystarczy trzeba tylko napisać filtr i bedzie szukał tego co wpisze a nie dokładnej nazwy :)

#11 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2010 - 11:22

Moje biuro korzysta z systemu cdn optima, jak na program dla biur rachunkowych jest ok, przy wdrożeniu miałem problemy z nazewnictwem z kosmosu np. preliminarz jak by nie mógł być terminarz. Jednak uważam osobiście że dla prowadzenia małej firmy wystarczy system dostępny on-line wfirma.pl przewaga takich rozwiązań webowych jest stała aktualizacja dostosowująca system do aktualnie obowiązujących przepisów, niska cena, dostępność z każdego miejsca, a dla laika napewno przydatna funkcją są opracowane przez księgowych schematy księgowe, pozwalają one na chłopski rozum wprowadzać dane zgodnie z przepisami. CDN udostępnia szereg narzędzi za które dodatkowo trzeba płacić a co roku wykupywać abonament na aktualizację, warto wziąć to pod uwagę serwisy internetowe większość narzędzi udostępniają za symboliczna opłatę i nie płaci sie dodatkowo za modernizacje i nowości.

#12 Guest_sylwia

Guest_sylwia
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2010 - 13:07

czy w module kadry płace można drukować ewidencję czasu pracy? nigdzie nie mogę jej znaleźć. proszę o pomoc

#13 Guest_piter

Guest_piter
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2010 - 18:53

witamczy ktos orientuje sie gdziem mozna dopisac kwote wolna 46,33 miesiecznie , na PIT nie , gdzies we włascicielach ? bo nie mge tego znalezcdzikei z góry

#14 Guest_Gł.Księgowy

Guest_Gł.Księgowy
  • Goście

Napisano 27 luty 2011 - 19:35

Zdecydowanie odradzam ten program.Strasznie durny program,wiecznie problemy,wolno chodzi.Najgorszy program na jakim pracowałem.

#15 Guest_syla

Guest_syla
  • Goście

Napisano 28 luty 2011 - 13:52

zgadzam się z Tobą, okropny jest ten program.

#16 Guest_weronika

Guest_weronika
  • Goście

Napisano 08 marzec 2011 - 13:39

Witam!Jak znacie Optimę, to proszę o poradę jak prawidłowo utworzyć schematy księgowe, na co zwrócić uwagę,czy zaznaczać kategorie itp. Bowiem ściągnęłam wzorcowy plan kont i schematy, wprowadziłam fakturę i mi nie księguje. komunikat, że księgowania się nie bilansują, księguje brutto - rozrachunki, VAT, a nie księguje netto rozliczenie zakupu. Chociaż jak bym chciała księgować w koszt, tylko na "4"Serdeczne dzięki

#17 Guest_Maja

Guest_Maja
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2011 - 21:35

Odradzam kupno tego programu,jest to bardzo ograniczony program,dla firmy do max 10 osób.Wydruków sensownych nie można zrobić.A te ,które oferuje program ,to są zrobione przez osoby ,które nie wiedzą do czego mogą być potrzebne zestawienia.Po prostu głupoty.Uczestniczyłam we wdrażaniu około 5 programów i użytkowałam je(mam duży staż pracy) i ten jest najgorszy.Nieergonomiczny,nieekonomiczny,przede wszystkim,żle wylicza podstawy chorobowego.

#18 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 13 maj 2011 - 09:16

Witam , Po inwentaryzacji, spisie z natury program dopisuje sobie sam pozycje których nie było, co zrobić?

#19 Guest_Trinity

Guest_Trinity
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2011 - 11:15

Używam oprogramowania Comarchu od lat, wcześniej DOS-owe teraz Windowsowe. Nigdy nie miałam z nimi większych problemów, a jeśli miałam to tylko z własnej niewiedzy. Optima przeznaczona jest do obsługi małych i średnich przedsiębiorstw i tak na nią należy patrzeć. Jeśli chodzi o moduł Płace/Kadry, to śmieszą mnie stwierdzenia typu : "źle liczy podstawy chorobowe" albo że "brak wydruków" czy "głupoty". Obecnie mam zarejestrowanych w Optimie 495 Pracowników i wszystko działa super. Ale aby poznać program nie wystarczy w nim poklikać w 3 miejscach. I jeśli się uważa, że coś "się źle liczy" to najpierw trzeba poszukać dlaczego i to zrozumieć. Jak dla mnie program jest bardzo dobry, posiada wszystko co trzeba a na wyliczeniach można się wzorować. Biorąc pod uwagę jeszcze niską cenę - ja mogę polecić z czystym sumieniem.

#20 Guest_andzia

Guest_andzia
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2011 - 11:23

czy mozecie pomóc mi w sprawie modułu kadry i płace, dokładnie chodzi mi o wydruki swiadectw pracy, gdy pracownik pracuje np. rok na jednym stanowisku a później na 3 innych, jak to wprowadzić w system żeby i na swiadectwie się to wszystko ładnie wydrukowałao???dziękuję pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych