Skocz do zawartości

jak założyć działaność- usługi hydr...

wróć do serwisu Moja Firma 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_chiccca

Guest_chiccca
  • Goście

Napisano 08 luty 2010 - 11:51

Witam, proszę poradźcie jak zabrać się do tematu. mój narzeczony chce założyć swoją jednoosobową działalność gospodarcza, zamierza świadczyć usługi hydrauliczne. Niespodziewany się na początku zbyt wielu zleceń i nie wiemy kompletnie jak się do tego zabrać. Chcemy przyjmować zlecenia na montaż, wymianę i naprawę instalacji itp. sam chcemy kupować materiał i wliczać go w koszty.1. wiem mniej więcej do jakich urzędów trzeba się udać załatwić formalności2. nie wiem jaką formę opodatkowania wybrać, ktoś radził nam księgę przychodów i przychodów oraz VAT - czy to dobry pomysł, na co mamy zwrócić uwagę.3. co można wliczać w koszty firmy, jak ew. odlicza się Vat, na czym to polega4. posiadamy auto, które chcielibyśmy wykorzystać w firmie, czy jest możliwość użyczenia auta (auto nie jest własnością narzeczonego, który otwiera działalność) firmie i czy w ten sposób można odliczać paliwo? W jaki sposób czy zwyczajnie kwota zapłacona za paliwo widniejąca na fakturze jest kosztem firmy?5 czy po otwarciu firmy można się starać o dotacje? Na co one mogą być przeznaczone? Na narzędzia czy także na auto firmowe?

#2 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 08 luty 2010 - 23:01

spójrz na pasek na górze, jest ABC zakładania firmy, poczytaj sobie

#3 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 09 luty 2010 - 23:19

Mam podobną sytuację.My decydujemy się na ryczałt. Jest to najprostsza forma opodatkowanie.Najmniej wypełniania dokumentów.Życzę powodzenia

#4 Guest_riszti

Guest_riszti
  • Goście

Napisano 06 luty 2011 - 20:11

czy osoba ktora niema zawodu hydraulika moze zalozyc taka firme swiadczaca uslugi hydrauliczne??

#5 Guest_kayoy25

Guest_kayoy25
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2011 - 17:38

dopisuje sie do riszti poniewaz mam problem

#6 Guest_Młody hydraulik

Guest_Młody hydraulik
  • Goście

Napisano 23 maj 2013 - 09:17

Chciałbym otworzyć firmę hydrauliczną.Interesuję się tym + mój tata pracuję w tej branży i od 16 roku życia pracowałem z nim (weekendy, wakacje itp.), oczywiście teraz też robię z nim. Więc praktykę mam.Firma zajmowała by się wykonywaniem instalacji; centralnego ogrzewania, kanalizacyjnych, wodociągowych, a także montażem kotłów grzewczych + biały montaż, itp.Na początku zależnie od zleceń bym robił sam, ew. zatrudnił bym 1 osobę.Narzędzi trochę mam. Samochód mam osobówkę z pojemnym bagażnikiem, (ew. bym sprzedał i zaopatrzył się w jakieś berlingo ew. busa np. Transportera).Liczył bym także na dofinansowanie z PUPa na otworzenie działalności.Na ilość zleceń duży wpływ ma to czy ktoś poleci daną firmę. Ale zastanawiam się, jak na początku zdobywać zlecenia? Znają mnie w paru sklepach/ hurtowniach hydraulicznych, bo biorę towar od nich.Więc myślałem żeby z nimi się jakoś dogadać, aby mnie polecali, jak by ktoś szukał kogoś do prac wykonawczych, jakimi bym się zajmował.+ Dał bym jeszcze reklamę na samochodzie i może pogadał ze znajomymi co robią remonty, budowlankę.Czy wiecie w jaki sposób zdobywać pierwsze zlecenia?Jaki sposób rozliczenia był by najodpowiedniejszy, do tego typu działalności?Czytałem parę tematów o zakładaniu firm budowlanych przez młode osoby, w podobnym wieku do mnie, i zastanawiałem się czy mój wiek może mieć nie korzystny wpływ na zdobywanie zleceń?Wyglądam raczej na poważną i starszą osobę niż 20 lat, przynajmniej tak ludzie mi mówią.

#7 Guest_Mido

Guest_Mido
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2013 - 12:12

Do tego tematu dorzucę ważną kwestię - wykorzystanie odpowiedniego oprogramowania do prowadzenia swojej działalności. Mam tu na myśli możliwość ewidencji kontrahentów, ewidencji swoich usług i sprzedawanych towarów, możliwość wystawiania faktur sprzedaży i wprowadzania faktur zakupu i kosztowych, możliwość ewidencji przejazdów prywatnego samochodu wykorzystywanego do celów służbowych (zapisywanie przejazdów i możliwość rozliczania zakupów paliwa w koszty firmy proporcjonalnie do przejazdów służbowych), obsługa płatności, prowadzenie magazynu na potrzeby handlu towarami wykorzystywanymi w świadczonych usługach lub sprzedawanymi klientom bez usługi. Można także z pomocą programu samemu prowadzić KPiR lub ryczałt i rozliczać się z ZUS i US (drogą elektroniczną). Polecam tu oprogramowanie Comarch ERP Optima - bardzo dobrze sprawdzi się w tych wszystkich obszarach. Optima jest w wersji stacjonarnej ale także wygodnej wersji "w chmurze". Warto sobie samemu przetestować jak to działa. Można także pogadać z fachowcami - www.midosoftware.pl

#8 Orso

Orso

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 114 postów

Napisano 24 lipiec 2013 - 12:34

Będzie wam ciężko bo widać nie wiecie jak się do tego zabrać.

Po pierwsze najlepiej niech ktoś z was za wnioskuje o dotacje (bezwzrotną do PUP)

- niewielką część dotacji można przeznaczyć na reklamę (wystarczy).

Target: szkoły, przedszkola, spółdzielnie, hotele itp.

zróbcie strone internetową i wypozycjonujcie (jak właściwie rozegracie sprawę to także z dotacji)

np. pogotowie hydrauliczne.

Jak będziecie wybierać biuro rachunkowe zapytajcie czy jest szansa na jakieś podzlecenia od firm budowlanych i czy jakieś prowadzą. Może częściowo wykorzystacie kontakty swojego przyszłego biura rachunkowego.

możliwości jest sporo.

#9 pro3l8m

pro3l8m

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 27 sierpień 2016 - 09:17

Super pomysł na biznes - dobrzy fachowcy są teraz w cenie. Ja sam od dawna korzystam z usług http://www.hydropomo...draulik-zabrze/ i za każdym razem jestem bardzo zadowolony, pełen profesjonalizm. 

#10 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 426 postów

Napisano 30 listopad 2016 - 00:29

Tutaj http://poradnikprzed....pl/kalkulatory są różne kalkulatory, które naprawdę ułatwiają codzienną pracę. Poza tym plusem jest to, że są one bezpłatne. Warto korzystać z takich narzędzi.

#11 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2017 - 22:47

Prowadząc swoją działalność będziesz miał więcej obowiązków, dlatego warto ubezpieczyć się w program, który pomoże w zarządzaniu firmą. Ja polecam CRM kamflex.pl/blog/69#cena-crm Jet bardzo intuicyjny, ma nowoczesny design, bez ukrytych opłat, mozęsz go dostosować do własnych potrzeb. Polecam! 

#12 Guest_celkis

Guest_celkis
  • Goście

Napisano dziś, 08:37

Mam niedużą firmę zajmującą się szeroko pojętym wykończeniem wnętrz i ogłaszam się na różnych stronach. Trzeba dość szeroko szukać klienta, nie ma co do jednego serwisu się tylko przywiązywać. Ostatnio dodawałem ofertę na lokalneoferty.pl. Bardzo fajnie działająca stronka, szybko mogłem dodać cały opis działalności, jakieś zdjęcie główne – bo wiadomo jak człowiek widzi foto to zawsze zwróci uwagę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy