Skocz do zawartości


jak księgować


wróć do serwisu Księgowość 25 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Luiza

Guest_Luiza
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2011 - 13:32

10,11 (jeżeli Fa VAT)a)netto: Koszty ogólnego zarządu: DTb)VAT: Rozrachunki z tyt. pod. VAT :DTc) Rozrachunki z dostawcami: CT12.Kasa: CTUsługi obce:DT13Rachunek bieżący:CTPapiery wartościowe przeznaczone do obrotu:DT14 Papiery wartościowe przeznaczone do obrotu:CTKapitał zakładowy:DT15.a)pozostałe przychody operacyjne:CT:) Rozrachunki z tyt. pod VAT:CTc) Rozrachunki z odbiorcami:DT16.a) Środki trwałe:CT:) Odpisy umorzeniowe śr. trwałego:DTc) Pozostałe koszty operacyjne: DT17.a)Usługi obce:DTb)Rozrachunki z tyt. pod. VAT: DTc) Rozrachunki z dostawcami: CT18.Rachunek bankowy:CTKoszty finansowe:DT19.19a)Wynagrodzenia:DTRozrachunki z tyt. wynagrodzeń: po DT:19b, po CT:19a, 19cRozrachunki z ZUS: CT: 19b: - składki ubezpieczenia społecznego, składki ubezpieczenia zdrowotnego pobrana Rozrachunki z tyt. pod. dochodowego: CT 19b: podatek dochodowyInne rozrachunki: CT: Składka na KZP20. Kasa DTRachunek bieżący: CT21.Rozrachunki z pracownikami: DTKasa: CT22. Rozrachunki z pracownikami: DTRachunek bieżący: CT23.Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia: DTRozrachunki z ZUS: CT24. (zależy dla jakich pracowników było to wynagrodzenie)Rozliczenie kosztów rodzajowych: CT (razem)- to konto obowiązkowe a te zależne od pracowników (ale po stronie DT)Koszty działalności podstawowej, Koszty działalności pomocniczej, Koszty ogólnego zarządu. 26-7. (tak samo jak w op 24)- te same konta, te same strony, lecz zależy na co poszły materiały.28. Odchylenia: DTZużycie materiałów i energii: CT29.29 a,b,c,d,) Amortyzacja:DT 29 a,b,c,d,) : Umorzenie środków trwałych: CT30. BRAK MOŻLIWOŚCI WYLICZENIA Z POWODU BRAKU KWOT INNYCH OPERACJI. a)Koszty działalności pomocniczej:CTa) Koszty działalności produkcyjnej:DT:) Koszty działalności pomocniczej:CT B) Koszty ogólnego zarządu: DT31.. BRAK MOŻLIWOŚCI WYLICZENIA Z POWODU BRAKU KWOT INNYCH OPERACJI. a)Koszty działalności pomocniczej:CTa) Koszty działalności produkcyjnej:DTB) Koszty działalności pomocniczej:CT B) Koszty ogólnego zarządu: DT 32. Wyroby gotowe: DTRozliczenie kosztów działalności:CT33-7 a)netto: Przychody ze sprzedaży wyrobów gotowych: CTb)vat: Rozrachunki z tyt. pod. VAT: CTc)brutto Rozrachunki z odbiorcami: DT38Wartość sprzedanych wyr. gotowych lub Koszty działalności podstawowej DTWyroby gotowe: CT39 Koszt własnych sprzedanych wyrobów gotowych: DTOdchylenia od cen ewidencyjnych sprzedanych wyrobów gotowych: CT. (Jeżeli są jakieś błędy, to możliwe że Wasza p. Profesor stosuje inne konta do dekretacji, ja stosuje takie i nigdy nie było problemu).Powodzenia w przyszłości. (rachuneczek@wp.pl)

#22 Guest_budzik

Guest_budzik
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2011 - 01:00

Dzięki wielkie ~Luiza ;D

#23 Guest_Luiza

Guest_Luiza
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2011 - 11:59

:) Miło

#24 Guest_....

Guest_....
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2011 - 12:12

Idiotka sama się rodzi nie trzeba jej preparować

#25 Guest_konewa

Guest_konewa
  • Goście

Napisano 26 październik 2011 - 01:11

dzieki wielkie Luiza, moglbym jakos sie odwdzieczyc? ;**

#26 Guest_KAŚKA

Guest_KAŚKA
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2013 - 14:01

~uczeń jeśli sądzisz że jest źle to ciekawy jetem po co wchodzisz w ogóle na to forum... jeżeli chcesz wnieść poprawki to proszę bardzo, ale jeśli tylko po to żeby nie wiadomo po co przysporzyć kilka nikomu nie potrzebnych jedynek z rachunkowości to może lepiej wypowiadaj się na forach dyskusyjnych, i rozmawiaj tam sobie z ludźmi swojego pokroju a nie tutaj gdzie ~Luiza chciała zwyczajnie pomóc kilku osobom, tylko że przez takich delikwentów jak Ty ma już pewnie serdecznie dość... Tyle w temacie...

TO ZADANIE JEST ŹLE ROZWIĄZANE! KTO TAKIE BZDURY NAPISAŁ? PRZEPISAŁAM JE I DOSTAŁAM SZMATE! POŁOWA OPERACJI JEST ŹLE ZAKSIĘGOWANA! 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych