Skocz do zawartości


Zdjęcie

Okulary dla pracownika - koszty


wróć do serwisu Moja Firma 1 odpowiedź w tym temacie

#1 bazyliczek

bazyliczek

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 148 postów

Napisano 17 maj 2013 - 09:01

Okulary dla pracownikaChciałem się dowiedzieć czy wydatki przedsiębiorcy na zakup okularów oraz soczewek dla swoich pracowników można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu? Czy jest to możliwe?

#2 Ania_B

Ania_B

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 17 maj 2013 - 14:57

Pracodawca określa sposób zaopatrzenia pracownika w okulary. Może to nastąpić poprzez:

    [*]otrzymanie od pracodawcy zaleconych okularów korygujących wzrok,
    [*]dokonanie przez pracownika (w porozumieniu z pracodawcą) zakupu zaleconych okularów i otrzymanie zwrotu poniesionych na ten cel wydatków udokumentowanych wystawioną na niego fakturą. W tym przypadku zasadne jest ustalenie przez pracodawcę kwoty przeznaczonej na omawiane okulary i poinformowanie o tym zainteresowanych pracowników.
    [/list]Obie wyżej opisane formy zapewnienia przez pracodawcę okularów korygujących wzrok - jako zgodne z przepisami powołanego rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej - uprawniają do zastosowania zwolnienia podatkowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Stanowisko to potwierdził Minister Finansów w piśmie z 16 marca 2011 r., nr DD3/033/30/CRS/11/95.
    Powyższe stosuje się również do soczewek.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych