Skocz do zawartości

Zdjęcie

staż

wróć do serwisu Moja Firma 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 barabraina

barabraina

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 10:46

Witam nie dawno skąńczyłam studia w czerwcu tego roku jednak nigdzie mnie nie chca przyjąc z powodu braku doświadczenia. W urzędzie pracy sa teraz staż ale do 25 roku zycia. ja w grudniu koncze 27 pani mnie poinformowala ze nie lapie sie na owy staz, ale na inne nie maja kasy ..... znalazlam sobie juz placówke ktora chcetnie mnie przyjmie tylko urzad pracy mnie nie wysle czy instnieje jakies odwolanie prosze o pomoc ...

#2 barabraina

barabraina

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 10:48

Witam nie dawno skąńczyłam studia w czerwcu tego roku jednak nigdzie mnie nie chca przyjąc z powodu braku doświadczenia. W urzędzie pracy sa teraz staż ale do 25 roku zycia. ja w grudniu koncze 27 pani mnie poinformowala ze nie lapie sie na owy staz, ale na inne nie maja kasy ..... znalazlam sobie juz placówke ktora chcetnie mnie przyjmie tylko urzad pracy mnie nie wysle czy instnieje jakies odwolanie prosze o pomoc ...

dodoam jeszcze ze na ten staz maja przewidzianych 100 osob a na inne nie maja kasy

#3 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 28 sierpień 2012 - 16:47

Od decyzji przysługuje odwołanie, ale z tego co piszesz to była ustna niezobowiązująca rozmowa.

#4 Officedepot_pl

Officedepot_pl

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 05 wrzesień 2012 - 19:15

Wszystko zależy od funduszy,bo jeśli UP wykorzystał już wszystkie,to nie ma szans na staż. Wtedy możesz starać się o niego po nowym roku,kiedy rozdysponowane są nowe fundusze na staże. Poza tym zawsze możesz napisać odwołanie od decyzji,jeśli tylko jesteś zarejestrowana jako bezrobotna.

#5 LenaL

LenaL

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 31 grudzień 2012 - 12:27

radze kierowac cv bezposrednio do miejsc pracy

#6 Maja1

Maja1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 10:27

Bez odbycia stażu raczej marne szanse na zatrudnienie. Przerabiałam to więc wiem.

#7 inneo

inneo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 styczeń 2013 - 16:02

Ale czy to koniecznie musi być staż z UP? Firmy same organizują programy stażowe i to często naprawdę dobre firmy. Warto się w to angażować jeszcze na studiach. A same staże z UP - nie mam o nich dobrej opinii. Wielu drobnych przedsiębiorców wykorzystuje je, żeby mieć darmowego pracownika. Bo jak inaczej wyjaśnić staże w sklepie spożywczym?

#8 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 23 luty 2013 - 16:34

Niestety UP są związane swego rodzaju wytycznymi w dysponowaniu posiadanymi funduszami. W przypadku forumowicza, który rozpoczął wątek najlepiej byłoby gdyby złożył oficjalne podanie i otrzymała następnie oficjalną odmowę, od której mógłby się odwołać. Z tego co pisze jest po studiach ale ma przekroczony limit wieku. Gdyby poprosił placówkę o stosowną deklarację, być może odwołanie zostałoby rozpatrzone pozytywnie, ale to zależy także od liczby chętnych spełniających jednak wszystkie podstawowe kryteria.

#9 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 23 luty 2013 - 16:37

Aha i nie byłabym taka krytyczna co do stażów z UP, ponieważ znam mnóstwo przypadków gdzie taki staż pomógł w stałym zatrudnieniu w określonej placówce już na stałe po jego zakończeniu :)

#10 zuza88

zuza88

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 07 wrzesień 2013 - 14:41

Aha i nie byłabym taka krytyczna co do stażów z UP, ponieważ znam mnóstwo przypadków gdzie taki staż pomógł w stałym zatrudnieniu w określonej placówce już na stałe po jego zakończeniu Dołączona grafika

Dokładnie tak, moja koleżanka jest na stażu z UP, a pracodwaca już zaproponował jej podpisanie umowy po jego zakończeniu:)

#11 a.kowal

a.kowal

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 09 wrzesień 2013 - 15:09

Mój znajomy też to przerabiał. Warto chyba spróbować, bo wiadomo, w dzisiejszych czasach trudno znaleźć pracę. Ja znalazłem po studiach bez problemu, ale tylko dlatego, że przez całe 5 lat robiłem dodatkowe, niekoniecznie i nie zawsze opłacalne zlecenia, dzięki czemu nikt nie mógł zarzucić mi braku doświadczenia po tym czasie. Powinni o tym mówić już w liceum, podkreślać, że ważne jest dziś doświadczenie i posiadane umiejętności, a nie 10000 posiadanych papierków i ukończonych fakultetów...

#12 jarosz34

jarosz34

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 17 wrzesień 2013 - 07:13

próbuj swoich sił pezpośrednio  u pracodawców, Wysyłaj CV na pewno uzyskasz jakieś odpowiedzi. Wytarczy tylko troche cierpliwości. Zawsze możesz udać się na bezpłatny staż, lub może jakieś kursy ?  żeby nabyć owych umiejętnosci, które są w dzisiejszych czasach bardzo ważne.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych