Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

zasiłek opiekuńczy

wróć do serwisu Kadry 27 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_XX

Guest_XX
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 14:14

no i w tym sęk że lekarz stwierdził że wymyślamy bo nigdzie w rozporządzeniu tak nie ma, a poza tym skąd on ma wiedzieć że ta pacjentka ma dzieci - to są słowa wypowiedziane przez lekarza.

#22 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 28 sierpień 2012 - 14:33

pewnie na wizytę następnym razem z całą rodziną i z aktami urodzenia:-)
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#23 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 14:37

zgadzam się,że dane dziecka są obowiązkowe, poza tym ja na przykład dzieci swoich pracowników nie znam, niekoniecznie przeciez ojciec musiał je do nas zgłaszać, jesli to matka korzysta z art 188, to u mnie śladu po dziecku nie ma.

#24 Guest_Kadry

Guest_Kadry
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 15:05

zgadzam się,że dane dziecka są obowiązkowe, poza tym ja na przykład dzieci swoich pracowników nie znam, niekoniecznie przeciez ojciec musiał je do nas zgłaszać, jesli to matka korzysta z art 188, to u mnie śladu po dziecku nie ma.

a poza tym co to za zwyczaje żeby kadry musiały same sobie uzupełniać dokumenty które stanowią podstawę wypłaty dla pracownika

#25 teuda

teuda

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 18 luty 2013 - 13:52

Czy na dziecko, które w marcu kończy 14 lat a jego ojciec nie pracuje - przebywa na renciematce dziecka przysługuje zasiłek opiekuńczy w okresie 15-22.02.2013.

#26 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 18 luty 2013 - 14:40

Teoretycznie jest niby osoba zdolna do zajęcia się dzieckiem, to chyba też zależy od tego , czy mąż jest osobą sprawną , bo jeśli np. lezy sparaliżowany, to raczej dzieckiem się nie zajmie.

#27 teuda

teuda

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 18 luty 2013 - 15:04

Ci Państwo nie są po ślubie, ale mieszkaja razem.Jest na tyle sprawny, żeby zaopiekowac sie sobą więc myślę, że 14-letnia dziewczyną też dałby radę.W ZUS powiedzieli mi, że jeśli ojciec nie jest całkowicie niezdolny to musze poprosić od matki jeszcze o zaświadczenie lekarskie od lekarza rodzinnego, że ojciec nie jest zdolny zaopiekować sie dzieckiem

#28 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 18 luty 2013 - 15:26

W sumie takie zaświadczenie to bardzo dobre rozwiązanie, zawsze jestes wtedy "kryta" w razie kontroli.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych