Kategorie
Skocz do zawartości

Okres wypowiedzenia a nowy dyrektor

Gość Modrzedana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Modrzedana

Dzień dobry!
Objęłam kierownicze stanowisko w styczniu. Po poprzedniczce przejęłam księgową (emerytka). Jesteśmy małą jednostką kultury. Zatrudniona jestem ja i ona na 1/8 etatu (umowa o pracę). Niestety, po 3 tygodniach pracy, nie wyobrażam sobie współpracy z ową panią, mimo całej sympatii do niej. Po prostu świat poszedł do przodu, a nie wyobrażam sobie siedzieć co miesiąc po kilka-kilkadziesiąt godzin przy komputerze, aby wypełniać PIT-y, sprawozdania finansowe czy szukać, jak wypełnić daną pozycję, czy obliczyć odsetki. Rozumiem pomoc, ale to należy do obowiązków księgowej, nie moich. Nie ukrywam, że gryzie mnie to strasznie. Obowiązuje ją 3-miesięczny okres wypowiedzenia (umowa o pracę + staż), a nie sądzę, aby chciała rozwiązać umowę za porozumieniem stron. Już szukam nowej księgowej, ale nie wiem, czy wytrzymam kolejne miesiące, gdzie mam mnóstwo do nadrobienia za poprzedniczkę. A umowę z poprzedniczką zawierała na czas nieokreślony. Mniemam, że powinnam zrobić jakiś aneks do jej umowy, z racji przejęcia placówki, ale póki co, tego nie zrobiłam. Ma ktoś jakieś rady, jak to rozwiązać?

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...