Skocz do zawartości


Korekta WNT


wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2012 - 09:14

Otrzymałam korektę WNT od zagranicznego kontrahenta z datą wystawienia 24.07.2012 , otrzymałam ją jednak dopiero w sierpniu. Czy mogę ją odliczyć w sierpniu ? czy powinnam zrobić korekte lipca ?
Nie wiem czy dobrze myśle ale wg. art. 86 ust. 10a ustawy o VAT w zakresie podatku naliczonego (który nakazuje jego zmniejszenie w rozliczeniu za okres, w którym podatnik otrzymał fakturę korygującą), mogę wykazac tą f-rę w sierpniu.
A co z podatkiem doch. ?? Wpisać do lipca a vat dać w sierpniu??

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2012 - 13:49

Moim zdaniem powinieneś zrobić korektę do miesiąca lipca

#3 Ewa Szpytko

Ewa Szpytko

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 24 sierpień 2012 - 15:55

tak do VAT w dacie otrzymania - sierpień
do KPiR w dacie wystawienia - lipiec

#4 Barbara

Barbara

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 27 sierpień 2012 - 20:55

Zgadzam się Ewą.

#5 UrszulaUla

UrszulaUla

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 07 listopad 2014 - 09:53

Odświeżam temat.

 

Dokonałam zwrotu towaru w listopadzie, dla którego w lipcu wykazałam WNT.

Nie otrzymałam żadnej faktury korygującej od sprzedawcy, jednak dostałam zwrot pieniędzy za zakupiony towar.

Czy na podstawie wpłaty na konto mogę wykazać korektę WNT? Czy wystarczy sporządzić jakiś dokument wewnętrzny?





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych