Skocz do zawartości


um.zlecenie dla niepelnosprawnego


wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_paula

Guest_paula
  • Goście

Napisano 08 marzec 2012 - 12:47

Witam,mamy zleceniobiorce ,ktory ma umiarkowany stopień niepełnosprawności. czy oprocz tego ,ze w zus rejestruje go z odpowiednim kodem mam jeszcze jakies obowiazki inne niz przy zleceniobiorcy bez stopnia niepelnosprawnosci?czy taki zleceniobiorca opaca takie same skladki tzn. rentowe emerytalne i zdrowotne (chorobowe tylko dobrowolnie)?bardzo dziekuje!!!

#2 doriss

doriss

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 08 marzec 2012 - 12:51

tak, przy umowie zleceniu nie ma takich norm, jak przy umowie o pracę, więc traktujesz zleceniobiorcę, jak zdrowego
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#3 mml

mml

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 20:09

chociaż, przepisy ustawy o rehabilitacji dotyczą tylko pracowników, to nalezy mieć na uwadze art. 207 par.2 kp,. Należy ponadto, mieć na względzie wskazania zawarte w orzeczeniu o niepełnosprawności ( czy zlecona praca będzie mozliwa do wykonania przez niepełnosprawnego).



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych