Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie zawsze trzeba płacić za wywożenie śmieci

wróć do serwisu Sektor Publiczny 18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 32665 postów

Napisano 20 sierpień 2012 - 18:11

Jeżeli właściciel domu nie wytwarza odpadów, nie można zmuszać go do zawarcia umowy o wywóz śmieci. Opłaty powinny być pobierane tylko za okres, kiedy śmieci rzeczywiście są wywożone. Osoby, które oświadczą niezgodnie z prawdą, że nie wytwarzają odpadów, podlegają odpowiedzialności karnej. Powrót do artykułu: Nie zawsze trzeba płacić za wywożenie śmieci

#2 Guest_małgorzata

Guest_małgorzata
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2012 - 18:16

nasza gmina wymyśliła że mamy płacić za każdą osobę zameldowaną w nieruchomości ,ludzie płaczą niektórzy mają zameldowanych po 10-11 osób to są koszty 8 zł. za osobę miesięcznie płatne co 3 miesiące to koszt 240- 250 zł ale kosz na śmieci tylko 1

#3 Energia30

Energia30

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 listopad 2012 - 14:12

Ciekawi mnie, czy jeśli mieszkam na osiedlu, to sprawami związanymi kosztami za wywóz śmieci zajmuje się bezpośrednio zarządca nieruchomości? Wrocław to miasto, gdzie ceny za wywóz śmieci są dość wysokie, a ostatnio jeszcze wzrosły i ciekawi mnie co jest tego przyczyną.

#4 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2013 - 20:00

Bo oni mają fiu fiu!Dołączona grafika

#5 Guest_Krytyk

Guest_Krytyk
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2013 - 20:02

Powiem wam szcerze to nie jest za fajne bo niektórzy niemają za dużo kasyDołączona grafika

#6 Guest_Milena

Guest_Milena
  • Goście

Napisano 03 marzec 2014 - 11:58

A ja mam przypadek taki że musze zapłacić za okres w którym nie posiadałam pojemnika na śmieci tłumacząc tym że to opłata za zagospodarowanie odpadó których nie wytwarzam bo jest to sklep odzieżowy i prywatne śmieci np. po śniadaniu zabieram do domu bo wkońcu tam płacę za siebie. Na logikę rzecz biorąc jak można gospodarować odpadami skoro się ich nie wywozi i których nie ma.

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2015 - 17:41

Znowu szukają głupich na wydojenie kasy,jak ktoś łączy ledwo koniec z końcem to z kąd te pieniądze brać najlepiej siedzieć za biurkiem i wymyślać jak z ludzi wyciągnąć ostatni pieniądz bo mi kapie z nieba tak jak tym darmozjadom,do bani ten przepis ludziom i tak się ciężko żyje jak im śmieci przeszkadzają to niech im junia płaci te państwo nie jednego obywatela doprowadzi do rozpaczy jednak najlepiej było w komunie koniec lat 80.

#8 Guest_J23

Guest_J23
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2015 - 18:28

a ja tam sobie chwalę, śmieci wywożą mi częściej niż gdy ustawy nie było, płacę natomiast mniej smile.png

#9 Guest_Ekolog

Guest_Ekolog
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2015 - 12:21

Smieci brak poniewaz plastiki oddaje do skupu, podobnie złom ,puszki, szkło oddac mozna bezpłatnie ,resztki jesli sie znajda na kompost--- pojemnik na smieci pusty moze do połowy zapełniony raz na 4-5 miesiecy ,papier na rozpałke w kominku ....wiec pytam dlaczego mam płacic za wywóz którego nie ma cyklicznie miesiecznie Chetnie zapłacę za rzeczywisty wywóz

#10 Guest_Draft

Guest_Draft
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2016 - 11:22

Tak jak ów Ekolog z 15-09-2015, mam dużo plastików tz butelki po napojach, folia z opakowań, puszki stalowe i aluminium. Faktychnie samych śmieci niewiele, opalam drewnem i popioły wysypuję w ogródku tygodniowo wiaderko. Śmieci zostaje na 3 miesiące pojemnik 100-120 L. Faktem jest że ludzie przy drogach zostawiają dużo śmieci, ale tak było przed i po ustawie śmieciowej. Spotkałem się z tym że na stacji benz nie wolno zostawiać śmieci, inne kontenery zamknięte, między blokami forma pilnowania nawet pojemników. Dlatego ludzie wywalą gdzie kolwiek.

#11 Guest_firletka

Guest_firletka
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 19:50

Do tej pory płaciłam w gminie kwotę /mies - 4 zł, z racji tego że nie przebywam. Obecnie dostaliśmy pismo, ze gmina już nie będzie pobierać,ale mamy zawrzeć umowę i zapłacić za odbiór śmieci - termin do końca stycznia. mamy lepiankę z 1924 roku, nie mieszkamy tam nie jesteśmy zameldowani, brak wody bieżącej, jest studnia ale woda i gaz są doprowadzone do działki, jesteśmy tam w lecie najwyżej miesiąc, śmieci zbieram i biorę ze sobą do miasta, gdzie płacę. Pobyt traktuję jak szkołę przetrwania( na taki urlop mnie stać, bo mam ciszę i ludzi niezbyt blisko), bo nawet z drogą jest kłopot, teraz w zimie nawet nie doszłabym ( droga ponoć gminna) Jak pada to nawet nie jedziemy. Jak wybrnąć z tej sytuacji. Skąd mam wziąć te śmieci i jak sprawę załatwić? Jutro mam zamiar przedzwonić i zapytać?

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 marzec 2017 - 12:47

Za oddawanie plastików, puszek, metalu itp. powinni mi zapłacić, a nie odwrotnie. W tym kraju, z każdej możliwej strony, chcą nas oskubać. :/

#13 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1620 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 13:11

ale zawsze możesz te metale, puszki zebrać i wywieźć do skupu złomu i wtedy tobie zapłacąsmile.png

#14 Guest_MIKOŁAJ

Guest_MIKOŁAJ
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2018 - 16:06

Jestem właścicielem domu jednorodzinnego w którym mieszkam i prowadzę w nim mały sklep z pościelą .Płace za wywoź śmieci regularnie od całej posesji . W tej sytuacji jako właściciel posesji i sklepu czy mam obowiązek jeszcze raz zawrzeć umowę na sklep w którym nie powstają śmieci . Bardzo proszę o wykładnie

#15 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2018 - 17:42

Przeczytaj sobie uchwałę rady miasta miejscowości w której mieszkasz.

#16 Guest_Edward MAREK 22-100 Chełm ul. Różana 14

Guest_Edward MAREK 22-100 Chełm ul. Różana 14
  • Goście

Napisano 03 luty 2019 - 08:55

Proszę; a jak należy traktować przypadek gdy zmarł członek rodziny zamieszkujący z właścicielem domu? Aktualnie toczy się postępowanie w sprawie opłaty za zmarłą teściową.

#17 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 03 luty 2019 - 10:08

nie powtarzaj pytań w różnych wątkach

#18 Guest_Diuka

Guest_Diuka
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 17:04

moje dziecko używa pieluch wielorazowych, ja kubeczka menstruacyjnego, mamy kompost, ziarna, kasze i tym podobne kupujemy do własnych materiałowych woreczków. Szczoteczki do zębów mamy biodegradalne ( idą na kompost) bambusowe. Wszystko co się da kupujemy do własnych opakowań i słoików. Nie kupujemy wody w butelkach- mamy filtry. Ciekawe jak do tego podejdą przestarzałe urzędniczki? To chyba one będą musiały udowodnić, że były jakieś śmieci?

#19 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 18:55

Pomimo 5 lat od wprowadzenia ustawy nadal nikt nie rozumie zasady jaj funkcjonowania.

Ludzie, NIE płacicie za wywóz śmieci, ale za obsługę całego systemu gospodarowania odpadami w gminie.

Segregowane? Owszem. Ale po nie nadal ktoś musi przyjechać i wywieść. Płatność od ilości mieszkańców? Oczywiście Polak potrafi i nagle ilość mieszkańców gminy maleje, ale śmieci nie ubywa. Płacimy za nadal istniejące dzikie wysypiska. Dlaczego? Gmina ma obowiązek je zlikwidować. Ktoś musi utrzymać wysypisko, sprzęt itd, itp. Można tak dalej wymieniać.

Płacimy za cwaniaków i idiotów, którzy nadal niszczą nasze środowisko. A co do opłaty. Nikt na niej nie zarabia. Zgodnie z ustawą pieniądze, które zostały pozyskane z opłaty mogą być przeznaczone jedynie na gospodarkę odpadami. I nie mogą sobie chodzić na prawo i lewo, ponieważ podlegają kontroli.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych