Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie zawsze trzeba płacić za wywożenie śmieci

wróć do serwisu Sektor Publiczny 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 32629 postów

Napisano 20 sierpień 2012 - 18:11

Jeżeli właściciel domu nie wytwarza odpadów, nie można zmuszać go do zawarcia umowy o wywóz śmieci. Opłaty powinny być pobierane tylko za okres, kiedy śmieci rzeczywiście są wywożone. Osoby, które oświadczą niezgodnie z prawdą, że nie wytwarzają odpadów, podlegają odpowiedzialności karnej. Powrót do artykułu: Nie zawsze trzeba płacić za wywożenie śmieci

#2 Guest_małgorzata

Guest_małgorzata
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2012 - 18:16

nasza gmina wymyśliła że mamy płacić za każdą osobę zameldowaną w nieruchomości ,ludzie płaczą niektórzy mają zameldowanych po 10-11 osób to są koszty 8 zł. za osobę miesięcznie płatne co 3 miesiące to koszt 240- 250 zł ale kosz na śmieci tylko 1

#3 Energia30

Energia30

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 listopad 2012 - 14:12

Ciekawi mnie, czy jeśli mieszkam na osiedlu, to sprawami związanymi kosztami za wywóz śmieci zajmuje się bezpośrednio zarządca nieruchomości? Wrocław to miasto, gdzie ceny za wywóz śmieci są dość wysokie, a ostatnio jeszcze wzrosły i ciekawi mnie co jest tego przyczyną.

#4 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2013 - 20:00

Bo oni mają fiu fiu!Dołączona grafika

#5 Guest_Krytyk

Guest_Krytyk
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2013 - 20:02

Powiem wam szcerze to nie jest za fajne bo niektórzy niemają za dużo kasyDołączona grafika

#6 Guest_Milena

Guest_Milena
  • Goście

Napisano 03 marzec 2014 - 11:58

A ja mam przypadek taki że musze zapłacić za okres w którym nie posiadałam pojemnika na śmieci tłumacząc tym że to opłata za zagospodarowanie odpadó których nie wytwarzam bo jest to sklep odzieżowy i prywatne śmieci np. po śniadaniu zabieram do domu bo wkońcu tam płacę za siebie. Na logikę rzecz biorąc jak można gospodarować odpadami skoro się ich nie wywozi i których nie ma.

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2015 - 17:41

Znowu szukają głupich na wydojenie kasy,jak ktoś łączy ledwo koniec z końcem to z kąd te pieniądze brać najlepiej siedzieć za biurkiem i wymyślać jak z ludzi wyciągnąć ostatni pieniądz bo mi kapie z nieba tak jak tym darmozjadom,do bani ten przepis ludziom i tak się ciężko żyje jak im śmieci przeszkadzają to niech im junia płaci te państwo nie jednego obywatela doprowadzi do rozpaczy jednak najlepiej było w komunie koniec lat 80.

#8 Guest_J23

Guest_J23
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2015 - 18:28

a ja tam sobie chwalę, śmieci wywożą mi częściej niż gdy ustawy nie było, płacę natomiast mniej smile.png

#9 Guest_Ekolog

Guest_Ekolog
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2015 - 12:21

Smieci brak poniewaz plastiki oddaje do skupu, podobnie złom ,puszki, szkło oddac mozna bezpłatnie ,resztki jesli sie znajda na kompost--- pojemnik na smieci pusty moze do połowy zapełniony raz na 4-5 miesiecy ,papier na rozpałke w kominku ....wiec pytam dlaczego mam płacic za wywóz którego nie ma cyklicznie miesiecznie Chetnie zapłacę za rzeczywisty wywóz

#10 Guest_Draft

Guest_Draft
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2016 - 11:22

Tak jak ów Ekolog z 15-09-2015, mam dużo plastików tz butelki po napojach, folia z opakowań, puszki stalowe i aluminium. Faktychnie samych śmieci niewiele, opalam drewnem i popioły wysypuję w ogródku tygodniowo wiaderko. Śmieci zostaje na 3 miesiące pojemnik 100-120 L. Faktem jest że ludzie przy drogach zostawiają dużo śmieci, ale tak było przed i po ustawie śmieciowej. Spotkałem się z tym że na stacji benz nie wolno zostawiać śmieci, inne kontenery zamknięte, między blokami forma pilnowania nawet pojemników. Dlatego ludzie wywalą gdzie kolwiek.

#11 Guest_firletka

Guest_firletka
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 19:50

Do tej pory płaciłam w gminie kwotę /mies - 4 zł, z racji tego że nie przebywam. Obecnie dostaliśmy pismo, ze gmina już nie będzie pobierać,ale mamy zawrzeć umowę i zapłacić za odbiór śmieci - termin do końca stycznia. mamy lepiankę z 1924 roku, nie mieszkamy tam nie jesteśmy zameldowani, brak wody bieżącej, jest studnia ale woda i gaz są doprowadzone do działki, jesteśmy tam w lecie najwyżej miesiąc, śmieci zbieram i biorę ze sobą do miasta, gdzie płacę. Pobyt traktuję jak szkołę przetrwania( na taki urlop mnie stać, bo mam ciszę i ludzi niezbyt blisko), bo nawet z drogą jest kłopot, teraz w zimie nawet nie doszłabym ( droga ponoć gminna) Jak pada to nawet nie jedziemy. Jak wybrnąć z tej sytuacji. Skąd mam wziąć te śmieci i jak sprawę załatwić? Jutro mam zamiar przedzwonić i zapytać?

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 marzec 2017 - 12:47

Za oddawanie plastików, puszek, metalu itp. powinni mi zapłacić, a nie odwrotnie. W tym kraju, z każdej możliwej strony, chcą nas oskubać. :/

#13 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1558 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 13:11

ale zawsze możesz te metale, puszki zebrać i wywieźć do skupu złomu i wtedy tobie zapłacąsmile.png

#14 Guest_MIKOŁAJ

Guest_MIKOŁAJ
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2018 - 16:06

Jestem właścicielem domu jednorodzinnego w którym mieszkam i prowadzę w nim mały sklep z pościelą .Płace za wywoź śmieci regularnie od całej posesji . W tej sytuacji jako właściciel posesji i sklepu czy mam obowiązek jeszcze raz zawrzeć umowę na sklep w którym nie powstają śmieci . Bardzo proszę o wykładnie

#15 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2018 - 17:42

Przeczytaj sobie uchwałę rady miasta miejscowości w której mieszkasz.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych