Kategorie
Skocz do zawartości

EKWIWALENT ZA URLOP PO URLOPIE BEZPŁATNYM


lilka1956
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pracownik zatrudnił się 1 marca 2012 na czas określony do 31 sierpnia 2012. Pzrysługuje mu 26 dni urlopu, ale podjął pracę po dosyć długiej przerwie. W czasie pracy nie wykorzystał urlopu wypoczynkowego, natomiast złożył wniosek o urlop bezpłatny od 6 lipca do 6 sierpnia i przedłużył kolejnym wnioskiem od 7 do 31 sierpnia 2012, czyli do końca trwania okresu zatrudnienia. Jak obliczyć ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy i o ile urlop bezpłatny zmniejszy liczbę dni wypoczynkowego.Proszę o pomoc w rozpracowaniu tej kwestii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 97.

§ 11. Jeżeli pracownik pozostaje w zatrudnieniu u tego samego pracodawcy na podstawie umowy o pracę na okres próbny, umowy o pracę na czas określony lub umowy o pracę na czas wykonania określonej pracy, pracodawca jest obowiązany wydać pracownikowi świadectwo pracy obejmujące zakończone okresy zatrudnienia na podstawie takich umów, zawartych w okresie 24 miesięcy, poczynając od zawarcia pierwszej z tych umów.

§ 12. Świadectwo pracy wydaje się w dniu upływu terminu, o którym mowa w § 11. Jeżeli jednak rozwiązanie lub wygaśnięcie umowy o pracę nawiązanej przed upływem 24 miesięcy przypada po upływie tego terminu, świadectwo pracy wydaje się w dniu rozwiązania lub wygaśnięcia takiej umowy o pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pensje ma stałą? W sytuacji gdy przez cały okres 3 miesięcy poprzedzających miesiąc nabycia prawa do ekwiwalentu za urlop lub przez okres krótszy, lecz obejmujący pełny miesiąc kalendarzowy lub pełne miesiące kalendarzowe pracownikowi nie przysługiwało wynagrodzenie, wówczas uwzględnia się najbliższe miesiące, za które pracownikowi wynagrodzenie przysługiwało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...