Kategorie
Skocz do zawartości

odprawa emerytalna

Gość joan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie dotyczące podstawy odprawy emerytalnej pracownika samorządowego.W związku z przejściem pracownika na emeryturę umowa ulegnie rozwiązaniu z końcem miesiąca sierpnia. Pracownik otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze, dodatek stażowy, dodatek funkcyjny, w okresie od XII 2011 do maja 2012 został przyznany także dodatek specjalny, który był wypłacany co miesiąc w związku z tym jak będę wypłacać odprawę to powinnam zliczyć ten dodatek i podzielić go przez 12 i tak wliczyć do tej podstawy, czy nie uwzględniać go wcale?

W/g mojej wiedzy wynagrodzenie będące podstawą do obliczenia odprawy oblicza się według zasad obowiązujących przy ustalaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy, a do tego wyliczenia z koleiwyłacza się m.in. jednorazowe lub nieperiodyczne wypłaty za spełnienie określonego zadania bądź za określone osiągnięcie. W tej sytuacji ja dodatku bym nie ujęła ponieważ on był jednym z tych za określone zadania lub konkretne osiągnięcia.Napewno w piśmie przyznającym dodatek masz napisane za co.

Niestety nie mam napisane za co, dodatek specjalny dla tej osoby był przyznawany systematycznie na pół roku, w zwiazku z tym nie można powiedzieć, że był przyznany za określone zadanie. W związku z tym nie jest to świadczeniem jednorazowym lub nieperiodycznym i powinno być wliczone do podstawy, tylko jest kwestia w jakiej kwocie. Jeśli byłby przyznany do końca sierpnia to nie było by problemu, a tak przez okres 3 m-cy pracownica nie dostała tego dodatku.

tylko czy dobrze rozumuję że mam zliczyć wysokość wypłaconego dodatku z okresu 12 m-cy poprzedzających odejście na emeryturę, czyli od września 2011 do maja 2012 do kiedy był wypłacony i dzielę go przez 12, czyli wyliczam średnią z osttnich 12 m-cy.i tak wyliczony wilczam go do podstawy razem ze stałymi składnikami?

No nie, ja uwazam,ze powinnaś policzyć tylko za te m-ce które obejmuje odprawa przed jego odejsciem czyli, liczysz za 12 m-cy tj od sierpnia 2011 do lipca 2012 jego wynagrodzenie (12 m-cy) w tym czasie dostał dodatek za sierpień2011 do maja 2012 (10 m-cy) i wszystko dzielisz przez12

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...