Kategorie
Skocz do zawartości

odprawa emerytalna


Gość joan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie dotyczące podstawy odprawy emerytalnej pracownika samorządowego.W związku z przejściem pracownika na emeryturę umowa ulegnie rozwiązaniu z końcem miesiąca sierpnia. Pracownik otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze, dodatek stażowy, dodatek funkcyjny, w okresie od XII 2011 do maja 2012 został przyznany także dodatek specjalny, który był wypłacany co miesiąc w związku z tym jak będę wypłacać odprawę to powinnam zliczyć ten dodatek i podzielić go przez 12 i tak wliczyć do tej podstawy, czy nie uwzględniać go wcale?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mojej wiedzy wynagrodzenie będące podstawą do obliczenia odprawy oblicza się według zasad obowiązujących przy ustalaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy, a do tego wyliczenia z koleiwyłacza się m.in. jednorazowe lub nieperiodyczne wypłaty za spełnienie określonego zadania bądź za określone osiągnięcie. W tej sytuacji ja dodatku bym nie ujęła ponieważ on był jednym z tych za określone zadania lub konkretne osiągnięcia.Napewno w piśmie przyznającym dodatek masz napisane za co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam napisane za co, dodatek specjalny dla tej osoby był przyznawany systematycznie na pół roku, w zwiazku z tym nie można powiedzieć, że był przyznany za określone zadanie. W związku z tym nie jest to świadczeniem jednorazowym lub nieperiodycznym i powinno być wliczone do podstawy, tylko jest kwestia w jakiej kwocie. Jeśli byłby przyznany do końca sierpnia to nie było by problemu, a tak przez okres 3 m-cy pracownica nie dostała tego dodatku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy dobrze rozumuję że mam zliczyć wysokość wypłaconego dodatku z okresu 12 m-cy poprzedzających odejście na emeryturę, czyli od września 2011 do maja 2012 do kiedy był wypłacony i dzielę go przez 12, czyli wyliczam średnią z osttnich 12 m-cy.i tak wyliczony wilczam go do podstawy razem ze stałymi składnikami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, ja uwazam,ze powinnaś policzyć tylko za te m-ce które obejmuje odprawa przed jego odejsciem czyli, liczysz za 12 m-cy tj od sierpnia 2011 do lipca 2012 jego wynagrodzenie (12 m-cy) w tym czasie dostał dodatek za sierpień2011 do maja 2012 (10 m-cy) i wszystko dzielisz przez12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...