Kategorie
Skocz do zawartości

Dodatkowy urlop wypoczynkowy


Gość juve
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jednorazowe, okazjonalne przyznanie pracownikowi prawa do dodatkowych 5 dni urlopu wypoczynkowego musi mieć jakąś konkretną formę, musi zostać w jakiś sposób zaewidencjonowane w dokumentach pracownika czy wystarczy po prostu udzielić pracownikowi 31 dni i nie trzeba się z tego w żaden sposób tłumaczyć ani dokumentować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na jakiej podstawie chcesz mu przyznawać dodatkowy urlop wypoczynkowy? Wymiar urlopu wypoczynkowego jest jasno okreslony w kodeksie pracy, to 20 lub 26 dni/rok w zalezności od stażu i nie można tego zwiększać. Nie bardzo rozumiem co masz na mysli. Pracodawca , jesli ma taką wolę może zawsze udzielić pracownikowi dodatkowych dni wolnych płatnych i nie musi swojej decyzji uzasadniać ale to nie jest wówczas urlop wypoczynkowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodziło, czy dobrowolnie udzielone przez pracodawcę dodatkowe dni wolne płatne muszą być w jakiś formalny sposób udokumentowane, a powiązałem to z limitem urlopu wypoczynkowego, gdyż w CDN Optima przy obliczaniu limitu pracownika jest do zaznaczenia pole "przysługuje dodatkowy limit" stąd to powiązanie. Dziękuję za wyjaśnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"przysługuje dodatkowy limit" może dotyczyć dodatkowego urlopu wypoczynkowego pracownika niepełnosprawnego. Tak myślę...bo nie znam CDN Optimy. Więc jeżeli to jest osoba z umiarkowanym albo znacznym stopniem wtedy dokładasz mu 10 dni po przepracowaniu roku od zaliczenia do tej grupy.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Sama piszesz,że masz w programie opcje "dodatkowy limit" więc wpisz tam 10 dni dodatkowego urlopu dla pracownika z orzeczoną niepełnosprawnością.Każdy program jest inny i nie ma jednakowych rozwiązań.Jeżeli masz kłopoty lepiej skontaktuj się z serwisem programu,bo dane nie wpisane zgodnie z zasadą w danym programie mogą sprawiać złe wyliczanie np.płac.

Natomiast jeżeli pracodawca udziela dodatkowych dni wolnych od pracy , a ma takie prawo jest to nieobecność usprawiedliwona płatna.Ale w żaden sposób urlop wypoczynkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...