Kategorie
Skocz do zawartości

prawo do nagrody jubileuszowej wyższego stopnia


Gość Basia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pracownik w lutym dostarczył świadectwo pracy i jego staż pracy uprawniał go do nagrody jubil. 30 lat, natomiast w sierpniu tego roku staż pracy i nagroda jubileuszowa 35 lat. Wypłacam mu całość kwoty za 35 lecie, czy różnicę między 30 a 35 leciem? Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po ustaleniu prawa do nagrody jubileuszowej pracownik dokumentuje jakiś, dotychczas nieznany pracodawcy okres czy to zatrudnienia, czy innego okresu wliczanego do stażu, wpływającego na wysokość nagrody jubileuszowej, to od długości tego okresu zależy, czy nagroda wyższego stopnia przysługuje mu w pełnej wysokości, czy tylko jako różnica między kwotą nagrody wyższej a wypłaconą kwotą nagrody niższej.

Jeżeli pracownik dokumentuje okres nie dłuższy niż 4 lata, to ma prawo do pełnej nagrody; w razie udokumentowania okresu dłuższego, ma prawo tylko do różnicy między nagrodami - i to bez względu na to kiedy udokumentuje ten fakt. Przy dodatkowym dokumentowaniu okresów uprawniających do nagrody nie ma znaczenia, kiedy te dodatkowe okresy zostały udokumentowane, ale ich długość (czyli okres do 4 lat lub dłuższy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu to co ja napisałam może wynikać z:-rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 9 grudnia 2009 r. w sprawie określenia stanowisk urzędniczych, wymaganych kwalifikacji zawodowych, stopni służbowych urzędników służby cywilnej, mnożników do ustalania wynagrodzenia oraz szczegółowych zasad ustalania i wypłacania innych świadczeń przysługujących członkom korpusu służby cywilnej (Dz. U. nr 211, poz. 1630), -rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 18 marca 2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. nr 50, poz. 398 ze zm.), -rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 30 października 2001 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania okresów pracy i innych okresów uprawniających nauczyciela do nagrody jubileuszowej oraz szczegółowych zasad jej obliczania i wypłacania (Dz. U. 128, poz. 1418Jeśli Któreś ciebie dotyczy, ale moze to być tak jak piszą inni w innym wypadku uregulowane wewnętrznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PISMO W SPRAWIE NAGRODY JUBILEUSZOWEJ....................................... ........................., dnia................................(nazwa firmy)Pani/ Pan..................................................................................................................................................(zajmowane stanowisko)w......................................................................Na podstawie art. .......................*) ustawy..... przyznaję Pani/Panu nagrodę jubileuszowąza................lat pracy w wysokości........................... wynagrodzenia miesięcznego**),tj. kwotę...................zł (słownie złotych.....................................................................).Jednocześnie życzę dużo zdrowia, osiągnięć w pracy zawodowej oraz pomyślności w życiu osobistym.........................................(podpis i pieczątka dyrektora)Do wiadomości:..............................................................................................................................*) należy wstawić punkt odpowiedni do lat pracy**) należy wstawić procent odpowiedni do lat pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Jak postąpić w przypadku kiedy pracownik przedkłada nowe dokumenty potwierdzające dodatkowy staż pracy, chodzi konkretnie o staż w gospodarstwie rolnym po ukończeniu 16 roku życia. Praca w gospod. rolnym rodziców w okresie od 03.01.1978 do 02.10.1983r. - należy doliczyć okres do stażu pracy ? a co z wypłatą nagrody? w 2011 roku pracownikowi wypłacono nagrodę za 25 lat stażu pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jeżeli została w 2011 roku wypłacona nagroda jubileuszowa za 25 lat stażu pracy to teraz po otrzymaniu dodatkowych dokumentów podwyższających staż pracy u danego pracownika wypłacam nagrodę za 30 lat pracy nie w całości tylko różnicę i liczę to tak: należność za 30 lat pracy odjąć należność wypłaconą za 25 lat pracy powstała różnica jest do wypłaty w chwili obecnej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...