Kategorie
Skocz do zawartości

umowa na zastępstwo, ciąża, urlop macierzyńskie ... pomocy!

Gość locco2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,mam ogromny problem, bo nie zajmuje się na co dzień kadrami a dostałem niezłego klina do rozwiązania. Mamy pracownice zatrudnioną na zastępstwo za nieobecnego pracownika (bynajmniej opis tej umowy w programie wskazuje na to, że jest to um. na zastępstwo, pracodawca tez tak twierdzi, a ja akt osobowych jeszcze nie widziałam). Pracownica zatrudniona na zastępstwo zaszła w ciążę i przyniosła L4. Z tego co zrozumiałam z art. 177 ust. 3 [1] to umowa na zastępstwo nie może być przedłużona do dnia porodu. Ale jednak pracodawca przedłużył tę umowę i udzielił pracownicy urlopu macierzyńskiego. Urlop macierzyński kończy się 28 sierpnia i pracodawca chce wręczyć wypowiedzenie (3 dniowe) tej osobie. Jak na sezon urlopowy przystało kadrowej nie ma a ja zostałem ugotowana w ten temat i nie wiem jak z niego wybrnąć. A tak w kwestii wypowiedzenia umowy na zastępstwo to kiedy nalezy je wręczyć pracownikowi, np w ten sam dzień gdy ten nieobecny za którego było zastępstwo wraca do pracy? Jak to jest z terminami wtedy?

skoro osoba zastępowana wraca do pracy , to czemu chcesz wręczać wypowiedzenie??? Przecież wówczas umowa z osobom zastępowaną rozwiążuje się automatycznie , bez konieczności wypowiedzenia.

osoba zastępowana miała umowę na czas określony i nie przedłużono jej umowy

więc nie musisz zatępcy wypowiadać umowy na zastępstwo. Ta umowa rozwiązuje się naturalnie z upływem czasu na jaki została zawarta.

sprawa jest troszkę bardziej skomplikowana.Z osobą zastępowaną rowzwiązano umowę na początku roku 2012. Zastępca tej osoby pozostawał w tym czasie na zwolnieniu lekarskim w zw. z ciążą. Zwolnienia lekarskie osoby zatrudnionej na zastępstwo wystawiane były aż do dnia porodu, później osoba ta przebywała na urlopie macierzyńskim. Urlop macierzyński kończy sie 28 sierpnia. Pracodawca chce rozwiązać umowę z osobą zatrudniona na zastępstwo i stwierdził, że 29 sierpnia powinna dostać wypowiedzenie z terminem 3-dniowym. Czy to jest zgodne z Kp? Wydaje mi się że umowa powinna zostać rozwiązane wraz z umową osoby zastępowanej na poczatku 2012r.

• 2 tygodnie później...

A mam jeszce jeden "przypadek" Była pani na wychowawczym do 31.12.2012 i nagle dostalam pismo że pchce przerwać wychowawczy i 6.08 wraca do pracy wyraziliśmy zgode i 06.08 dostałam zwolnienie lekarskie oczywiście ciążowe, umowę ma do 31.12.2012 czyli przedlużamy do dnia porodu?

ale robię jej nową umowę? i piszę do dnia porodu czy jak? nie mialam takiego przypadku a chciałabym to zrobić dobrzeDołączona grafika

czyli ja nie przyznaję jej urlopu macierzyńskiego? rozwiązujemy umowę o pracę z dniem porodu tj. 26.08.2012 i co z tym dniem? u nie jeszcze pracuje, ale w tym dniu 26.08.2012 - l-4, czy urlop macierzyński? Nie mogę się połapać, bo nasza księgowa żąda ode mnie wystawienia dokumentu urlopu macierzyńskiego na dzień porodu, czyli 26.08.2012?

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...